Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Porównanie zawartości serwisów streamingowych


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że audiofile oprócz tego że słuchają samplerów od Chesky i Dire Straits to jednak czasami też ;) nastawiają coś co nie testuje porównawczo sprzętu i po prostu słuchają muzyki, pokusiłem się o szybkie porównanie zawartości katalogu Spotify i Tidal. A czasy mamy takie że zapewne już niedługo streaming zniszczy zabawę plikami - muszę przyznać że u mnie już w zasadzie zniszczył.

 

Porównanie jest bardzo pobieżne, w niektórych przypadkach wartości dokładne mogą się różnić, chodzi o wyłapanie ogólnego stanu.

Liczyłem albumy związane z danych kompozytorem (wykonawcą)

 

Skupiłem się na muzyce poważnej i jazzie

Piewrsza cyfra Spotify druga Tidal

 

klasyka

Haydn 210 12

Bach 1500 (?) 140

Dvorak 600 (?) 14

(powyżej paruset pozycji przestawałem liczyć)

 

jazz

Wynton Marsalis 57 80

Keith Jarrett 23 24

Pat Metheny 24 40

 

Wniosek pierwszy jest jasny i prosty: ktoś w Spotify jest fanboyem klasyki, bo w tej kategorii miażdzą Tidala niemiłosiernie, i naprawdę potrafią zadziwić bogactwem oferty

Jeśli słuchasz klasyki, to zdecydowanie Spotify, tym bardziej ze z klasyką niestety jest tak że duża część albumów jest marnej jakości, więc dobrze jest mieć w czym wybierać.

 

Wniosek drugi: Jeśli chodzi o jazz wygrywa w porównaniu Tidal, ale z przewagą duuużo mniej znaczącą niż Spotify w klasyce.

 

Jak chcecie dopisywać wyniki, to czujcie się wolni

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy streamingowe to temat interesujący o tyle, że są tym mniej atrakcyjne, im bardziej mamy wyrafinowany (bądź trzepnięty ;)) gust muzyczny.

Absolutnej większości artystów, których ja słucham, w żadnym serwisów nie znajdę. Druga kwestia, że jeśli już znajdę, to razem z nimi bałagan - czy dana wersja to deluxe? czy może nie? dlaczego ta ma jeden utwór więcej? Nikogo tam nie obchodzi porządna klasyfikacja poszczególnych wersji albumów, co dla mnie było drugim gwoździem do trumny. Rezultat taki, że streamingów nie używam i raczej nie będę :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pomału przerzucam na Spotify i o ile z bardziej popularną muzyką nie mam problemu, o tyle znaleźć Techno w stylu Adama Beyera, Chrisa Liebinga czy Joeya Beltrama z lat 2000-2006 graniczy z cudem. Są tam jakieś losowe kompilacje, ale w porównaniu z tym, co ja swego czasu przerobiłem, jest to kropla w morzu moich potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pomału przerzucam na Spotify i o ile z bardziej popularną muzyką nie mam problemu, o tyle znaleźć Techno w stylu Adama Beyera, Chrisa Liebinga czy Joeya Beltrama z lat 2000-2006 graniczy z cudem. Są tam jakieś losowe kompilacje, ale w porównaniu z tym, co ja swego czasu przerobiłem, jest to kropla w morzu moich potrzeb

W pewnym momencie sam zrozumiałem, że wielcy sceny techno i podobnych gatunków mają dorobek głównie na czarnych płytach. Na CD trafiają często tylko jakieś ochłapy. Także tym bardziej serwisy streamingowe nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż czarne zostały zastąpione beatportem i junodownload :-) ja nie potrzebuję każdej Epki na bieżąco, mi wystarczą longplaye i kompilacje, a tych przecież na cdkach też całkiem sporo wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki: dlaczego (moje odczucia) wszyscy olewają Deezera? Jest to gracz na równi ze spotify czy tidalem. I z tego co kojarzę powinien mieć z wymienionych największą bazę utworów. I chyba powstał i był dostępny najwcześniej z wymienionych. Jakość też tragiczna raczej nie jest. A mimo wszystko w rozmowach istnieją tylko 2 serwisy streamingowe: tidal i spotify.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki: dlaczego (moje odczucia) wszyscy olewają Deezera? Jest to gracz na równi ze spotify czy tidalem. I z tego co kojarzę powinien mieć z wymienionych największą bazę utworów. I chyba powstał i był dostępny najwcześniej z wymienionych. Jakość też tragiczna raczej nie jest. A mimo wszystko w rozmowach istnieją tylko 2 serwisy streamingowe: tidal i spotify.

 

Pozdrawiam

Powód jest prosty: Spotify ma największą bazę i jest ogólnie najpopularniejszy, więc każdy odnosi się do lidera, a Tidal ma ofertę Hifi dla "audiofilów", więc jest dużo o nim na forach o sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile spotify ma utworów aktualnie? Znajduję tylko dane z roku 2014-2015, gdzie liczba utworów w Deezer wynosi 30-35 milionów i tam Deezer wygrywa.

 

Spotify faktycznie jest najpopularniejszy, ale nie wiem, czy słusznie. Mi osobiście nie przypadł do gustu z powodu zbyt dowolnego mieszania utworów (ogromne playlisty, gdzie pozostawiając losowanie programowi często trzeba x razy przeskakiwać).

 

Deezer ma fajne funkcje. Np. buduje twoją playlistę na podstawie zaserduszkowanych utworów. Czyli w teorii losuje ci podobne utwory do tych, które ci się podobają. Nie pamiętam, czy coś takiego było w spotify. Nawet przy darmowym korzystaniu prezentuje akceptowalną fajną audio w wersji mobilnej. W wersji mobilnej obsługuje mi się go zdecydowanie przyjemniej, niż spotify.Chciałbym kiedyś na tym forum przeczytać również porównanie Spotify i Tidala z Deezerem. Z mojej perspektywy niesłusznie jest ten serwis pomijany. Nawet jeśli nie aktualnie tak przepastnej bazy jak spotify, to nadal jest to duża baza.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie można zrobić samemu, pół godziny roboty, też jestem ciekaw :)

 

Jeśli chodzi o mnie to ja Dezeera nie skreślam, ale do moich specyficznych potrzeb Spotify jest niezastąpiony. Spotify po prostu ma świetną bazę klasyki. Ale sprawdzę też kiedyś Dezeera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie można zrobić samemu, pół godziny roboty, też jestem ciekaw :)

Na mnie proszę nie patrzeć :) Bo sam nie posiadam:

a) odpowiedniego ucha i wiedzy, na co zwracać uwagę

B) odpowiedniego sprzętu

c) chęci wydawania po 2 dychy na trzy serwisy streamingowe

 

Zostawiłbym taką recenzję komuś z odpowiednim zapleczem

 

 

Były głosy na forum, że deezer ma problemy z jakością utworów - raz jest wszystko ok, a raz masz jakość jak z mp3 128. Fama poszła i tak jakoś zostało

Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku będzie chodziło o to, ale zayważyłem, że jeśli program stwierdza jakieś problemy na łączu, to potrafi obniżyć jakość (w końcu streaming :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ile spotify ma utworów aktualnie? Znajduję tylko dane z roku 2014-2015, gdzie liczba utworów w Deezer wynosi 30-35 milionów i tam Deezer wygrywa.

 

Spotify faktycznie jest najpopularniejszy, ale nie wiem, czy słusznie. Mi osobiście nie przypadł do gustu z powodu zbyt dowolnego mieszania utworów (ogromne playlisty, gdzie pozostawiając losowanie programowi często trzeba x razy przeskakiwać).

 

Deezer ma fajne funkcje. Np. buduje twoją playlistę na podstawie zaserduszkowanych utworów. Czyli w teorii losuje ci podobne utwory do tych, które ci się podobają. Nie pamiętam, czy coś takiego było w spotify. Nawet przy darmowym korzystaniu prezentuje akceptowalną fajną audio w wersji mobilnej. W wersji mobilnej obsługuje mi się go zdecydowanie przyjemniej, niż spotify.Chciałbym kiedyś na tym forum przeczytać również porównanie Spotify i Tidala z Deezerem. Z mojej perspektywy niesłusznie jest ten serwis pomijany. Nawet jeśli nie aktualnie tak przepastnej bazy jak spotify, to nadal jest to duża baza.

 

Pozdrawiam

 

Wedle życzenia :)

 

Deezer:

 

Haydn 105

Bach 334

Dvorak 15

 

Wynton Marsalis 15

Keith Jarret 15

Pat Metheny 15

(chyba nie idą w jazz ;) )

 

Akurat dla mnie Deezer jest ok., bo znajduję tam sporo starej polskiej muzyki, znacznie więcej niż w Tidalu. Do niedawna też uważałem, że najlepiej dobiera muzykę z automatu na podstawie utworów "zaserduszkowanych", dopóki nie odkryłem Pandory :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności