Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Żeby Cię jeszcze bardziej zadziwić Karmazynowy to w K701 mam więcej basu od D7200 ,jak i od TH610....to dopiero dziwy...he,he.

Dlatego je nadal mam i się nie pozbywam...ja nie mógłbym żyć ze słuchawkami nie basowymi, K701 rulez, Rafacio piwo ode mnie...:P

Chyba tylko ty :blink:

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Rafacio, mój mistrz ,zaraz tu przyjdzie i mnie poprze....mam nadzieję...:rolleyes:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://en.goldenears.net/index.php%3Fmid%3DGR_Headphones%26document_srl%3D4138%26sort_index%3Dreaded_count%26order_type%3Ddesc&ved=2ahUKEwj9m8Ki54zZAhVMFywKHQDRBiEQFjADegQICBAB&usg=AOvVaw1ntM8y2UytUleQRaLGpAYx bardziej obiektywnie się nie da - akg nie tylko nie mają podbitego basu, ale (obiektywie) jest go wręcz niewiele, a słuchawki są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja naprawdę nie szukam bassheadowego basu, no czy takie hd 380 pro mają bas dla wariatów? One mają sam subbas i gdyby nie to wycie wyższej średnicy, wziąłbym je jako uzupełnienie HD 650. Po prostu zwłaszcza jeśli chodzi o perkusję, o tą podstawę walnięcia to niestety ale wszystkie prawie Beyery (nie mówię o serii Dt 770- to już przesada)nie mają tego wypełnienia na basie (mam na myśli również DT 150-patrz wykresy). Shure srh 1540 ma walnięcie, ale jak pisałem znowu ma nadmiar mid basu w nowszych nagraniach, w starych nieremasterownych jest nawet nieźle. Powiedzcie zatem przeto ludziska, mam próbować Denonów 7200 czy nie ma to sensu. Myślę, że wystarczająco nasmarowałem o moich preferencjach. Zeby jeszcze doprecyzować, np podobał mi się bas w Philips Fidelio X2, ale wysokie zbyt sybilizowały nie mowiąc już o wyciętej średnicy,ale to bym jeszcze przełknął gdyby nie te soprany.

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pioj napisał:

Oczywiście że K701 nie mają podbitego basu, tego by tylko brakowało, jest go tyle ile potrzeba, jak na liniowe słuchawki przystało...

Sam byłem niechętnie nastawiony do K701, z ciekawości kupiłem, obawiałem się że basu będzie za mało jak w K701, rozczarowałem się mile...

D7200 Pitero mają bardzo dobre zejście NISKIE na basie i tyle... referencyjne.

W innych zakresach basu, można czuć niedosyt, nawet przy HD650...

Jak tego szukasz , kupuj D7200, obiektywnie więcej basu będą miały TH610...

1 godzinę temu, Pioj napisał:

Oczywiście że K701 nie mają podbitego basu, tego by tylko brakowało, jest go tyle ile potrzeba, jak na liniowe słuchawki przystało...

Sam byłem niechętnie nastawiony do K701, z ciekawości kupiłem, obawiałem się że basu będzie za mało jak w K701, rozczarowałem się mile...

D7200 Pitero mają bardzo dobre zejście NISKIE na basie i tyle... referencyjne.

W innych zakresach basu, można czuć niedosyt, nawet przy HD650...

Jak tego szukasz , kupuj D7200, obiektywnie więcej basu będą miały TH610...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 może rozbierz i sprawdź czy przypadkiem nie masz basportów porobionych albo drivery nie są podmienione od jakiś panasoniców czy innych basowych potworków :P

 

41 minut temu, Pitero napisał:

Kochani, ja naprawdę nie szukam bassheadowego basu, no czy takie hd 380 pro mają bas dla wariatów? One mają sam subbas i gdyby nie to wycie wyższej średnicy, wziąłbym je jako uzupełnienie HD 650. Po prostu zwłaszcza jeśli chodzi o perkusję, o tą podstawę walnięcia to niestety ale wszystkie prawie Beyery (nie mówię o serii Dt 770- to już przesada)nie mają tego wypełnienia na basie (mam na myśli również DT 150-patrz wykresy). Shure srh 1540 ma walnięcie, ale jak pisałem znowu ma nadmiar mid basu w nowszych nagraniach, w starych nieremasterownych jest nawet nieźle. Powiedzcie zatem przeto ludziska, mam próbować Denonów 7200 czy nie ma to sensu. Myślę, że wystarczająco nasmarowałem o moich preferencjach. Zeby jeszcze doprecyzować, np podobał mi się bas w Philips Fidelio X2, ale wysokie zbyt sybilizowały nie mowiąc już o wyciętej średnicy,ale to bym jeszcze przełknął gdyby nie te soprany.

 

Z Philipsa to trzeba było L2 sprawdzić, też v'ka, ale to nie są słuchawki dla prawie bassheadów i wg mnie dużo lepsze. Dodatkowo mają odrobinę tłumienia i ograniczony wyciek dźwięku.

Edytowane przez oblivion
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pitero napisał:

Że tak powiem, Are You being sarcastic?

Wygląda to średnio, ale słuchawki w rzeczywistości nie brzmią źle, są po prostu trochę "czymś innym". Przed zakupem koniecznie musisz przesłuchać na żywo, na to nie ma rady. Kto wie, może się zakochasz, a może jednak basu będzie zbyt dużo.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały pic w tym, że chyba ten wykres coś ten bas bardzo zawyża(: Gdyby tak było naprawdę, mógłby mi odpowiadać, wygląda trochę tak jakShurów 1540, ztym, że tam mamy wyraźnie wyżej na 100Hz, więc nie dziw, że jest w nich czasem za bardzo podbity, chyba faktycznie wypróbuję Denony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pitero napisał:

No właśnie cały pic w tym, że chyba ten wykres coś ten bas bardzo zawyża(: Gdyby tak było naprawdę, mógłby mi odpowiadać, wygląda trochę tak jakShurów 1540, ztym, że tam mamy wyraźnie wyżej na 100Hz, więc nie dziw, że jest w nich czasem za bardzo podbity, chyba faktycznie wypróbuję Denony.

W zasadzie, to wykres mówi prawdę, Denony nie grają równo, kupując je idziesz zdecydowanie w muzykalność. Sory za tyle odpowiedzi, ale takiej zwiechy forum, to jeszcze nie widziałem, wydaje się działać coraz gorzej...

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pitero napisał:

No właśnie cały pic w tym, że chyba ten wykres coś ten bas bardzo zawyża(: Gdyby tak było naprawdę, mógłby mi odpowiadać, wygląda trochę tak jakShurów 1540, ztym, że tam mamy wyraźnie wyżej na 100Hz, więc nie dziw, że jest w nich czasem za bardzo podbity, chyba faktycznie wypróbuję Denony.

Ja to bym radził zapomnieć o D7200 i pomyśleć/posłuchać Focali Elear...sporo ciekawsze słuchawki od Denonów, a bas mimo że one otwarte, jest na prawdę pierwszej klasy.

Biją D7200 w każdym zakresie,z resztą nie tylko je...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że z fanklubu D7200 Soundman uczynił swojego bloga ;).

Strasznie jestem ciekaw, które słuchawki będą najlepsze pod słońcem po K701. Bo akurat opisy i zachwyty są za każdym razem takie same, tylko model i producent się zmienia.

Co do basu w D7200 to nie jestem pewien gdzie jest słaby lub jest go mało. Ja lubię dużo basu, a i tak mnie przygniotły jak ich słuchałem.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Żeby Cię jeszcze bardziej zadziwić Karmazynowy to w K701 słyszę więcej basu od D7200 ,jak i od TH610....to dopiero dziwy...he,he

 

@timecage To lepiej K701 nie słuchaj bo bas Ci mózg uszami wyciśnie. :) takie dziwy.

 

@Soundman1200 mnie to już nie zadziwisz bardziej bo tu chwilę siedzę i wiem, że Twoje posty trzeba czytac na opak, żeby miały sens :D gorzej z osobami postronnymi.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał:

Strasznie jestem ciekaw, które słuchawki będą najlepsze pod słońcem po K701.

Obstawiam te wchodzące teraz Fostexy (te na które podobno jest olbrzymi popyt, a tylko u nas wyjątkowo nikt ich nie chciał w akcji preorder;)), wyczuwam duuuży rabat specjalnie dla Soundmana jak jeszcze trochę wpisów o D7200 poczyni

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony to słuchawki grające dosyć liniowo (chyba niektórym to nie leży i wymaga grania V ) , aczkolwiek bass jest lekko podbity, ale na tyle że w żadnym nagraniu nie zauważyłem żeby "zalewał" średnicę. 

Jeżeli chcesz słuchawki które będą nieco jaśniejsze to proponuje final hope IV/VI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Adam 76 napisał:

Obstawiam te wchodzące teraz Fostexy (te na które podobno jest olbrzymi popyt, a tylko u nas wyjątkowo nikt ich nie chciał w akcji preorder;)), wyczuwam duuuży rabat specjalnie dla Soundmana jak jeszcze trochę wpisów o D7200 poczyni

A nie ,lipa...Synthax je odsłuchiwał już i panie tego niemal to samo co T50RP, tylko się płaci za fajne ,drewniane muszle...

Tak że nic ciekawego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał:

Czasami mam wrażenie, że z fanklubu D7200 Soundman uczynił swojego bloga ;).

Strasznie jestem ciekaw, które słuchawki będą najlepsze pod słońcem po K701. Bo akurat opisy i zachwyty są za każdym razem takie same, tylko model i producent się zmienia.

Co do basu w D7200 to nie jestem pewien gdzie jest słaby lub jest go mało. Ja lubię dużo basu, a i tak mnie przygniotły jak ich słuchałem.

To jasne że ISKi....

Że niby z treleheda stałem się basenem? Bo mnie bas d7200 nie rozwalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bas w D7200 nie przygniata, bo przecież jest liniowy,kontrolowany, twardy, nisko schodzący, szybki...

W Th610 odczuwa się go więcej, mimo że Fostexy nie potrafią aż tak nisko zejść na basie i nie jest tak twardy.

Jednak jest go więcej na całym paśmie przekazu, w tym niższej średnicy...

Porównywałem łeb w łeb oba modele tych słuchawek i różnice były łatwo słyszalne, lepszy bas technicznie w D7200, bardziej muzyczny, przyjemny w TH610...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitero Co do wykresu D7200, to tutaj jest bardziej normalny http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/denon-ah-d7200-measurements-and-impressions.4602/

Ale pomiary nie są takie świetne, mają spory rezonans na 3khz.

Tutaj wykres HD650 http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/sennheiser-hd650-love-appreciation-thread.44/  dla porównania.

 

4 godziny temu, timecage napisał:

Strasznie jestem ciekaw, które słuchawki będą najlepsze pod słońcem po K701. Bo akurat opisy i zachwyty są za każdym razem takie same, tylko model i producent się zmienia.

Co do basu w D7200 to nie jestem pewien gdzie jest słaby lub jest go mało. Ja lubię dużo basu, a i tak mnie przygniotły jak ich słuchałem.

 

Nie wiem, ale może to zataczanie koła audiofilskiego, że teraz coś taniego powinno zmiażdzyć K701.. a potem powrót do flagowców, może akurat do tego czasu Beyer wypuści T2 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności