Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub odtwarzaczy grających analogowo, naturalnie, organicznie.


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło aby zrobić spis odtwarzaczy które ponad technikalia stawiają na organiczny naturalny przekaz. Nie chodzi o wycięcie wysokich czy inną bułe tylko w miarę możliwości analogo brzmiące urządzenia, lampowa magia "on the go".

 

Napewno łapią się Colorflaje C10 (który posiadam) i C4 który robi to samo tylko troche lepiej kosztem wielkości i baterii.

Domyślam się że Pono Player idzie w tą samą szkołę grania (proszę o potwierdzenie). Dalej mamy Chord Mojo (niestety to już nie DAP) i dalej już nic? Może osoby bardziej obeznane znają coś jeszcze bo troche to smutne że wszyscy gonią za gęstymi plikami zapominając że 16/44 na odpowiednim źródle wyciska łzy szczęścia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma się tyczyć tylko playerów, czy również słuchawek?

W tym drugim przypadku do HE1000 chyba najbardziej by pasowały te określenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch 4G, nano 6G :) .

 

Powinno być"Fanklub odtwarzaczy grających dźwiękiem analogowym" albo coś takiego, bo tak to i słuchawki,kolumny można by pod to podpiąć...myli trochę tytuł chyba.

 

"Forum.MP3store.pl → Odtwarzacze przenośne audio-video → Inne marki" :)

 

A kto na to patrzy? Jest w nowych tematach to się zagląda ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już ok. :)

A te nowe Ipody Touch 5/6 to jak z nimi?

Gorsze granie? Kiedyś miałem kupować...

 

Dla mnie 5g gra zaskakująco blisko charakterystyką do Mojo, więc imo jak najbardziej łapie się do tego tematu. Ponoć 4g i 5g grają podobnie. Na pewno 3g gra inaczej i już bym jej tutaj nie dodał.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod touch 4G - tu się zgodzę. Co prawda grajkami przenośnymi przestałem się interesować już jakiś czas temu, ale w przypadku tego touch'a to pamiętam, że z całą pewnością dawał niemałą radość z odsłuchu, a i dźwięk był w nim bardzo spójny, koherentny. Coś, co bardzo sobie cenię.

 

Jeśli jesteśmy już przy iPodach, to może jeszcze mini 1G. Z O2 i w sumie bez niego świetnie mi się zgrywał z... AKG K601, a to już o czymś świadczy. To samo z takimi słuchawkami jak HD560 Ovation I. Może nie napędził ich idealnie, kto to wie, ale dawał bardzo ciekawą barwę dźwięku, ogółem zero nudy. Te same AKG z budżetową mini wieżą grały już bezbarwnie, sterylnie, jakoś tak pusto.

 

Z odtwarzaczy przenośnych podobały mi się jeszcze Zune HD i Sony X. Niestety, słabo pamiętam te dwa sprzęty. Na pewno grały dobrze technicznie, mnie tak nie nudziły dźwiękiem i nie miałem do nich żadnych zastrzeżeń. Szczególnie coś mi świta, że Sony X mógłby się tu załapać. Nie pamiętam, czy grał analogowo, ale naturalnie już tak. No ale to do zweryfikowania.

 

 

Jako przeciwieństwo i "rozczarowanie", czyli inaczej - chłodnawo/zimno grające odtwarzacze - podałbym chociażby Samsungi: P3, R0, Q2. Dobre, to na pewno. Ale po opisach, szczególnie P3, spodziewałbym się innej sygnatury.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy mini 1g i 2g to mogę się wypowiedzieć ;) posiadam mini 2g z cf modem :) . Nie jest to jakiś wybitny odtwarzacz...niestety. Z eq na flat ma dosyć równy/średnicowy charakter. Z eq na normal (według appla normal to V-ka ;) ) jest dapem z fajnym funowym dźwiękiem. Nie jest jakiś hiperdetaliczny itd. tylko po prostu przyjemny w odsłuchu i nie wkurzający niczym szczególnym. Jest po prostu poprawny i tyle. Ogólnie słyszałem już lepsze dapy ;) . Nawet niektóre telefony/smartfony graja lepiej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze dopisac do tematu DAC -i?


No teraz już ok. :)

A te nowe Ipody Touch 5/6 to jak z nimi?

Gorsze granie? Kiedyś miałem kupować...

Różne rzeczy można powiedzieć o Touch 6, ale ostatnią jest to że gra analogowo, naturalnie i organicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności