Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne zamknięte ~1000 zł pod Z3


Play

Pytanie

Cześć

Szukam do tysiąca czegoś, co pójdzie bez problemu z Xperii. Chodzę, sprawdzam i nie wiem, co począć

 

Mdr-1a - zbyt ciemne i zbyt basowe

MDR-100AAP - bas mógłby być nieco bardziej miękki, góra trochę za ostra

K550 MkII - scena jak dla mnie za bardzo rozdmuchana; mimo tuningu na bardziej muzykalne brzmienie, dla mnie za jasne i za suche

Momentum 2.0 - no tu już nieźle, ale słuchałem na ekspozycji, nie podłączyłem pod telefon; fajne, gładkie ale mogłyby być nieco ciemniejsze

 

Co jeszcze sprawdzić? Granie na być muzykalne, bez wyostrzeń. Myślę jeszcze o Takstarach Hd2000 i Hd6000, może podjadę do mp3stora je sprawdzić. Co jeszcze by pasowało do moich wymagań?

Dodam, że każda ze sprawdzonych przeze mnie par była w jakimś tam stopniu wokółuszna i tego oczekuję. Nie kupuję już, wolę poczekać i sprawdzić co nieco

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj posłuchać SM HP150. W mp3store powinny być dostępne.


Jeżeli chodzi o pozycję 1 i 2 to ten bas się zmienia w miarę wygrzewania więc pytanie czy słuchane z pudełka czy takie co trochę grały już.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hp150 mogą się dławić na telefonie, ale sprawdzę, jak będzie możliwość. Muzę jeszcze dorwać Momentum na normalny odsłuch. Ath ciekawy pomysł, tylko gdzie je sprawdzić ^^

 

Wszystkie pary słuchawek już coś miały na liczniku, ale ile - nie wiem. W końcu Saturn :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak się one mają choćby do momentum?

O MSR7 zapomnij. Są przeciwieństwem tego czego szukasz. To jasne, techniczne brzmienie, o bardzo wysokiej rozdzielczości, więc nie nadają się jako tło muzyczne. Nie wiem jak gra Z3 ale z S6 czy dx90 na wyższej średnicy bywały wręcz krzykliwe. Do tego mało komfortowe. Myślę, że przyjemne mogłyby się stać dopiero z czymś grającym ciepło typu c4 czy teac. Też Momentum słuchałem z ekspozycji i mogę powiedzieć, że to dwa odmienne bieguny. Senki są znacznie cieplejsze, mają delikatniejszą górę, nie występuje ta górka w wyższej średnicy, mają trochę więcej basu, choć ten w msr7 jest szybki, fajnie kopie. Ath nie grają też tak ciasno jak momentum, scena dobrze napowietrzona. Ogólnie fajne słuchawki, ale do analizy, na wielogodzinne sesje się nie nadają, cisną w czachę i od pałąka i padami niemiłosiernie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsung level-on/level-over? Budowa hd6000 nie do końca je kwalifikuje do przenośnych, ale lubiąc momki nie sposób nie lubić tych taksów. No i b&w p5. Fajnie to gra i tak łatwopędne, że chyba sam jack sygnał z bt by zebrał i by to zagrało :)

No i Denon mm400 - z tymże tu minimalnie jaśniej jak w momkach. Ale dla mnie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A CAL na padach od hm5 i po rekablu? Perul da radę i zagra to zacnie. Gdyby nie moje odchyły w jasną stronę, to mógłbym slśmiało z nimi zostać.

Chociaż hd6000 nadal ciut lepiej. I jest potencjał na mody. Janchyba będąc Tobą wziąłbym styrane hd6000 i podesłał do michauczoka wraz z budą od hd660/330.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale po co Ci bez modowania przepłacać jak za 50 zł masz na Allegro Soundblaster Evo. Do tego mod i doganiają jak nie przeganiają ATH M50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdyby nie priorytet "wokółuszne" fajne mogłyby się okazać Focale Spirit Classic, choć są tacy którym całe ucho się mieści ;). Dźwiękowo mogłyby przypasować i jako portable dają radę, bo raczej łatwopędne. Pisałeś że wolałbyś ciemniejsze od momków, classici jako takie odbieram. Na allegro nowe za 850 do wzięcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MSR7 odrzuć. Ja bym brał MOE2 lub M400 od Denona, bo dla mnie lepsze niż MOE, ale nie wiem czy podejdą, bo chyba ciut jaśniejsze (choć to nadal nie jasne słuchawki). W ciemno to może Meze (tu nie słuchałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie MEZE, aż dziwne, że nikt wcześniej o nich nie wspomniał. Słuchałem wszystkich trzech, Denonów tylko w sklepie. Dźwiękowo i scenicznie dla mnie najlepsze są MEZE. Wygoda i materiały po stronie MOE2 i MM400. Tylko te ostatnie kosztują ok 1500, w tej cenie to można ww wymienione PM-3 nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pm3 idą z telefonu? Może i bym mógł naciągnąć budżet, ale nie teraz, a za miesiąc - dwa. Wtedy będę mógł je sprawdzić, do tego Denony i Momentum. Na razie myślę o kupnie przejściowo Hd2000, a potem bym sobie sprawdził czy faktycznie pozostałe pary będą dla mnie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie MEZE, aż dziwne, że nikt wcześniej o nich nie wspomniał. Słuchałem wszystkich trzech, Denonów tylko w sklepie. Dźwiękowo i scenicznie dla mnie najlepsze są MEZE. Wygoda i materiały po stronie MOE2 i MM400. Tylko te ostatnie kosztują ok 1500, w tej cenie to można ww wymienione PM-3 nabyć.

 

Akurat dla mnie na odwrót :). Słuchałem wczoraj pobieżnie 99-tek i Twoje MOMy 2 były dla mnie przyjemniejsze w pierwszym kontakcie, ze spokojniej prowadzonym basem niż ten z Meze, łatwiejszym w ogarnięciu brzmieniem, które prościej jest wysterować. Plus Meze są koszmarnie czułe, także jeśli brać 99-tki, to głównie pod outdoor i słabe źródła. MOMy jakby bardziej uniwersalne, a przynajmniej na tą chwilę. Może się jeszcze moneta im odwróci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

No właśnie MEZE, aż dziwne, że nikt wcześniej o nich nie wspomniał. Słuchałem wszystkich trzech, Denonów tylko w sklepie. Dźwiękowo i scenicznie dla mnie najlepsze są MEZE. Wygoda i materiały po stronie MOE2 i MM400. Tylko te ostatnie kosztują ok 1500, w tej cenie to można ww wymienione PM-3 nabyć.

 

Akurat dla mnie na odwrót :). Słuchałem wczoraj pobieżnie 99-tek i Twoje MOMy 2 były dla mnie przyjemniejsze w pierwszym kontakcie, ze spokojniej prowadzonym basem niż ten z Meze, łatwiejszym w ogarnięciu brzmieniem, które prościej jest wysterować. Plus Meze są koszmarnie czułe, także jeśli brać 99-tki, to głównie pod outdoor i słabe źródła. MOMy jakby bardziej uniwersalne, a przynajmniej na tą chwilę. Może się jeszcze moneta im odwróci.

 

W pełni podzielam zdanie Evila w kwestii wyższości MOE2 nad Meze, bardziej też pasują do wymagań stawianych przez autora tematu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności