Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przyznać, że w tej cenie to świetne słuchawki. Z takim ibodowym Pionkiem to mógłby być cenowo/jakościowy killer


Wolę je z Mojo lub z AK300. Z Pionkiem jest średnia synergia imo.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ciekawe,tyle czasu minęło a nadal nikt D7200 nie sprzedaje...to jakiś ewenement normalnie:ph34r:

 

Bo są doooobre :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, one mają drobny problem z pałąkiem w środkowej części - potrafi uciskać sam czubek głowy. Ale to jest dziwna sprawa, bo ja mogę w nich siedzieć całymi godzinami, a czasami przychodzi taki dzień, że właśnie mnie ciśnie. Może to kwestia usadowienia ich na głowie.

 

Dźwiękowo nadal jestem więcej niż zadowolony. Mój nr 1 wśród zamkniętych jakie znam.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak z recenzjami też cicho, aż dziwne, w końcu to najwyższy model.

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2770-denon-ah-d7200

Ale jak zwykle niewiele informacji jeśli chodzi o dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak wypadają w porównaniu z chociażby D5000  

Z tego co wiem to@Dawindyk ma D5000 i D7200 więc możesz go popytać.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem te recenzje, odzwyczaiłem się już od takich opisów...uff, barwny język ale na jasną anielkę nadal nie bardzo wiem jak grają te Denony....he,he. Z drugiej opinii wiem przynajmniej że lepsze są D7200 od otwartych HD600:o

Zabrakło porównania z dawnymi flagowcami D7000, a także TH900, TH610. 

Te porównania od razu dałoby mi pojęcie czym różnią się D7200 od konkurencji Fostexa i starszych braci...

Bo to że Denony są muzyczne i łagodne w przekazie,basowe to wie nawet dziecko....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Trochę poczytałem te recenzje, odzwyczaiłem się już od takich opisów...uff, barwny język ale na jasną anielkę nadal nie bardzo wiem jak grają te Denony....he,he. Z drugiej opinii wiem przynajmniej że lepsze są D7200 od otwartych HD600:o

Zabrakło porównania z dawnymi flagowcami D7000, a także TH900, TH610. 

Te porównania od razu dałoby mi pojęcie czym różnią się D7200 od konkurencji Fostexa i starszych braci...

Bo to że Denony są muzyczne i łagodne w przekazie,basowe to wie nawet dziecko....he,he.

 

Nie mam porównania do D7000, 900 czy 610 więc za dużo Ci nie pomogę, ale dla mnie nie są ani łagodne w przekazie (tu, rozumiem to jako zaokrąglone na górze, spowolnione) ani basowe. To raczej zbalansowane granie, z nutą muzykalności i odpowiednim basem, wtedy gdy ma się pokazać, bo potrafi też siedzieć cicho. Na pewno też nie są wycięte czy zaokrąglone na górze, bo ta idzie wysoko. Nie przypominają D2000, dla mnie to bardziej granie w kierunku AKG, AudioTechnica niż Sennheiser, Fostex X00, NH. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nęciło mnie ostatnio na ETHER C Flow. Posłuchałem ich w Katowicach z Aurealiciem i jakieś mam mieszane uczucia. Jak dla mnie dominowała masa basu, oczywiście świetnej jakości, dobrze poukladana scena, ale góry miały mniej niż Denony. W 7200 również zauważam więcej przestrzeni. Jak dla mnie ETHERY mialy zbyt przyciężkawe brzmienie. Byc może przyzwyczajony jestem do zwiewności i lekkiego muzykalnego ciepełka Denonów i zmysły nie zdążyły się zaadaptować. Zostaję przy 7200:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zasadzie 7200 to można traktować jako rozwinięcie K550, może ciut mniejsza scena, za to kapka więcej muzykalności, większa dostojność i spokój, ta sama swobodna i przejrzysta średnica, no i zdecydowanie lepszy bas - lepsza faktura, mocniejsze uderzenie. Ale to zdecydowanie nie są basowe słuchawki, ktoś kto potraktuje je jako "klasyczne" Denony, może się zdziwić.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tych recenzji nic takiego nie wychodzi że D7200 to takie bliższe neutralności słuchawki ...he,he.

To super że D7200 to jakby rozwinięcie K550 ,coś dla mnie, ale może w innym życiu.:ph34r:

Ale mniejsza scena w stosunku do K550 za 600zł a D7200 3,5tys....he,he, nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza niż w MK1, może dorównuje tej z MK2. Nie wiem, nie mam ich obok siebie, tak z pamięci ciężko powiedzieć. Przyznasz, że scena to akurat mocny atut 550, niestety wiąże się to z pewną pogłosowością. Na pewno w 7200 nie jest mała, jak na zamknięte jest bdb, zdecydowanie powyżej średniej. Hmm, może D7200 podłączone do ciężkich kloców grzmocą basem? Nie mam Lebena czy jakiegoś Conductora, żeby to sprawdzić. Na pewno bardzo fajnie reagują na sprzęt, inaczej grają z Mojo, inaczej z iFi i Pionisława. Nie zdziwiłbym się, gdyby można było modelować ich sygnaturę w konkretną stronę sprzętem towarzyszącym. Może też mocno reagują, w zależności ile Ohmów na wyjściu ma wzmak.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisujecie Pionisława w jego wątku - trochę bardziej technicznie, równo, przestrzennie, detalicznie, trochę matowo. Co ciekawe, bas jest dosyć solidny, twardy i zwarty. I tak wybieram Mojo. Bardzo, bardzo fajnie grały z AK300. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności