Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, LuQi napisał:

@dj1978 nie wierzę w to co widzę w komisie :o Twoje ulubione Denony na sprzedaż? Co będzie próbowało je godnie zastąpić? 

Sam w to nie do końca wierzę. Denony to słuchawki, które w raz z rozwojem toru wielokrotnie mnie zadziwiały. Trafił mnie chyba "paskudny kaprys" i pojawił się pomysł na naprawdę godnego następcę, oczywiście zamknięte i nie jest to Fostex;), dam znać jak się temat poukłada:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nsk napisał:

A te Denony to coś specjalnego, że je ciężko zastąpić? Z 10 modeli innych zamkniętych z wysokiej półki się jeszcze znajdzie. Nomax na head-fi twierdzi, że Focal niby pracuje nad zamkniętą wersją Clear :).

 

Niestety nie wszystko co mówił się sprawdza :P Choćby miały być jakieś słuchawki z diamentową membraną w tym czy poprzednim roku i jakoś ich nie widzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, nsk napisał:

No to ja nie wiem jaka cena miałaby być takich słuchawek jak za beryl chcą 18k.

 

Ja też nie wiem, ale Beryl taki drogi nie jest skoro Chińczyczy dają radę za 200zł sprzedawać Bosshifi (choć pewnie nie w całości z berylu, a tylko jako 10% dodatek czy coś)

 

43 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Poza Ether C to ja nie widzę godnego zamkniętego następcy.

Może LCD-XC...

 

a może Z1R :P Jeśli brać pod uwagę vintage to też są w końcu zamknięte Staxy, no i biocel. ostateczny upgrade R10.

No i wiele innych ciekawych, które mało kto miał na głowie choćby jvc dx1000, sony cd3000, ath w2002, ath w3000anv, ath l3000, czy nowszych słuchawek, jak ultrasone 5, technics eah-t700, EMU Teak, czy ath w1000z, o i jeszcze pandorki vi można dopisać

No i ostatnie nowości jak http://earphiles.org/2017/12/klipsch-heritage-hp-3-review/  i kto wie ile jeszcze modeli wyjdzie za niedługo :huh:

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Phi, zapewne zmienia D7200 na...ISKI...siła sugestii Szakovskiego jest niebagatelna...he,he.:D

 

Zastanawiałem się, czy to nie przypadkiem Takstar pro82 czy CALe, ale widzę, że pięknie rozszyfrowałeś tę zagadkę :lol: Ciekawa czy wersja ISKów stock, czy już z kompletem modów :P

 

3 minuty temu, nsk napisał:

Klipsch są półotwarte.

 

Bosshifi i RBH HP-2 mają tyle wspólnego z berylem co łańcuch dresa z prawdziwym złotem. Popryskali czymś membrany i nawet tutaj jestem sceptyczny czy to faktycznie prawdziwy beryl.

 

Racja. Klipsche porównywano z TH900, więc pewnie przez to mi się popiórkało :P

Co do ilości berylu w berylu - to też jest zawsze taka mozliwość, że wynosi 0 :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Denony to coś specjalnego, że je ciężko zastąpić? Z 10 modeli innych zamkniętych z wysokiej półki się jeszcze znajdzie. Nomax na head-fi twierdzi, że Focal niby pracuje nad zamkniętą wersją Clear .

Denony to nie jest coś specjalnego, to po prostu dobre słuchawki, dobrze wycenione, zwlasza na promocjach...  

 

Jak chcesz wyraźnie lepiej a nie tylko inaczej (TH610) to trzeba sporo zwiększyć budżet.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Takstar pro82 nie słuchałem, ale je oraz wspaniałe CAL wziąłbym z pocałowaniem ręki,jeszcze bym dopłacił, by zabrali ode mnie D7200....nie mogłem się powstrzymać...:ph34r:

To się odezwij jak będziesz miał D7200, chętnie oddam za nie CAL zwłaszcza z Twoją dopłatą i (co najważniejsze) pocałowaniem ręki :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.10.2017 o 08:03, Karmazynowy napisał:

 

Soundman, Ty sprzedasz swoje HD800s a my dalej będziemy z przyjemnością słuchać D7200!

Tego... ^_^:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 08:03, Karmazynowy napisał:

 

Soundman, Ty sprzedasz swoje HD800s a my dalej będziemy z przyjemnością słuchać D7200!

Tego... ^_^:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, timecage napisał:

Tego... ^_^:P

No tak, zapomniałem że są różne odmiany przyjemności, jest taka z kieliszkiem w wygodnym fotelu a jest i taka gdy fachowiec zabiera się za nowe ciało w prosektorium, ten błysk lśniących narzędzi ...he,he. Jedna i druga osoba może mieć równie udany wieczór...Chyba wiadomo jaka dla mnie była przyjemność ze słuchania D7200:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, dawno mnie tu nie było. Mam prośbę, czy ktoś mógłby krótko napisać jak wypadają D7200 w porówaniu z Sennkami HD 650 pod kątem ilości basu? Może to was zdziwi, ale mi w Hd650 brakuje basu, tzn, brakuje w pewnych sytuacjach basowego boosta, takiego walnięcia stopy perkusyjnej na przykład. Są czasem zbyt płaskie na tym basie, czy Denony mają tego typu bas wypełniony? Czy ten dźwięk nie jest w nich zbyt płaski? Dzięki):

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pitero napisał:

Witam wszystkich, dawno mnie tu nie było. Mam prośbę, czy ktoś mógłby krótko napisać jak wypadają D7200 w porówaniu z Sennkami HD 650 pod kątem ilości basu? Może to was zdziwi, ale mi w Hd650 brakuje basu, tzn, brakuje w pewnych sytuacjach basowego boosta, takiego walnięcia stopy perkusyjnej na przykład. Są czasem zbyt płaskie na tym basie, czy Denony mają tego typu bas wypełniony? Czy ten dźwięk nie jest w nich zbyt płaski? Dzięki):

A do czego podpinasz te HD650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pitero napisał:

Witam wszystkich, dawno mnie tu nie było. Mam prośbę, czy ktoś mógłby krótko napisać jak wypadają D7200 w porówaniu z Sennkami HD 650 pod kątem ilości basu? Może to was zdziwi, ale mi w Hd650 brakuje basu, tzn, brakuje w pewnych sytuacjach basowego boosta, takiego walnięcia stopy perkusyjnej na przykład. Są czasem zbyt płaskie na tym basie, czy Denony mają tego typu bas wypełniony? Czy ten dźwięk nie jest w nich zbyt płaski? Dzięki):

Bas w HD650 powinien Cię zalewać swą potęgą i ilością, jest go pełno,i tego niskiego oraz na niższej średnicy, to największy plus dla mnie tych słuchawek.

W D7200 będzie 3 razy wyższy poziom jakości basu ale sporo mniej go odczujesz.

Za to niżej zejdą na basie D7200.

Do HD650 trzeba dobrego już wzmaka coby pokazały klasę, z karty pc rzeczywiście może być lipa. Są w końcu 300ohm.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wam narażę, ale jestem zwolennikiem nieprzesadzania z cudem, jakim jest wzmacniacz słuchawkowy. Podłączam swoje HD650 wprost do starszego, wydajnego prądowo  NADa C350, grają z niego najgłośniej ze wszystkich słuchawek, nawet tych o większej skuteczności, wszystko jest dobrze kontrolowane, tylko nie mówcie, że popełniam zbrodnię. Podłączałem na próbę różne wzmacniacze słuchawkowe i powiem Wam coś-nie ma sensu w przypadku tego NADa wywalać na nie pieniędzy. Np z takim ogromnym Vincentem KHV-111 Mk II , wierzcie lub nie, różnicy w brzmieniu nie było, o ile jeszcze bardziej ten wzmacniacz nie wyciął basu. Mi bardzo podoba się bas Sennków HD 380 pro, nie przeszkadza mi, ze nie ma tu jego wyższych pasm, są za to te niższe, te odczuwane ciałem, ale niestety słuchawki dyskwalifikuje krzykliwa wyższa średnica. Odpowiadałyby mi Shure srh 1540, ale niestety, tutaj bywa w nowszych nagraniach zalew wyższego basu, stąd pytałem o porównanie HD 650 do Denonów, których słuchałem tylko dość krótko w salonie. Wydały mi się jakby pełniejsze na basie, ale miałem obawy co do nadmiernej prezentacji  wszystkiego w nagraniu, czytaj także brudów wyższych pasm, no i nie byłem pewny mocy tego basu.

HD 650 grają ogólnie nisko, to fakt, są ciemne, zawoalowane ale też nie zgodzę się z tym, że walą basem. Mówię o typowych, klasycznych nagraniach rockowych, w których naprawdę trzeba im trochę na basie pomagać (do licha z audiofilskim nienaturalnym brzmieniem pozbawionym wykopu!-całkowicie np odpadają dla mnie przez to uwielbiane Senn HD 600). Słucham też HD 650 z kompa,ale oczywiście na zasadzie akceptacji niedoskonałości audio z komputera. Co ciekawe basu z kompa jest nawet jakby więcej minimalnie. Zasadniczo, chodzi mi przede wszystkim o ten sub bas.

Edytowane przez Pitero
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności