Skocz do zawartości

Słuchawkowe dziewiarstwo - pady do słuchawek :)


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Temat powstał z powodu braku podobnego dotyczącego naprawy, przerabiania, tworzenia padów do słuchawek. Zazwyczaj jakieś drobne rady, wymiany doświadczeń itd pojawiały się porozrzucane głównie w fanklubach marek w dziale "słuchawki - pro", a fajnie by było gdyby można było powymieniać doświadczenia, rady, spostrzeżenia w jednym miejscu niezależnie od posiadanej marki. Sam żeby znaleźć porady o których wiedziałem, że kiedyś się pojawiły musiałem przegrzebywać historię postów poszczególnych użytkowników ;)

 

Mam nadzieję, że temat się przyjmie, bo o kabelkach są dziesiątki tematów, a o padach, które często mają znacznie większy wpływ na efekt końcowy nie znalazłem dedykowanego tematu :)

 

 

Zacznę jako pierwszy. Jaki wpływ na końcowe brzmienie ma poziom "futrzastości" padów, czy też jego skórkowatość? Przy futrzakach spotyka się różne rodzaje weluru, zamszu, mikrofazy. Które materiały sprawdzają się najlepiej zarówno w kwestii komfortu, jak i podatności na obicie padów? Tak samo skórki - czy rodzaj skóry (grubość, faktura itd), czy też użycie zamienników w postaci skaju daje różne efekty końcowe?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wykonałem z pomocą siostry, która potrafi ładnie szyć, pady do Denonów AH-D1100. Zakupiłem poprostu prawdziwą skórę tapicerską (nie skaj) i do tego piankę tapicerską. Efekt bardzo fajny. Zresztą sam zobacz i oceń. :D

IMG_20160610_163639.jpg

IMG_20160610_163706.jpg

IMG_20160610_164620.jpg

IMG_20160610_164743.jpg

Edytowane przez Maczo990
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to ciekawiło - jak w przypadku padów przewraca się pad po zszyciu na drugą stronę? :) Szczególnie jeśli na odwrocie jest jakieś plastikowe mocowanie do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy to jest tak, że szyjesz jakby na lewą stronę, a potem przeciągasz. Nic trudnego, ale trzeba to robić równomiernie na całym obwodzie, a na końcu podszywam dół. Jeśli chcesz, to możemy się podjąć takiej roboty dla Ciebie :D Wymiary dobierałem sobie pod siebie, więc jako prototyp uważam je za fajną konstrukcję. Jak jakieś pytania to śmiało ;)

Edit: Zobacz, tam jest siatka i stelaż od starych denonków. Wszystko było już, zostawiłem milimetr po starych, nie przyszywam tego do plastiku.

Edytowane przez Maczo990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności