Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem Dragona Black i teraz myślę nad słuchawkami do niego. Na zewnątrz używam Sony XBA-H3 i ze względu na sentyment do marki chciałbym spróbować w domu Sony MDR-1A, na drugim biegunie cenowym rozważam Senki HD 650, pytanie czy ważka uciągnie takie słuchawki (Senki) bez dodatkowego amp czy sobie darować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm. Gra ten pendrajw ok, ale dziwne błędy się pojawiają. Gra sobie utwór, a ja chcę zmienić słuchawki. Po ich zmianie w locie nagle muzyka przestaje grać, a Foobar pokazuje jakieś błędy. Słuchawki podłączone do wzmacniacza, a ten do wyjścia z DF. Żeby znów zaczęło grać trzeba "ważkę" wyjąć z i włożyć do gniazda USB.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam od jakiegoś czasu i bardzo fajnie zgrywa mi się z modowanymi MDR-1A. Problem jest taki że ustawianie głośności to jakaś mordęga, w windowsie na 100 stopniowej skali użyteczne są dosłownie 4 poziomy, czyli 3 - 4 - 5 - 6, wszystko powyżej 6 jest zdecydowanie zbyt głośne. Macie na to jakiś sposób poza korzystaniem z suwaków w konkretnych programach? Nie da się tego cholerstwa jakoś przeskalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga RED. I na szczęście żadnych problemów.

Szkoda jedynie, że ważka w locie nie potrafi sobie zmienić częstotliwości próbkowania (AIM też tego nie trafił). Jak mam ustawione 441000 a mam flac w 96000 to oczywiście odtwarza w 4100. Muszę ręcznie zmienić jakość. Pytanie czy ustawić 96000 (max) na stałe? Czy nie ma jakiś przekłamań jeśli dźwięk jest niżej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.12.2016 o 17:23, szczurz napisał:

Właśnie poszedł update do sierry u mnie, nfb działa wyraźnie lepiej ale nadal zarywa raz na jakiś czas.

A może tylko mi się tak wydaje :P

Zainstalowałeś ? jest jakaś poprawa ?

Now update Sierry. W zmianach taka pozycja: "usunięto błąd, który mógł powodować zacinanie dźwięku odtwarzanego przez słuchawki USB".

Niestety już nie posiadam, żadnej karty na USB. Ale może w końcu zrobili z tym porządek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eldamari napisał:

*Nie sprawdzałem jeszcze czy wszystko hula, jak obiecywali :-)

Zainstalowałem. Póki co wszystko ok. Ale wcześniej nie zanotowałem żadnych problemów.

 

▸ added MQA rendering support - działa!

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, MQA działa. 

Na Pandorkach VI mam wrażenie, że jest co najmniej odrobinę pełniej... Mówię prawdę, czy to ten jednorożcowy róż tak na mnie działa...?

Znalezione obrazy dla zapytania jednorożec

Swoją drogą, pamiętam że obiecali początkowo kolor niebieski... ale obciach będzie w robocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, MQA działa. 
Na Pandorkach VI mam wrażenie, że jest co najmniej odrobinę pełniej... Mówię prawdę, czy to ten jednorożcowy róż tak na mnie działa...?


A czy normalnie z pliku, przy tej samej realizacji, słyszysz różnicę pomiędzy 16bit/44.1 kHz, a 24bit/96 kHz? Takie pliki dostajesz w Tidalu w opcji hifi i mqa. Ja ich w 90% nie słyszę, więc dla mnie to marketing.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało - i nie zamierzam siać nowej religii.

Aczkolwiek po pseudo ślepych testach A/B wrażenie mi nie znikło. Zaznaczę jednak, że porównuje ten sam kawałek w Tidalu (wersja MQA vs zwykła - z tej samej płyty). Chyba, że celowo zaniżyli dzisiaj flaczki, żeby wspomóc efekt 'wow' ;-)

 

Jutro się zobaczy. Jutro zazwyczaj wszystko zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a problem głośności reda na andku dalej nie rozwiązany. Nadal trzeba przez UAPP puszczać. 

 

Skoda, myślałem że wrócę do spoti jak wprowadzą lossless.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchasz przez UAPP czy bezpośrednio z apki Tidala?

 

Jeśli to drugie i nie przeszkadzał ci poziom głośności z przed aktualizacji to po prostu cicho słuchasz muzyki. I good for you, ale ja jednak od WZMACNIACZA oczekuję że będzie WZMACNIAŁ sygnał a nie grał ciszej niż dziurka w telefonie ;)

 

Na Headfi większość ludków też rozczarowana. Nie byłoby takiego problemu gdyby AQ nie obiecał tego naprawić. Ba, przy opisie aktualizacji masz "addressed volume control issues on some Android devices" i co? I nic. Znowu zasłaniają się "android tak ma". To co nie testowali tego przed wypuszczeniem Reda na rynek, opatrzonego napisem "android compatible"? Jakoś innym producentom DACów się udało. Nawet IM się udało w Blacku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jako laik audio mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, doradzi :)
Ostatnio postanowiłem przejść do lepszego świata dźwięku i z budżetowych rzeczy przeskoczyłem na słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7, z których jestem bardzo zadowolony. Źródłem dźwięku jest u mnie Galaxy S8. 

Jako, że to jest 'tylko telefon' postanowiłem kupić tak wychwalaną Ważkę Black, tym bardziej, że znalazłem 2 recki gdzie chwalili tego dac'a w połączeniu właśnie z tymi słuchawkami, a dodatkowo S8 nie uważa się za top audio w telefonach. 

Co się okazało? Po wielu godzinach odsłuchu jestem niezmiernie rozczarowany jakością dźwięku. Jak dla mnie S8 w porównaniu do ważki ma:
- lepszą separację instrumentów

- zdecydowanie lepszą separację wokalu, czuć że wokal i instrumenty są jakby 2 oddzielnymi źródłami, zdecydowanie lepiej wpada w ucho, nie zlewa się tak,  

- słuchając S8 czuć 'emocje', ma to 'coś', nie wiem jak to opisać, Ważka jest taka jakby 'płytka i monotonna' mimo bardzo zbliżonego dźwięku  

- lepsze stereo

- lepsze wyłapywanie detali, smaczków które wpadają w ucho 
- z kolei ważka ma odrobinę pełniejszy dźwięk

Dla mnie to trochę dziwne, że jako laik potrafię wyłapać takie różnice na korzyść telefonu przy tak zachwalanym sprzęcie jakim jest Ważka :huh:

Czy to może z moim słuchem jest coś nie tak? :unsure: Dodam, że robiłem test na 2 znajomych i obaj stwierdzili, że S8 gra lepiej. 

Ważki słucham na PC i docelowo własnie do kompa potrzebuję DAC'a. Czy ktoś mógłby w stanie powiedzieć, czy Ważka Red mogłaby spełnić moje oczekiwania po tym moim nieprofesjonalnym opisie dźwięku? Byłaby przynajmniej nie gorsza od S8? Ponoć w S8 siedzi Cirrus CS47L92, może to pomoże w ocenie.

Z góry dzięki za sugestie i przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w świecie audio, w którym nic nie jest proste, ani oczywiste :)

 

Niestety dźwięk każdy odbiera inaczej i co dla jednego zagra świetnie to dla innego będzie padaką.

 

Z jednej strony jeśli S8 gra ci lepiej to tylko się cieszyć. Portfel cięższy a i wygoda większa. Możesz jeszcze spróbować zainstalować sobie demko USB Audio playera i puścić dźwięk przez niego. Omija mikser androida, który nawiasem mówiąc ma mocno upośledzoną obsługe DACów.  Jeśli dalej telefon będzie grał lepiej sprzedaj Blacka.

 

Red może zagrać lepiej, jak dla mnie gra wybornie, ale koniecznie posłuchaj przed zakupem bo z tymi słuchawkami może byc za chudo. No i Reda to juz tylko przez UAPP, bezpośrednio z andka gra za cicho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zdzichon napisał:

Niestety dźwięk każdy odbiera inaczej i co dla jednego zagra świetnie to dla innego będzie padaką.

 

Rozumiem, że dla każdego może pasować inna barwa dźwięku, ilość niskich i wysokich tonów itp. Ale w tym przypadku chodzi głównie o separacje instrumentów, wokalu i o detale. To jest po prostu słabsze na Blacku. A nie tylko ja tak stwierdziłem jak napisałem wyżej <_<

 

Mógłbyś rozwinąć co masz na myśli, że może być za chudo na redzie na tych słuchawkach? Na androida nie patrzę, potrzebuję daca do kompa wyłącznie do muzyki :) 

Edytowane przez netm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie sluchawki ktore posiadasz graja lepiej z samego telefonu. Takich sluchawek jak od groma. Wiele par gra lepiej z telefonu niz nawet z dobrego DAPa. Jest takie slowo ,co sie tutaj pojawia bardzo czesto - SYNERGIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chudo, w sensie  że Red jest dość jasnym źródłem, a MSR7 są też jasne (podobno, bo nie słuchałem) i może być za mało basu. Po prostu warto samemu sprawdzić. Przejdź się do jakiegoś sklepu gdzie mają Reda (np. Mp3store), ze swoimi słuchawkami i poproś żeby ci użyczyli na chwilę.

 

W audio najlepiej posłuchać samemu. Recenzje i opisy sprawdzają się tylko do pewnego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten świat audio jest naprawdę dziwny :) Poczytałem trochę co ludzie piszą o S8 i bywają nieraz spore narzekania przy słuchawkach znacznie droższych, gdzie opis dźwięku jest przeciwny do mojego. Więc z tą synergią może być sporo prawdy. 

 

Jak będę mieć okazję, to spróbuję Reda. Raczej przeżyję słuchanie muzyki z telefonu siedząc na kompie dzięki Spotify Connect. Swoją drogą Connect jest genialną funkcjonalnością :)

A jeśli nie ważka, to czym można się zainteresować do kompa? Może jakimś Xonarem? 

Wielkie dzięki za zainteresowanie. 

 

Edytowane przez netm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, netm napisał:

Widzę, że ten świat audio jest naprawdę dziwny :) Poczytałem trochę co ludzie piszą o S8 i bywają nieraz spore narzekania przy słuchawkach znacznie droższych, gdzie opis dźwięku jest przeciwny do mojego. Więc z tą synergią może być sporo prawdy. 

 

Jak będę mieć okazję, to spróbuję Reda. Raczej przeżyję słuchanie muzyki z telefonu siedząc na kompie dzięki Spotify Connect. Swoją drogą Connect jest genialną funkcjonalnością :)

A jeśli nie ważka, to czym można się zainteresować do kompa? Może jakimś Xonarem? 

Wielkie dzięki za zainteresowanie. 

 

 

Miałem Xonar U7 i szału nie było.

S8 gra świetnie - lepiej niż wiele, wiele DAPów. Nie spodziewaj się, że znajdziesz coś co gra wyraźnie lepiej w takich cenach - ani też w wyższych.

Generalnie jak dla mnie zauważalnie lepiej od S8 zagra tylko zestaw, który będzie miał naprawdę świetną synergię i będzie to raczej drogi zestaw (stosunkowo). I mówię tu o odsłuchach w domowym zaciszu - "na mieście" różnica między słuchawkami potrafi być równie duża co w domowych odsłuchach, ale różnicy pomiędzy bardzo dobrze grającym smartphonem, a świetnie grającym DAPem/DAC/ampem można się już nie dosłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, zanim założę odpowiedni temat w komisie, chciałbym zasygnalizować tutaj chęć zamiany Focal Listen (oddaję) na Audioqest Dragonfly Red.
Może ktoś nie korzysta, może przeszedł na innego daca, nie potrzebuje, a chętnie posłuchałby Focali :)
Po info zapraszam na priw (wszystko OK ze słuchawkami).

I przepraszam jeśli naruszam jakieś forumowe regulaminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki teścik wpadł mi w oko. Można obejrzeć i poczytać komentarze pod filmikiem. Takie urządzenia często rodzą pytania o to na ile rozsądny jest taki zakup i czy produkt jest wart swojej ceny. Nie wiem jak to gra więc tu się nie wypowiem. Dla mnie GeekOut był wart tych 700zł, ale w sumie dla zwykłych osób może bym nawet odradzał zakup. Bo takie różnice jakie wnosi ten sprzęt trzeba umieć docenić, słuchawki i kolumny też muszą być odpowiednie. A jak kogoś cieszy dźwięk z dobrej integry w urządzeniu (miałem kilka takich sprzętów na których dźwięk nie narzekałem) to nie ma sensu na siłę pchać się w tą dziedzinę, szczególnie jeśli ma się inne wydatki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności