Skocz do zawartości

Focusrite Scarlett 6i6 - jak żyć?


Lirick

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Evil, to co z tym porównaniem 2i4 i 6i6?

(...)

bardzo mnie ciekawi takie ewentualne porównanie, bo zastanawiam się nad 2i4. jeżeli sekcja DAC 2i4 byłaby podobna do chwalonego 6i6, to byłoby super. rozumiem, że test nigdy się nie odbył? :D

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evil chyba całkiem zapomniał o tym teście.

 

Bynajmniej: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/362-nadchodz%C4%85ce-recenzje-na-blogu-audiofanatykpl/

Aczkolwiek zawsze istnieje możliwość, że jeśli tylko sobie tego życzysz jako właściciel sprzętu, recenzja może się w ogóle nie ukazać. Poczynione do tej pory z recenzją postępy i zdjęcia pójdą co prawda do kosza, ale mówi się trudno. W takiej sytuacji wystarczy dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, nadal czekam na recenzję :-).

A 2 gen ma wbudowane opóźnienie sygnału przy podłączenie sprzętu, z tego co pamiętam też lepsze filtrowanie i nowszy DAC z obsługą wyższego próbkowania lub ten sam tylko z podniesionym próbkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem, czy zmieniac 2i4 na 6i6... Mialby moze ktos w okolicach wawy pozyczyc 6i6?

Możesz przejść się do riffa ze swoim DAC i posłuchać na monitorach które mają u siebie. 6i6 mieli chyba też na stanie. Nie robią problemów z odsłuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja dalej nie wiem, czy zmieniac 2i4 na 6i6... Mialby moze ktos w okolicach wawy pozyczyc 6i6?

Możesz przejść się do riffa ze swoim DAC i posłuchać na monitorach które mają u siebie. 6i6 mieli chyba też na stanie. Nie robią problemów z odsłuchem.

 

 

Myslalem o tym, ale bardziej akuratna ocena bylaby gdybym mial 6i6 u siebie przez conajmniej kilka godzin, mogl podlaczyc ampa pod LO i sprawdzic na kilku sluchawkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja dalej nie wiem, czy zmieniac 2i4 na 6i6... Mialby moze ktos w okolicach wawy pozyczyc 6i6?

Możesz przejść się do riffa ze swoim DAC i posłuchać na monitorach które mają u siebie. 6i6 mieli chyba też na stanie. Nie robią problemów z odsłuchem.

 

 

Myslalem o tym, ale bardziej akuratna ocena bylaby gdybym mial 6i6 u siebie przez conajmniej kilka godzin, mogl podlaczyc ampa pod LO i sprawdzic na kilku sluchawkach...

 

 

Zapewne Riff czy RNR będą skłonne wypożyczyć sprzęt za kaucją na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuj porównuj, też jestem ciekawy czy są różnice.

Jako posiadacz 2i2 dodam do tej recki fakt, że czasami dźwięk w kompie potrafi się wyłączyć (karta niby działa) i trzeba ją resetnąć odłączając na chwilę kabel USB. Może to być spowodowane przełączaniem parametrów dźwięku, jak pisał @Lirick, aczkolwiek chyba czasami milknie np. po włączeniu muzy z youtuba. Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje.

No to biorę się za reckę Evila :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę zwrócić honor 2i4 i przyznać, że gra nie gorzej niż idac2.

Zakupiłem soloista sl mk2 i porównywałem oba od wczoraj i 2i4 jest bardziej równy, na czym kożystają hołki, za to idac2 jakby odrobinę bardziej muzykalny, troszkę więcej dołu, nasycenia co lepiej służy hd540.

Scena w obu podobna, może w idac2 wokale trochę bardziej na twarz.

Generalnie uważam, że oba dac'i mogą śmiało stawać w szranki z droższymi konstrukcjami, a o wyborze między nimi zadecydują synergia z ampem/słuchawkami, bądź jak w moim przypadku walory użytkowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wątpić, że 6i6 będzie znacząco lepszy jako dac od 2i4. Oba są na tym samym układzie, a zasilanie USB stawia ograniczenia bardziej sekcji amp... No chyba, że komuś komputer mocno sieje po portach, ale ja nie mam tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności