Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja wzmacniacza Aune X7S


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, bob2000 napisał:

Czy słuchał ktoś dt880 w wersji 600Ω na x7s i może napisać czy daje radę? Ewentualnie czy ktoś wie ile mW jest dla 600Ω? Dla obu wyjść, albo przynajmniej dla SE.

Mam te słuchawki na balansie i forsowanie ich ciężką muzą powyżej znamionowych 100mW zaowocuje przesterami na basie. Oczywiście zapas napięcia może się przydać do ciszej nagranych płyt. Dużo głośniej bez przesterów potrafią grać przetworniki Tesla, ale nie jest powiedziane, że zwykłe przetworniki Beyerdynamica mają jej za mały zapas - kwestia indywidualna jak głośno ktoś potrzebuje słuchać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

Mam te słuchawki na balansie i forsowanie ich ciężką muzą powyżej znamionowych 100mW zaowocuje przesterami na basie. Oczywiście zapas napięcia może się przydać do ciszej nagranych płyt. Dużo głośniej bez przesterów potrafią grać przetworniki Tesla, ale nie jest powiedziane, że zwykłe przetworniki Beyerdynamica mają jej za mały zapas - kwestia indywidualna jak głośno ktoś potrzebuje słuchać.

Raczej nie słucham głośno. Jeżeli dt150 ma podobne przetworniki, to nigdy przesterów na basie nie słyszałem po xlr, nawet na cichych płytach, a sto pięćdziesiątki też mają deklarowane 100 mW. Zastanawia mnie własnie czy tego napięcia wystarczy przy 600Ω. Ciekawe dlaczego nie podali mW, może tak mało dają, że się wstydzili? :unsure:

 

Przerobienie dt880 na balans wiąże się z rozwierceniem drugiej muszli i wypuszczeniem drugiego kabla? Czy można to zrobić wymieniając tylko ten oryginalny kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim samym napięciu przetwornik 600Ω jest wyraźnie cichszy od 250Ω. Przyjmijmy, że do pełni szczęścia potrzebujesz 8V RMS, nie licząc płyt z dużym zakresem dynamiki, gdzie chciałbyś podkręcić głośność na czas cichszych partii, tylko że to znowu jest kwestia gainu bardziej niż realnego zapasu napięcia. Jeśli ten będzie dawał większą czułość niż napięcie Twojego źródła, to i tak będziesz miał zapas na podsłuchy. 

 

Nic nie trzeba wiercić, tylko wpuścić kabel czterożyłowy zamiast fabrycznego trzyżyłowego, i odpowiednio to pospinać w lewej słuchawce. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.02.2020 o 18:32, majkel napisał:

Przy takim samym napięciu przetwornik 600Ω jest wyraźnie cichszy od 250Ω. Przyjmijmy, że do pełni szczęścia potrzebujesz 8V RMS, nie licząc płyt z dużym zakresem dynamiki, gdzie chciałbyś podkręcić głośność na czas cichszych partii, tylko że to znowu jest kwestia gainu bardziej niż realnego zapasu napięcia. Jeśli ten będzie dawał większą czułość niż napięcie Twojego źródła, to i tak będziesz miał zapas na podsłuchy. 

 

Moje źródło to karta dźwiękowa, wyjście RCA, prawdopodobnie jakieś 2V RMS. Gain na Aune to 0/+12/+20 dB, więc raczej będzie ok.

Napisałem raczej, bo na podstawie różnych kalkulatorów i wpisów sławnego/niesławnego nwavguy rozumiem to w następujący sposób. Jeżeli, przykładowo, Aune jest w stanie podać 8V RMS dla 600Ω. A źródło ma 2V RMS. Podbijamy gain, aby Aune mógł dać z siebie max mocy (107 mW dla uzyskania 8V RMS). Jeżeli gain będzie za niski, to Aune nigdy nie zagra z max. mocą.

Natomiast jeżeli dla 600Ω Aune byłby w stanie wygenerować tylko 50 mW, czyli 5.48V RMS. A ja potrzebuję 8V RMS, aby konkretne słuchawki były w stanie zagrać odpowiednio głośno w skrajnych przypadkach. To albo się z tym pogodzę albo mogę szukać innego wzmacniacza.

Czyli w ogólności jest ograniczenie mW vs Ω, a gain pozwala uzyskać max. mocy wzmacniaczowi, jeżeli źródło podaje za małe napięcie. Jak będzie za mało napięcia i/lub prądu dla odtworzenia sygnału, będzie clipping. Jak przesadzimy z gainem to też pojawi się clipping.

Wychodzi mi, że dla uzyskania 115 dB SPL w przypadku DT880 będę potrzebował 80 mW (~7V RMS), gain 11 dB.

Nie wiem ile jest prawdy w tym co napisałem, ale jak już pisałem, tak to zrozumiałem.

 

 

W dniu 18.02.2020 o 18:32, majkel napisał:

Nic nie trzeba wiercić, tylko wpuścić kabel czterożyłowy zamiast fabrycznego trzyżyłowego, i odpowiednio to pospinać w lewej słuchawce. 

Dobra wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 18.02.2020 o 02:19, bob2000 napisał(a):

Raczej nie słucham głośno. Jeżeli dt150 ma podobne przetworniki, to nigdy przesterów na basie nie słyszałem po xlr, nawet na cichych płytach, a sto pięćdziesiątki też mają deklarowane 100 mW. Zastanawia mnie własnie czy tego napięcia wystarczy przy 600Ω. Ciekawe dlaczego nie podali mW, może tak mało dają, że się wstydzili? :unsure:

 

Przerobienie dt880 na balans wiąże się z rozwierceniem drugiej muszli i wypuszczeniem drugiego kabla? Czy można to zrobić wymieniając tylko ten oryginalny kabel?

Witam. Odnośnie przerobienia słuchawek na XLR, to czy nie można zrobić sobie lub kupić takiej przejściówki?

ADAPTER ZBALANSOWANY XLR 4PIN - 6,3mm TRS CANARE - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

mam również Aune x7s sparowany z dac Topping E50 i na razie słucham standardowo na wejściu jack, ale posiadam kilka par sluchawek min senki HD600 i HD650 , AKG 612 i 712 oraz Beyery DT 990 Pro 250 ohm i sam zastanawiam się nad taką opcją, bo ten Aune i tak nie jest w pełni zbalansowany, nie ma wejść po balansie tylko zwykle rca, to czy jest sens przerabiania słuchawek na XLR? do senek to można łatwo zrobić sobie kabel z oryginalnego lub dokupić drugi kabel dodatkowy i zamiast wtyku jack wymienić na wtyk XLR i po problemie, ale już słuchawki takie z kablem na stałe jak Beyery lub jak AKG, to już inna sprawa, ale czy to ma sens?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KECCAJ napisał(a):

Witam. Odnośnie przerobienia słuchawek na XLR, to czy nie można zrobić sobie lub kupić takiej przejściówki?

ADAPTER ZBALANSOWANY XLR 4PIN - 6,3mm TRS CANARE - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

mam również Aune x7s sparowany z dac Topping E50 i na razie słucham standardowo na wejściu jack, ale posiadam kilka par sluchawek min senki HD600 i HD650 , AKG 612 i 712 oraz Beyery DT 990 Pro 250 ohm i sam zastanawiam się nad taką opcją, bo ten Aune i tak nie jest w pełni zbalansowany, nie ma wejść po balansie tylko zwykle rca, to czy jest sens przerabiania słuchawek na XLR? do senek to można łatwo zrobić sobie kabel z oryginalnego lub dokupić drugi kabel dodatkowy i zamiast wtyku jack wymienić na wtyk XLR i po problemie, ale już słuchawki takie z kablem na stałe jak Beyery lub jak AKG, to już inna sprawa, ale czy to ma sens?

pozdro.

Czy zbalansowanie występuje w całości topologii, czy tylko na stopniu wyjściowym, elektrycznie to wciąż sygnał zbalansowany, więc wymaga odpowiedniego kabla i kompatybilnych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, timecage napisał(a):

Czy zbalansowanie występuje w całości topologii, czy tylko na stopniu wyjściowym, elektrycznie to wciąż sygnał zbalansowany, więc wymaga odpowiedniego kabla i kompatybilnych słuchawek.

Panowie mam trochę inny temat, jakie macie spostrzeżenia na temat poczciwego Aunex7s na tle obecnych wzmaków słuchawkowych, wiadomo w podobnym budżecie? od czasów , gdy pojawił się Aune , czyli około 2016r minęło już sporo czasu i pojawiło się masę różnych klocków chińskich oraz innych jak min. różne  Toppingi, Ifi np Zen Can, Sabaj, SMSL i masę innych....

Aune fajny poczciwy sprzęcik, ale niestety zawęża bazę stereo, w szerokości.

Mam cd Marantza 63KIS, to prosto z dziury stereo jest "duużo" lepsze niż w tym Aune, jest od razu słyszalna spora różnica na plus w tym Marantzu.Pozdr.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 16:20, KECCAJ napisał(a):

Witam. Odnośnie przerobienia słuchawek na XLR, to czy nie można zrobić sobie lub kupić takiej przejściówki?

ADAPTER ZBALANSOWANY XLR 4PIN - 6,3mm TRS CANARE - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

mam również Aune x7s sparowany z dac Topping E50 i na razie słucham standardowo na wejściu jack, ale posiadam kilka par sluchawek min senki HD600 i HD650 , AKG 612 i 712 oraz Beyery DT 990 Pro 250 ohm i sam zastanawiam się nad taką opcją, bo ten Aune i tak nie jest w pełni zbalansowany, nie ma wejść po balansie tylko zwykle rca, to czy jest sens przerabiania słuchawek na XLR? do senek to można łatwo zrobić sobie kabel z oryginalnego lub dokupić drugi kabel dodatkowy i zamiast wtyku jack wymienić na wtyk XLR i po problemie, ale już słuchawki takie z kablem na stałe jak Beyery lub jak AKG, to już inna sprawa, ale czy to ma sens?

pozdro.

Mnie dt150 grały trochę lepiej (ogólnie - najlepiej) po XLR. Dla mnie nie było to żadne dzień i noc czy coś, ale dla kogoś innego może już tak.

Ogólnie odpowiadając, to zależy od stopnia audiofilskości / chęci zabawy / portfela.

Osobiście gdybym miał wydać miliony na przeróbkę słuchawek tylko pod to Aune to bym sobie darował.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności