Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę dobijał leżącego....bo i po co...ale fakt ,faktem większość jak obserwowałem pozbyła się D7200, czemu?....?

Ale jak komuś się podobają, ten fajny twardy bas, to i świetnie....

Choć jak pomyślę o D7000 to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie będę dobijał leżącego....bo i po co...ale fakt ,faktem większość jak obserwowałem pozbyła się D7200, czemu?....?

Ale jak komuś się podobają, ten fajny twardy bas, to i świetnie....

Choć jak pomyślę o D7000 to ?

 

To o niczym nie świadczy, że ktoś je sprzedał. Słuchawki mogą być najlepsze a i tak przyjdzie ochota na coś nowego, często gorszego, ale nowego. Nie miałeś tak nigdy?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie grają naprawdę dobrze. Bardzo lubię ich barwę.

Wady: średnia izolacja jak na zamknięte, nie są tak szybkie i dokładne jak planary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie denerwuje, nie powoduje chęci wyskoczenia przez okno ta ziarnista średnica?...ostrawa góra?

Jakby na przekaz normalnych słuchawek nasłać pustynną burze, tak dla mnie graja D7200.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

A nie denerwuje, nie powoduje chęci wyskoczenia przez okno ta ziarnista średnica?...ostrawa góra?

Jakby na przekaz normalnych słuchawek nasłać pustynną burze, tak dla mnie graja D7200.....?

 

Dla mnie średnica nie jest zbyt ziarnista. Czasami jak coś jest zbyt gładki to traci charakter.

Żeby poczuć fakturę dźwięku to trochę ziarna nie zaszkodzi.

To tak jak gładki dźwięk operowy vs chrapliwy głos Adele - kto co lubi....

Góra również mnie z nich nie męczy .

Może słuchałeś jakiejś dziwnej sztuki? Może mp3 leciało i ziarno było? Albo słaby odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu w wątku widzę jak zwykle :rolleyes:.

D7200 mają górkę w wyższej średnicy, niektórych to boli, inni nie zauważają nawet, zależy jaki kto ma słuch i preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad_a napisał:

 

Dla mnie średnica nie jest zbyt ziarnista. Czasami jak coś jest zbyt gładki to traci charakter.

Żeby poczuć fakturę dźwięku to trochę ziarna nie zaszkodzi.

To tak jak gładki dźwięk operowy vs chrapliwy głos Adele - kto co lubi....

Góra również mnie z nich nie męczy .

Może słuchałeś jakiejś dziwnej sztuki? Może mp3 leciało i ziarno było? Albo słaby odtwarzacz?

Że jest ziarno w przekazie zauważył już nasz słynny P.Ryka , a on ma tory nie z tej ziemi....?

Zwłaszcza na tle tańszych TH610, któe też są lekko chropawe, ale o niebo lepsze.

Za 500zł taki przekaz jeszcze dałoby radę przełknąć , z bólem i ze łzami w oczach...ale dałoby się.

W topowych słuchawkach Denona, takie coś boli jak najgorsza rana, wystarczy 0,5h odsłuchu i miałem dosyć tej tortury.

A teraz zaczynam słuchać muzyki a może wyjdę na ulicę i posłucham jak ludzie mówią, czy  też każdy brzmi jak stary menel zapijaczony, co to głos ma jak tarka?...zobaczmy....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie odczuwam jakiejś nadmiernej ziarnistości średnicy czy ostrości góry. Fakt góra nie jest wycofana i przygaszona, jest szczegółowa i klarowna, ale tego że męcząca i natarczywa nigdy bym jej nie zarzucił. Pamiętam jak D7200 zagrały mi prosto z pudełka, kiedy to właśnie góra była jak by mniej wyeksponowana, lekko wycofana, ale po ok 150h grania pięknie się otworzyła i nabrała charakteru dokładnie takiego jak lubię.

 

@Soundman1200 przecież wszyscy dobrze wiemy, że istnieje jeszcze coś takiego jak synergia. To, że ktoś podłączy dany model słuchawek do toru nie z tej ziemi nie oznacza, że pokażą się one zawsze z najlepszej strony i zagrają na 100% swoich możliwości. Ile to razy na tym forum można było czytać oponie, mówiące o tym, jak dane słuchawki świetnie zagrały nawet z telefonu, a z dobrym DAP'em za kilka tysi się nie polubiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
2 minuty temu, alexw0w napisał:

Witam, miał ktoś możliwość porównania denon ah-d7200 vs final audio sonorous vi ? Szukam czegoś zamkniętego aby zastąpiło mi hiiman he 560

To zupełnie inne granie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciiiiiichooooo tak tutaj to pohałasuję:

Założyłem na D7200 pady od 009 (zgodnie z radami Zolkisa z head-fi) i to kombo wymiata.

Detale, scena, extension w obie strony - to nie te same słuchawki.

Muszę zrobić porównanie łeb w łeb z D9200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2019 at 11:55 PM, K4syx said:

Ciiiiiichooooo tak tutaj to pohałasuję:

Założyłem na D7200 pady od 009 (zgodnie z radami Zolkisa z head-fi) i to kombo wymiata.

Detale, scena, extension w obie strony - to nie te same słuchawki.

Muszę zrobić porównanie łeb w łeb z D9200.

 

Które to pady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mocno jechałem po D7200 a dziś dzięki uprzejmości kolegi @Nicodem przekonuję się że niepotrzebnie.

Grają bardzo fajnie, muzykalnie, nie mają przesadzonego basu, inaczej je zapamiętałem, gorzej.

Po tej godzinie z nimi D7200>Elegia.

Teraz żałuję jak miałem je okazję wyrwać za 1300zł.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, vonBaron said:

Jakiś czas temu mocno jechałem po D7200 a dziś dzięki uprzejmości kolegi @Nicodem przekonuję się że niepotrzebnie.

Grają bardzo fajnie, muzykalnie, nie mają przesadzonego basu, inaczej je zapamiętałem, gorzej.

Po tej godzinie z nimi D7200>Elegia.

Teraz żałuję jak miałem je okazję wyrwać za 1300zł.

 

Mi z czasem one coraz bardziej i bardziej podchodziły. A próbowałeś już z Dekoni? Ciekaw jestem opinii.

Z Elegią zdecydowanie wygrywają, miałem na początku obawy że może to kwestia mojego przyzwyczajenia do D7200 ale one są w sumie lepsze na każdej płaszczyźnie.

Dlatego zostały. A jak się pomyśli jeszcze o cenie (choć te 1300zł to dopiero byłaby okazja! żałuj :) ) około 1,8-2tys vs 3999zł za Elegie to nawet nie ma co się zastanawiać.

Wykonanie też jest solidne, pałąk jeden z wygodniejszych w ogóle. Akurat Focale nie maję się czego wstydzić ale D7200 mogą podobać się z każdej strony - muzycznie i design.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, vonBaron napisał:

Jakiś czas temu mocno jechałem po D7200 a dziś dzięki uprzejmości kolegi @Nicodem przekonuję się że niepotrzebnie.

Może miałeś inny tor, który się z nimi nie zgrał?

Mi D7200 od początku się podobały i uważam, że w cenie 2-2,5k to są całkiem dobre i kompletne słuchawy.

Nie są tak wyczynowe i wciągające jak TH610, nie są tak detaliczne i przestrzenne jak FAD IV ale są najbardziej muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, miałem, co znaczy dobry tor ;)

Musiałbym odświeżyć TH-610 bo ledwo je pamiętam.

Z pamięci to bardziej podobają mi się od E-MU Teak, może nie są tak rozdzielcze ale na pewno równiejsze.

Jedyne co mi się nie podoba to pady, moje uszy ich nigdy nie polubią.

Na padach Dekoni ze skóry wentylowanej jest zdecydowanie wygodniej ale dźwięk jest chudy i ostry.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, vonBaron said:

Na padach Dekoni ze skóry wentylowanej jest zdecydowanie wygodniej ale dźwięk jest chudy i ostry.

 

No właśnie, myślałem że nimi poprawię trochę górę a efekt długofalowy jest taki, że zwiększyłem chyba tę "szorstkość". Lekka przesada już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kombinowałem z padami w TH-X00, to ostatecznie stock-i i tak wygrały, pasmo było w nich "najrówniejsze", Dekoni TH-900 dawały więcej powietrza, ale kosztem wypełnienia środka, bas tracił na definicji i ogólnie robiły się ostrzejsze. Dekoni sheep skin bodajże, też trochę kaszaniły dźwięk, ale nie pamiętam, co konkretnie. ;)

 

Wspomnianą "szorstkość", można nieco zniwelować listkiem dwuwarstwowego papieru toaletowego lub ręcznika kuchennego, włożonego pod pad, pomiędzy uchem a przetwornikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności