Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Skrobnę potem co nieco w temacie Staxa ;) HD800 jak dotąd nie miałem przyjemności skosztować. A jeszcze w kwestii wyjaśnienia, TH-610 wygrały z Denonami wygodą i to dość zdecydowanie. Dźwiękowo oba modele są blisko, ale znów cechy 610-tek, czyli większa scena i więcej góry przeważyły szalę na stronę Fostexa. I Denony i Fostexy można śmiało polecić, bardzo dobre zamknięte dynamiki i jak na dzisiejsze realia w rozsądnej cenie (choć takie myślenie to zasługa specjalistów od marketingu, takie czasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Soundman1200 napisał:

O nie, to dla dojrzałych już słuchaczy co przerobili 50 topowych słuchawek...:o

Polecam po D7200 posłuchać Pandory Sonorous IV/VI...teraz moda na nie na forum,zmiana padów i...:rolleyes:

Dobrze widzieć, żeś nadal w formie ;).

Myślał już ktoś nad obstawianiem jakie kolejne słuchawki będą Tymi Jedynymi? To by było lepsze od Lotto :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po HD800s?...chyba żadne, bo ja 50% stawiam na wygodę i ergonomię plus dźwięk...a po HD800s które będą w tym lepsze...no tak cisza...

17 minut temu, Thar napisał:

Skrobnę potem co nieco w temacie Staxa ;) HD800 jak dotąd nie miałem przyjemności skosztować. A jeszcze w kwestii wyjaśnienia, TH-610 wygrały z Denonami wygodą i to dość zdecydowanie. Dźwiękowo oba modele są blisko, ale znów cechy 610-tek, czyli większa scena i więcej góry przeważyły szalę na stronę Fostexa. I Denony i Fostexy można śmiało polecić, bardzo dobre zamknięte dynamiki i jak na dzisiejsze realia w rozsądnej cenie (choć takie myślenie to zasługa specjalistów od marketingu, takie czasy).

Wreszcie normalny słuchacz, poznał się na TH610 i ich zaletach....za to leci lajk, jakby bliżej mieszkał nalałbym coś mocniejszego...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ale ten brud te piki...jak możecie tego słuchać?..to nawet słuchawki za 200zł tego nie mają...

Nawet P.Ryka się na tym poznał i woli TH610 sporo tańsze od D7200, niby tam pisze zawoalowanie o jeźdźie na koniu przez step gdy nam pył zasłania horyzont...i to cała prawda o D7200...

Chciałyby grać jak Fostexy, ale ktoś szalony w Denonie zabrał ich największe atuty ( ala D7000)i zmusił je do grania studyjnego,mało emocjonalnego...koszmar.

Denony i mało emocjonalne w przekazie, to jak zamknąć P.Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju w pokoju 1m na 2m....he,he.

Nic dobrego z tego nie będzie...

A kiedyś D7000 nazywano małymi Sony Mdr-R10....ehhhh.

 

Soundman, Ty sprzedasz swoje HD800s a my dalej będziemy z przyjemnością słuchać D7200!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q600i gra zarąbiście z Denonami 7200. Niestety nie dane mi było konfrontować z Senkami 800 czy '"s" ale w Denonanach jest ta niewymuszona radość grania, muzyka uwolniona. Tego zazwyczaj brakowało innym słuchawkom, tego luzu i muzykalności. Tutaj (AH7200) to jest. I niczego nie brakuje :) Spędzam z nimi na głowie po kilka godzin dziennie i nic nie boli. 

Soundman troszku się nakręcił recenzją Pana Piotra, która w sumie jest pozytywna ale pisana z pozycji odsłuchowo poszkodowanego recenzenta. Podejrzewam, że gdyby dostał je na testy ciut wcześniej, bez możliwości czytania wniosków innych "pismaków", ta recenzja wyglądała by inaczej. A tak... jest jak jest, ja lubię muzykalność i te słuchawki mi to dają. Mimo tego, że są dość szczegółowe. Ale są przy tym tak plastyczne i ociekające soczystością, że trudno się od nich uwolnić. Przynajmniej mnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 12:04, gratefullde napisał:

q600i gra zarąbiście z Denonami 7200. Niestety nie dane mi było konfrontować z Senkami 800 czy '"s" ale w Denonanach jest ta niewymuszona radość grania, muzyka uwolniona. Tego zazwyczaj brakowało innym słuchawkom, tego luzu i muzykalności. Tutaj (AH7200) to jest. I niczego nie brakuje :) Spędzam z nimi na głowie po kilka godzin dziennie i nic nie boli. 

Soundman troszku się nakręcił recenzją Pana Piotra, która w sumie jest pozytywna ale pisana z pozycji odsłuchowo poszkodowanego recenzenta. Podejrzewam, że gdyby dostał je na testy ciut wcześniej, bez możliwości czytania wniosków innych "pismaków", ta recenzja wyglądała by inaczej. A tak... jest jak jest, ja lubię muzykalność i te słuchawki mi to dają. Mimo tego, że są dość szczegółowe. Ale są przy tym tak plastyczne i ociekające soczystością, że trudno się od nich uwolnić. Przynajmniej mnie :)

Rozłożyło mnie to totalnie...leżę i kwiczę...D7200 i soczyste granie:o

Nie wiem co powiedzieć...dla mnie suche i zero emocji, studyjne granie, oszczędne w przekazie, bardzo nieczyste...średnica gorsza od K702 itd...ale zlitujmy się...

Chyba trzeba iść do laryngologa, choć byłem niedawno z pracy...i było ok....he,he.

Na szczęście są koledzy do pomocy, butelka się należy....

Dnia 26.10.2017 o 01:28, audionanik napisał:

To mi tez polej, bo paru minutach odsluchu dzisiaj u Thara, wyszlo mi ze 610 lepsze od 7200 i jakos nie wydaje mi sie, ze zmienilbym zdanie po dluzszym przysiadzie.

:D:D:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Rozłożyło mnie to totalnie...leżę i kwiczę...D7200 i soczyste granie:o

Nie wiem co powiedzieć...dla mnie suche i zero emocji, studyjne granie, oszczędne w przekazie, bardzo nieczyste...średnica gorsza od K702 itd...ale zlitujmy się...

Chyba trzeba iść do laryngologa, choć byłem niedawno z pracy...i było ok....he,he.

Na szczęście są koledzy do pomocy, butelka się należy....

:D:D:rolleyes:

 

Dlaczego porównujesz słuchawki zamknięte (D7200) do otwartych (K702)? Trochę tak piernik do wiatraka...

Porównaj D7200 do jakichś innych zamkniętych jak im zarzucasz brak soczystości.

Ja co prawda słuchałem ich tylko krótko, za zeszłorocznym AVShow ale grały całkiem nieźle. Miały jakąś lekką ostrośc/podbicie na przełomie średnich i wysokich.

Ale żeby nagle suche? Studyjne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Rozłożyło mnie to totalnie...leżę i kwiczę...D7200 i soczyste granie:o

Nie wiem co powiedzieć...dla mnie suche i zero emocji, studyjne granie, oszczędne w przekazie, bardzo nieczyste...średnica gorsza od K702 itd...ale zlitujmy się...

Chyba trzeba iść do laryngologa, choć byłem niedawno z pracy...i było ok....he,he.

Na szczęście są koledzy do pomocy, butelka się należy....

:D:D:rolleyes:

Witamy szanownego gościa w naszym klubie:)

wspominałem o tym ostatnio, porównywałem w jednym czasie Focal Elear, D7200 i HD800s, najkrócej z nich słuchałem HD800s bo nie dało się wytrzymać z ich brzmieniem, bas mizerny i najbardziej "charczały" z tej trójki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dj1978 napisał:

Witamy szanownego gościa w naszym klubie:)

wspominałem o tym ostatnio, porównywałem w jednym czasie Focal Elear, D7200 i HD800s, najkrócej z nich słuchałem HD800s bo nie dało się wytrzymać z ich brzmieniem, bas mizerny i najbardziej "charczały" z tej trójki.

Napiszesz parę słów porownania tych trzech modeli. Ciekaw jestem opinii, bo dwie z tych trzech par znam dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Napiszesz parę słów porownania tych trzech modeli. Ciekaw jestem opinii, bo dwie z tych trzech par znam dość dobrze.

Pisałem w wątku o Focal Elear, m.in. w związku z Twoim zakupem, jeśli się nie myle, to był do tego Twój komentarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlaczego porównujesz słuchawki zamknięte (D7200) do otwartych (K702)? Trochę tak piernik do wiatraka...
Porównaj D7200 do jakichś innych zamkniętych jak im zarzucasz brak soczystości.
Ja co prawda słuchałem ich tylko krótko, za zeszłorocznym AVShow ale grały całkiem nieźle. Miały jakąś lekką ostrośc/podbicie na przełomie średnich i wysokich.
Ale żeby nagle suche? Studyjne?
A ja mogę na to odpowiedzieć? :)
Pm3, th610, DT r10 by michauczok to tak na szybko z pamięci. A jakbym wrócił do notatek to i więcej by się znalazło. A z lektur jeszcze więcej jak mdr z7 czy night owl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad_a napisał:

 

Dlaczego porównujesz słuchawki zamknięte (D7200) do otwartych (K702)? Trochę tak piernik do wiatraka...

Porównaj D7200 do jakichś innych zamkniętych jak im zarzucasz brak soczystości.

Ja co prawda słuchałem ich tylko krótko, za zeszłorocznym AVShow ale grały całkiem nieźle. Miały jakąś lekką ostrośc/podbicie na przełomie średnich i wysokich.

Ale żeby nagle suche? Studyjne?

Ciężko znaleźć słuchawki które grają taką prawdziwie soczystą średnicą, co to z resztą znaczny dla każdego?

Prędzej o D7000 bym powiedział że miały soczystą średnicę.

Porównywałem bezpośrednio TH610 z D7200 i też średnica w TH610 wydała mi się lepsza, bardziej żywa, ta w D7200 taka sucha i wyprana z emocji.

Słuchane na cma600i i Mojo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grubbby napisał:

A ja mogę na to odpowiedzieć? :)
Pm3, th610, DT r10 by michauczok to tak na szybko z pamięci. A jakbym wrócił do notatek to i więcej by się znalazło. A z lektur jeszcze więcej jak mdr z7 czy night owl.

 

PM3 ściskały mi szczękę na granicy bólu.

TH610 chętnie posłucham - będą na AVShow?

DT R10 - słyszałem na którymś meecie w Wa-wie. Faktycznie były soczyste, ale wydawało mi się że niektóre instrumenty brzmiały nienaturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_a napisał:

 

PM3 ściskały mi szczękę na granicy bólu.

:blink: Jaką masz szerokość szczęki w cm? :D Bo brzmi to fascynująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał:

:blink: Jaką masz szerokość szczęki w cm? :D Bo brzmi to fascynująco.

https://www.head-fi.org/threads/oppo-pm-3-the-portable-planar-impressions.756828/page-14

While I imagine listening to the smooth PM-3 for hours, unfortunately for me, they have a bit too much clamping force around the sides of my head. I'm sensitive to clamp pressure and the PM-3 reminds me of the discomfort I felt with the original Momentums (which I returned).

https://klausosk.wordpress.com/2015/12/04/oppo-pm-3/

they seal easily given they clamping pressure. I found it be a bit too much, so I slowly forced the headband out a little bit reducing the clapping force (this can be un-done), it feels better now;

http://www.soundperfectionreviews.com/2015/05/review-oppo-pm-3-portable-planar.html

The clamping force is fairly strong but you can always leave them for a couple of days stretched over some books to loosen them a little. 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 05:48, Soundman1200 napisał:

Rozłożyło mnie to totalnie...leżę i kwiczę...D7200 i soczyste granie:o

 

Tak to widzę/słyszę i mnie również rozłożyło, czuję że na dłużej bo mi się podoba :) A jak mi się podoba to żadne guru czy wykresy nie maja znaczenia. Znaczenie ma obycie z muzyką na żywo oraz dobre realizacje płyt :)

Dnia 31.10.2017 o 05:48, Soundman1200 napisał:

suche i zero emocji, studyjne granie, oszczędne w przekazie, bardzo nieczyste.

 

Hmmm... kilka osób miało okazję u mnie posłuchać tych słuchawek, żadna nie miała uwag tego typu... Może Tobie zaschło w gardle? ;) Ja nie wiem skąd ta nieczystość się wzięła? I gdzie ją słychać ? Na jakiś konkretnych nagraniach? W jakich momentach?

 

Dnia 31.10.2017 o 05:48, Soundman1200 napisał:

Chyba trzeba iść do laryngologa, choć byłem niedawno z pracy...i było ok

 

E tam, takie badania pracownicze robią na odpieprz ;) Zapłać i się przekonasz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Soundman1200 napisał:

No tak,najważniejsze że Tobie się podobają, bo o to tu tylko chodzi, a co inni gadają to wiadomo nie ma znaczenia...he,he,

To prawda. Ale skąd Tobie wzięła się ta nieczystość na średnicy. Ja ich słuchałem w weekend jeszcze raz i nic takiego nie uchwyciłem, a zdaje się, że słuchałem tej samej pary co Ty.

Może to wina integry bo na pewno nie słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mnie, bo i Ryka o tym przecież wspomina i jako główną wadę przytacza.

Na cma600i było już nieźle ale nadal to nieakceptowalne dla mnie.

Każdy mnie tu zna że zawsze chwalę każde słuchawki co mam/słuchałem a tu zonk, kilka minut odsłuchu i wiadomo że lipa.

Miałem je kilka dni, dłużej niż 0,5h nie mogłem wytrzymać, proste melodie ,dobra jakość plików a wokalista brzmiał nieczysto, aż minę miałem jak po cytrynie.

D7200, Ultrasone 5, AKG812...te słuchawki mi nie podeszły całkiem, za darmo bym ich nie chciał, czemu tak miałem nie wiem, ot zagadka...he,he.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności