Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Staxy górą! 

A denony basem :) 

 

A tak serio, to Denony dają radę na górze też. I w średnicy. I w scenie. W ogóle dają radę, można zmieniać Denony > Lambdy bez skrzywień. A potem zakładam PM3 i jest dziwnie :D 

 

K7XX do D7200 to duży przeskok jakościowy. Po Denonach IMO już takiego przeskoku wyżej nie będziesz miał.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bakus1233 napisał:

Denony mają jakościowo bas lepszy od Staxów czy jest go po prostu w nich więcej? 

 

Za bardzo nie ma co porównywać, otwarte vs zamknięte. Denony mają większe uderzenie, mase na dole. Lambdy mają lepszy subbas co jest dziwne, ale to chyba przez pady skórzane. Albo tak się wydaje, bo wyższego basu jest mniej.

 

13 minut temu, audionanik napisał:

mojo nie daje trochę w tyłek na wysokich?

 

Mojo? Na wysokich? Właśnie je wygładza.

A i ja nie mam SRM-T1.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to w sumie zależy co podłączysz, Denony IMO fajnie grają z Mojo. Ale jak podłączyłem np Pansy HD10 czy nawet K702 to była krzycząca. Ale generalnie jest dla mnie gładka i rozdzielcza, na pewno gładsza niż w iFi czy w Pionku. Koniec OT o Mojo. :) czekamy na relację nowego członka fanklubu Denonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Serio? Moim zdaniem to jedne z tych słuchawek, które doceniasz po czasie.

Jeśli dobrze kojarzę decees kupił 7200 używane, więc mogły być już podgrzane, a to nie wyklucza efektu "wow" nawet przy pierwszym odsłuchu:)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dj1978 napisał:

Jeśli dobrze kojarzę decees kupił 7200 używane, więc mogły być już podgrzane, a to nie wyklucza efektu "wow" nawet przy pierwszym odsłuchu:)

Dokładnie, @lukekaczmarek pisał mi że nie wymagają wygrzewania, no ale i tak ich szybko nie zdejmę dzisiaj więc proces chcąc nie chcąc trwa.

Jeśli chodzi o moje odczucia po tych pierwszych godzinach odsłuchu to tak jak wcześniej wspomniałem dopiero zacząłem podchodzić poważniej do stacjonarnego audio, mogę tylko opierać się o doświadczenia z K7XX i K280. Denony grają przede wszystkim w każdym paśmie pełnym dźwiękiem, wszystkiego jest dużo, ale niczego nie jest za dużo, każdy instrument ma swoje miejsce i czas wybrzmiewania, no i wokale... bałem się szczerze mówiąc sylabizacji, ponieważ niezbyt lubię górne rejestry, ale nic takiego nie ma miejsca, zarówno żeńskie jak i męskie wokale brzmią czysto i pełnie. Właśnie słowo "pełnia" to jest to którym mógłbym najkrócej scharakteryzować Denonki - tak jak już wcześniej pisał @Karmazynowy przykładowo jeśli bas ma uderzyć to uderza i nie czuje się nic w stylu "mogło by być więcej | mniej". Następne co mnie pozytywnie zaskoczyło to uniwersalność w stosunku do słuchanej muzyki - słuchawki zagrały koncertowo zarówno akustykę Antoine Dufour, jak łojenie w stylu Helmet'a. Mam trochę trudności z określeniem sceny, ale prawdopodobnie jest wyrównana w obu kierunkach, obie pary AKG grają inną sceną, no ale one są półotwarte. 

 

Z aspektów czysto użytkowych w zasadzie powtórzę po poprzednikach - trochę uciskają na czubku i wokół małżowin, na tym polu K7XX to najwygodniejsze słuchawki jakie mogę sobie wyobrazić - dzięki ich konstrukcji i wadze. Przydałby się też krótki kabelek i etui do przechowywania, ale z tego co widziałem etui można sobie dosztukować od Beyerów,

Osobiście dla mnie jest mega efekt wow - nie liczyłem na taki, tym bardziej cieszy :D dodatkowo na fali szaleństwa właśnie wylicytowałem DAC-100, więc na przyszły tydzień szykuje się pojedynek comba Aune vs Nuforce. Aktualnie moje finanse wyglądają jak Stalingrad w 43 :huh:

 

A no i najważniejsze - serdecznie dziękuję wszystkim którzy dopomogli w wyborze Denonków :rolleyes:

Edytowane przez decees
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Za bardzo nie ma co porównywać, otwarte vs zamknięte. Denony mają większe uderzenie, mase na dole. Lambdy mają lepszy subbas co jest dziwne, ale to chyba przez pady skórzane. Albo tak się wydaje, bo wyższego basu jest mniej.

 

 

Mojo? Na wysokich? Właśnie je wygładza.

A i ja nie mam SRM-T1.

Aaa, masz wersję nielampową, ciekawym jakby zakończył się sparing d7,2k/mojo vs signaczery pędzone srmt1 - tzn jak mocnym k.o. danonów he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1S + X7S

właśnie przestawiłem w X7S gain na fabryczne +12dB i jakbym Denonkom podciął skrzydła... wracam do +20dB, coś czuję że ten NF będzie miał ciężko u mnie, no ale nie uprzedzajmy faktów.

Edit

No i dotarł Nuforce, nie było z nim łatwo (problemy ze stockowymi opampami) ale w końcu doprowadziłem sprzęt do używalności i powiem że na LME49990 rewelacyjnie zgrał się z Denonkami. Nad parą Aune góruje sceną i holografią, no i stwierdziłem że tak wysoki gain jak można osiągnąć na X7S na dłuższą metę jest męczący, ma on sens jak najbardziej w słuchawkach gdzie są jakieś niedostatki basowe, ale tutaj uderzenie jest takie jak trzeba. Pozostałe aspekty dosyć podobne. Także na ten moment pojedynek China vs. USA 0:1

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, mam mały zgrzyt z jakością wykonania D7200. Poniżej zdjęcia - łuszczy mi się skóra na górnej części pałąka. Miejsce, którego w zasadzie nie dotykam. Wewnętrzna strona, która styka się z głową bez najmniejszej skazy. Można coś takiego reklamować?

daa9a660f660.jpg

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaczyna się łuszczyć to obicie pałąka, ciekawe co jest tego przyczyną. Myślę, że z uznaniem reklamacji może być problem, bo ciężko będzie udowodnić, że ta skóra sama z siebie się łuszczy, a powodem nie jest np. sposób użytkowania/przechowywania. No ale zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z padami w th-900 też były jaja.

Chodzi o to, że jak już audiofil wyda kilka tysi na jakiś element toru to musi cierpieć. Cierpienie jest tu niezbędnym elementem całej celebry onanistyczno-zakupowej; inaczej posiadanie sprzętu traci sens i nie może być uznane za zaliczone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności