Skocz do zawartości

Fanklub odtwarzaczy grających analogowo, naturalnie, organicznie.


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, hibi napisał:

jeżeli alien tak  gra jak mówicie to nie mam pytań

łamie komercyjne standardy 

może pora sprzedać dx80 :/ 

 

Hype hajpem ale szczerze mowiac sam jestem zaskoczony ze jeszcze nikt nic negatywnego nie napisal o dzwieku. Hibi mozesz byc pierwszy ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Spawn said:

 

Hype hajpem ale szczerze mowiac sam jestem zaskoczony ze jeszcze nikt nic negatywnego nie napisal o dzwieku. Hibi mozesz byc pierwszy ;)

nie ma opcji dla mnie nie ma aż takich różnic w grajkach które miałem także ten sprzęt trzyma poziom reszta to już tylko jakość muzyki 

 

muzyka licha to sprzęt nie pomoże 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Czy godzien to się dopiero okaże, a jak przyjdzie to się pochwalę ;)

 

PS

Takiego debetu na koncie jeszcze nie miałem...

Skoro takiego debetu na koncie jeszcze nie miałeś, to pewnie w szranki stanie Ultima sp1000;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, LuQi napisał:

No to pisz pan jak się teraz ranking przedstawia i czemu tak, a nie inaczej ;) 

 

Soniacz dopiero od wczoraj u mnie i ma z godzine na liczniku wiec troche nie fair było go oceniać bez tych 100-200 godzin wygrzania. Nawet nie updejtowałem softu ani nie ściągnąłem blokady głośności jeszcze ;) 

 

Moge za to powiedzieć że z europejską blokadą głośności jest taka lipa że nawet mój telefon jest głośniejszy. Na er4s dojeżdżam do max voluma i może nie jest cicho ale chciało by się jeszcze odrobinkę głośniej ;) Świetnie wykonany, gruby i dosyć cieżki (nie wyobrażam sobie używać prawie 2x cięższego wm1z na codzień) oraz nie ma ostrych krawędzi a plecki pokryte są antypoślizgową gumą jak gripy w aparatach. Ergonomicznie przemyślany jest bardzo dobrze, boczne przyciski do głośności, zmian piosenek działają przy zgaszonym ekranie, mają różne wielkości i niektóre mini kropeczki dzięki którym wiemy na co trafiamy pod palcem. Nie widze możliwości aby coś się przypadkowo wcisnęło w kieszeni ale mniejsza z tym bo do tego i tak jest przełącznik fizyczny do blokady tych klawiszy. Całe szczęście nie ma problematycznych i bezużytecznych potencjometrów bo głośność i tak kontrolowana jest cyfrowo. Wszystkie equalizery i inne upiększacze wyłącza się jednym przyciskiem. Brawo, w końcu ktoś przemyślał wszystko od początku do końca.

 

Szkoda tylko że:

Wyjście zbalansowne ma 4,4mm a nie 2,5mm które się już w miare przyjęło więc jak masz już kabelki to sobie kup kolejne albo reterminuj nową wtyczką...

Złącze usb jest mini, micro a może type-c? Nie, specjalnie wymyślona wtyczka przez sonego....

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100h chyba nie ma co grzać... mój grał wybornie po 2-3 nocach grzania :)

Tyle, że nawet nie próbowałem go odpalać nim nie wgrałem nowego softu i nim nie zdjąłem blokady. Tak czy inaczej na SE mocy dużo nie uświadczysz - na high gain po zdjęciu blokady 0,97V@15ohm / 58,5mw@15ohm i 1,926V@15ohm / 250mw@15ohm po balansie.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk ze zdjęciem blokady działa na najnowszym sofcie 1.20? Bo ja mam jakiegoś starocia z zeszłego roku, chciałem najpierw zdjąć blokadę żeby się nie okazało ze na nowym sofcie cośtam zablokowali. Miałem się wszystkim zająć w pracy a się okazało ze mi firmowy antywirus którego nie da się wyłączyć wrzuca plik potrzebny do zdjęcia blokady do kwarantanny i pupa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co stwierdzam, że Alien+ bardziej nadaje się do rocka/metalu, a WM1A rządzi w jazzie. Nie wiem na który DAP bym się zdecydował na tą chwilę (pod względem SQ)...

Sony ma lepszą górę i na pewno lepszą scenę - holografię, separację, lepszą głębię - wydaje się bezgraniczny w jej kreowaniu, no i lepszą dynamikę. Shozy wyraźniej i twardziej rysuje dźwięk, ale też bez przesady; jest bardziej mięsisty, mniej suchy niż Sony, podoba mi się też masa którą z łatwością dodaje w basie. Oba DAPy grają wyraźnie inaczej, więc ciężko je zestawić...

Alien+ póki co zawodzi tylko scenicznie - nie jest źle, ale też bez rewelacji. Scena wydaje mi się pudełkowa, jakby kreowana w prostopadłościanie, z wyraźnie zarysowanymi granicami. Inne DAPy zazwyczaj kreują scenę sferycznie - mniej lub bardziej rozciągając tą sferyczność, czy stożkowo. Czy to wada czy zaleta, pewnie zależy od preferencji...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacz ma 15 godzin na liczniku, a ja leze od 3 godzin i po ciemku przepinam ety er4xr miedzy alienem+ i wma1 i jakies tam pierwsze spostrzezenia zaczynaja kielkowac :)

 

Przede wszystkim ciekawe jest to ze troche dapow sie przewinelo przez moje lapki przez 2 lata w poszukiwaniu czegos co zagra rownie dobrze co colorfly c10 ale bedzie lepsze w uzytkowaniu no i te 2 lata sie c10 bronil nawet specjalnie sie nie meczac az do aliena+ ktory co prawda glupszy ale przynajmniej zagral jeszcze lepiej choc kompletnie inaczej (alien gold wczesniej byl gdzies pomiedzy remisem a wygrana o wlos ale ze nie mial ekranu to traktowalem go jako ciekawostke). Jeszcze kurz nie opadl i ledwo sie shozy wygrzal a tu w moje lapska trafia grajek soniacza no i trafila kosa na kamien....

 

Jedno trzeba sonemu przyznac, zdecydowanie odrobili lekcje przy wm1a. To nie przerobiony smartfon, tutaj na kazdym kroku widac ze to od podstaw zaprojektowane urzadzenie tylko i wylacznie nastawione na muzyke. Zadnych zbednych ficzerow, nawet na kazdym ekranie, daleko w menusach mamy skrot aby jednym kliknieciem wyladowac na glownym ekranie do odtwarzania. Upiekszacze owszem sa ale tylko audiofilskie zmieniajace dzwiek w subtelny, wrecz ledwo zauwazalny sposob. Zadnych mega bassow, dzwiekow 3d, crosfeedow i innych dsp nie ma. Jest prosty equalizer i jakies cos do zmiany fazy aby gralo jak tradycyjny wzmacniacz analogowy - nie zmyslam! Zobaczcie sami

IMAG2230~01.jpg

 

Ja poki co wylaczam wszystko jednym klikiem i jade w trybie direct. Musze przyznac ze gra to calkiem zacnie, no dobra wrecz przezacnie. Czy lepiej od aliena? Kwestia oczekiwan. Alien stawia na surowy, twardszy, bardziej zywiolowy przekaz. Sluchajac go ma sie wrazenie ze jest sie w studiu nagraniowym razem z muzykami. Doslownie chce sie wstac i wymachiwac rekami w takt muzyki. Sony jest odrobine stonowany, robimy krok wstecz od muzykow ale tylko po to aby zasiasc w pierwszym, najlepszym rzedzie w jakiejs sali koncertowej. Sony ma wieksza przestrzen, lepiej oddaje zrodla pozorne oraz gra bardziej w glab jednak nieco kosztem tego niesamowitego efektu jaki ma shozy, czyli obcowania bezposrednio z dzwiekami. Sony ma minimalnie wieksza rozdzielczosc i troche lepiej wgryza sie w faktury chociaz calosc ma ciemniejsza, bardziej zrelaksowana barwe i charakter. Porownujac leb w leb moge powiedziec tyle ze w shozym mam ochote lekko podglosnic i wymachiwac rekami, natomiast w sonym wole nieco sciszyc i wcisnac sie glebiej w fotel.

 

Mam identyczne spostrzezenie co awayeah pare postow wczesniej co do tego ktory lepiej czuje sie w jakiej muzyce. Rzucilo mi sie to najbardziej w soundtracku z filmu Whiplash gdzie bardzo energetyczne numery przeplataja sie z wyluzowanymi. I tak przy energetycznych shozy daje koncert zycia, a sony profesjonalnie daje rade ale nie ma tego ataku i pazura co shozy, natomiast w lzejszych kawalkach czuc ze shozy sie troche nudzi, zagra ale czuc ze juz podwija rekawy do kolejnego energetycznego kawalka natomiast sony czuje sie jak ryba w wodzie i delikatnie kiwajac glowa daje popis smaczkow i niuansow. Klasa podobna ale charakter zupelnie inny.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Whiplash to bardzo dobry przykład przy porównaniu tych dwóch grajków. Podobnie wygląda z soundtrackiem z Incepcji - Alien+ radzi sobie znacznie lepiej, właśnie dzięki temu bardziej bezpośredniemu charakterowi i twardszemu, bardziej mięsistemu basowi.

 

W sumie dobrze byłoby mieć oba te DAPy :) ideału do wszystkiego nigdy nie będzie (chyba ...).

 

Szkoda że Shozy tak odstaje od Sony pod względami nie-muzycznymi. UI, czas pracy, obsługa plików. Jednak większość albumów na których testuje sprzęt mam w DSD i wyższych FLACach, więc z Alienem musiałem użyć innych. DAC po USB trochę by mi ułatwił porównanie bo większość tych albumów puścił bym z Tidala.

Swoją drogą czekam na IFA bo liczę że Sony ogłosi update do WM1A i WM1Z dodający DAC USB. Nowy ZX300 ma mieć tą funkcjonalność więc jest i nadzieja na te modele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności