Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

No kurczę możliwe, cóż mogę powiedzieć,nastawiałem się na te D7200 jako zamienniki moich TH610,ale mimo szczerych chęci przekonania się do nich,w ogóle mi nie podeszły...

Albo widać źródło,czyli Questyle cma600i nie daje radę  ich dobrze napędzić,choć z Mojo też nie zrobiły na mnie wrażenia, albo nie trawię ich przekazu...Co dziwne,bo do tej pory każde Denony mi się podobały,mniej lub bardziej ale jednak nie tym razem jak widać...

Może ten Alien robi z nimi czary mary i zaczynają grać rewelacyjnie...

Ja mimo szczerych chęci klasyfikuję nadal D7200 poniżej 600zł, bo za tyle można kupić DT150, które są dla mnie o niebo lepsze...

Wpisuję D7200 na listę słuchawek których nie rozumiem , U5, HE500, D7200...:ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bliskie i za mocne oddanie brzmienia talerzy perkusji, które potrafią przykryć całą resztę w th610 oraz pojawiające się od czasu do czasu ale irytujące "sss" w połączeniu ze wzmacniaczem, który ma wycofaną górną średnicę i łączenie góry ze średnią czy też na fiio x5III który sam z siebie raczej nie podkreśla głosek syczących też nie jest niczym przyjemnym, o braku różnicowania faktur na basie nie wspominając, zawsze można się do czegoś przyczepić... i zawsze można próbować odwrócić kota ogonem, że nie takie źródło,że nie wygrzane, że zła jakość nagrania, że tak właśnie powinno to brzmieć i takie tam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałem, te małe wady mają każde słuchawki...mi po prostu D7200 grały,niezależnie właściwie na jakim źródle,nieczysto...

To nawet nie sybilacje, tylko przy utworach gdzie dominuje góra i wyższa średnica,zaczynały stawać się nieprzyjemne, dosłownie w tym słowie, w odbiorze...Tyle słuchawek słuchałem i miałem ale żeby w tej cenie słuchawki na dobrej jakości utworze nie dawały radę przekazać go bez przejaskrawień,to chyba pierwszy raz coś takiego odebrałem...Więc stąd moje zaskoczenie i zdumienie że innym się podobają i nie widzą tych wad które mnie tak raziły od razu...Frapuje mnie to bardzo, stąd chyba jedno z największych moich niemiłych zaskoczeń audio w moim życiu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też nie podeszły, ale nie powiedziałbym, że to złe i męczące słuchawki. Ewidentnie bardzo zależne są od źródła, bo na dwóch mi dostępnych grały kompletnie odmiennie.

Zdecydowanie jednak są, według mnie, źle wycenione, bo w kwocie 2500-3500 jest spora konkurencja, jak chociażby TH610, Sonorusy VI, Audeze EL-8v2, Nightowle, Beyery 1770/1990 itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też nie podeszły, ale nie powiedziałbym, że to złe i męczące słuchawki. Ewidentnie bardzo zależne są od źródła, bo na dwóch mi dostępnych grały kompletnie odmiennie.
Zdecydowanie jednak są, według mnie, źle wycenione, bo w kwocie 2500-3500 jest spora konkurencja, jak chociażby TH610, Sonorusy VI, Audeze EL-8v2, Nightowle, Beyery 1770/1990 itd. itp.


Cóż złego jest w tej wycenie skoro Denony nie mają się czego wstydzić w tym towarzystwie? Dla mnie były przynajmniej trochę, jeśli nie zdecydowanie, lepsze od każdych słuchawek z tej listy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dawindyk napisał:

 


Cóż złego jest w tej wycenie skoro Denony nie mają się czego wstydzić w tym towarzystwie? Dla mnie były przynajmniej trochę, jeśli nie zdecydowanie, lepsze od każdych słuchawek z tej listy

A dla mnie nie i takoż własne zdanie wyraziłem ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie i takoż własne zdanie wyraziłem .


Z Twojej wypowiedzi wynika jak dla mnie jakby wyraźnie odstawały na minus od tej stawki - o ile to które bardziej się podobają jest sprawa względami o tyle nie mogę się zgodzić z tym że są obiektywnie gorsze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam że były złe nie powiem. Tylko męczące. Za ostre.

Źródłem kanapka AK300/380

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam że były złe nie powiem. Tylko męczące. Za ostre.
Źródłem kanapka AK300/380
Ja tam że były złe nie powiem. Tylko męczące. Za ostre.
Źródłem kanapka AK300/380


No skoro lubisz PM3 to się nie dziwię :) Dla mnie ta energia jest przewaga Denonow nad np. TH610 co Nighthawk /Nightowl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej chodziło mu o to, że niczym nie wyróżniają się na tle konkurencji, a w porównaniu do takich NightOwli to te Denony to straszna bida pod względem wyposażenia. Do tego jeszcze często ludzie narzekają na ten pałąk.


Pod tym względem Denony nigdy nie rozpieszczały ale w sumie większość Japończyków zawiera tylko podstawowe wyposażenie więc nie dziwi mnie to. Dużo ważniejszy jest dla mnie dźwięk i tu, subiektywnie, Nightowl nie mają czego szukać przy Denon ach. Mnie na szczęście pałąk nie przeszkadza ale jako że w innych słuchawkach się to zdarzało to rozumiem problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dawindyk napisał:

 


Z Twojej wypowiedzi wynika jak dla mnie jakby wyraźnie odstawały na minus od tej stawki - o ile to które bardziej się podobają jest sprawa względami o tyle nie mogę się zgodzić z tym że są obiektywnie gorsze

A gdzie w mojej wypowiedzi było cokolwiek o obiektywizmie? Ja rozumiem, że musisz bronić tych słuchawek jak własnej rodziny, ale czyjaś opinia, opatrzona w każdym miejscu słowami "moim zdaniem", to chyba nie jest od razu atak na Ciebie i wszystko, co kochasz? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w mojej wypowiedzi było cokolwiek o obiektywizmie? Ja rozumiem, że musisz bronić tych słuchawek jak własnej rodziny, ale czyjaś opinia, opatrzona w każdym miejscu słowami "moim zdaniem", to chyba nie jest od razu atak na Ciebie i wszystko, co kochasz?


Widzę że kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta za to wrzuciłeś go do wybranej szufladki. Kochać mogę muzykę ale na pewno nie sprzęt - a i nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Audeze Sine podobają mi się np. bardziej niż PM3 ale nie będę twierdził ze te drugie są w niewłaściwej grupie cenowej tylko dlatego że podobają mi się mniej. To jest obiektywizm o którym mowa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słuchałem TH610, 7200, Sonorousy 6, oryginalne Nighthawki i to dla mnie wszystko ten sam poziom, ot różne prezentacje i różne pomysły na dźwięk. No, może FA technicznie jednak prześcigają resztę, ale to dla mnie akurat nie najważniejsze.

 

Wszystkie z nich mają wady:

7200 - potrafią być krzykliwe w wyższej średnicy

610 - potrafią być za jasne, zasyczeć i są na granicy sybilizacji momentami

Sonorousy - nie zagrają z kiepskim materiałem, są za bardzo dopalone na górze jak dla mnie

NH - buła na basie i w dolnej średnicy

 

Ale i tak chciałbym mieć wszystkie. :)

 

Ja to bym wziął bas i średnice niższą z 7200, wyższą średnicę i górę z NH, scenę i detal z FAS6. A z 610 wygodę, a co, niech też mają wkład. :D Choć NH też super wygodne.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dawindyk napisał:

 


Widzę że kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta za to wrzuciłeś go do wybranej szufladki. Kochać mogę muzykę ale na pewno nie sprzęt - a i nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Audeze Sine podobają mi się np. bardziej niż PM3 ale nie będę twierdził ze te drugie są w niewłaściwej grupie cenowej tylko dlatego że podobają mi się mniej. To jest obiektywizm o którym mowa

A ja będę twierdził i to jest subiektywizm, o którym mowa była w moich postach. I wybacz, ale naprawdę nie interesują mnie jakieś szufladki i czy kochasz bardziej muzykę, czy sprzęt. Czepiłeś się mojej wypowiedzi, to spróbowałem ją objaśnić. Widzę nie dociera, więc ode mnie koniec tematu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te Wasze wpisy właśnie je wyciągnąłem z pudełka i już nie wiem czy chcę się ich pozbywać... a obiecałem sobie nie będę ich ruszać przed sprzedażą. One są tak detaliczne na średnicy i wyżej że aż strach się bać - od razu wychodzi na żeńskich wokalach - Sade, Duffy - po prostu pełne aż do bólu - takiego pozytywnego. No i ta masa dołu, bardzo dobrego i kojącego. T50RR są przy nich tak chude i niepełne, bronią się tylko tym planarnym basem. Eh ten pałąk, może by tak Perul mi go na kowadle trochę wyklepał hmmm

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 
Bardzo zaciekawiły mnie te Denonki. Mam szansę dostać je po okazyjnej cenie (2.5k). Aktualnie posiadam Senki HD650 podpięte do Graham Slee Solo SRG II. Dźwięk otwartych Senków bardzo mi odpowiada. Czy ktoś orientuje się, czy te Denony będą dobrze współgrały z tym Grahamem? oraz czy ktoś mógłby porównać dźwięk 7200 z HD650?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 i 7200 to inne granie. Te pierwsze to miśki, ciepłe, ciemniejsze, relaksujące, gruba średnica i bas. Denony to żywioł, lepsza dynamika, więcej góry i detalu, twardszy i chyba mocniej uderzający bas.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Ja też słuchałem TH610, 7200, Sonorousy 6, oryginalne Nighthawki i to dla mnie wszystko ten sam poziom, ot różne prezentacje i różne pomysły na dźwięk. No, może FA technicznie jednak prześcigają resztę, ale to dla mnie akurat nie najważniejsze.

 

Wszystkie z nich mają wady:

7200 - potrafią być krzykliwe w wyższej średnicy

610 - potrafią być za jasne, zasyczeć i są na granicy sybilizacji momentami

Sonorousy - nie zagrają z kiepskim materiałem, są za bardzo dopalone na górze jak dla mnie

NH - buła na basie i w dolnej średnicy

 

Ale i tak chciałbym mieć wszystkie. :)

 

Ja to bym wziął bas i średnice niższą z 7200, wyższą średnicę i górę z NH, scenę i detal z FAS6. A z 610 wygodę, a co, niech też mają wkład. :D Choć NH też super wygodne.

Karmazynowy,niestety za wcześnie Ci wysłałem TH610, potem po pełnym wygrzaniu ściemniają się sporo TH610 i całkowicie znika syczenie jak to określiłeś...i co teraz?...he,he.

Ps. wolałbym HD650 od D7200...mimo miśkowatości tych pierwszych, ale za to są przyjemne w odbiorze, gdzie D7200 jakby grały i zero chęci przymilenia się do słuchacza...takie słuchawki olewam!

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności