Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CAL + boom mic?


shex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam CAL i używam ich w większości do gier bo spełniają swoją rolę przepięknie. Używam jakiegoś mikrofonu typu Zalman ZM-MIC1 na kablu, ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia + słabo mnie słychać.

 

Możliwości jest kilka, przerobić słuchawki tak aby dorobić w nich jack'a i przypiąć mikrofon na pałąku lub kupić coś takiego jak Labtec LVA-7330 i przykleić z boku słuchawek.

 

Bawił się ktoś z was w taki mod? Może macie jakieś inne pomysły? Jaki mikrofon w ogóle kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przeróbki niewiele Ci dadzą i są w mojej ocenie stratą czasu. Masz trzy możliwości:

1. Mikrofon na kablu jak teraz - szukaj wkładki mikrofonowej i testuj, może w necie są jakieś dobre sprawdzone. Jak się coś znajdzie można podmienić standardową wkładkę Zalmana (ja mam standardową i bez problemów w sumie)

2. Zakup karty z obsługą mikrofonu, bo pewnie integra też tu swoje wnosi (i to niemało)

3. Zakup porządnego wolnostojącego mikrofonu - tylko tutaj uzyskasz dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak uważasz, akurat moja integra jest niczego sobie.

Nie potrzebuje śpiewać na tym mikrofonie, a jedynie rozmawiać w grze/teamspeak bez zbędnego boosta +30db. Wszystko było by okej gdybym miał mikrofon bliżej ust, a taki mod właśnie by to zmienił.

I właśnie o to chodzi że nie chcę wolnostojącego, potrzebuję headset'u lecz nie chce wydawać pieniędzy na nowe słuchawki, bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak uważasz, akurat moja integra jest niczego sobie.

Nie potrzebuje śpiewać na tym mikrofonie, a jedynie rozmawiać w grze/teamspeak bez zbędnego boosta +30db. Wszystko było by okej gdybym miał mikrofon bliżej ust, a taki mod właśnie by to zmienił.

I właśnie o to chodzi że nie chcę wolnostojącego, potrzebuję headset'u lecz nie chce wydawać pieniędzy na nowe słuchawki, bo po co?

Każda integra jest niczego sobie - praktycznie te same układy Realteka i każdy jest poniżej poziomu "dobry". Integra to integra - musi być średnia. Jakbyś podpiął majka przez dobrą kartę to byś wiedział, o czym mowa - ciężko wiedzieć, co się traci, jak się nie próbowało oczko wyżej, tak jak z samochodami, jak nie wsiądziesz do Ferrari to jeżdżąc golfem niezbyt obiektywnie powiesz co tracisz.

 

Włączanie tego boosta to właśnie efekt:

1. Zbyt dalekiego trzymania mikrofonu

2. Kiepskiej wkładki mikrofonowej

3. Kiepskiego układu przedwzmacniacza mikrofonowego - który jest zawarty w integrze

 

Wkładka to najprostsze, z czym można kombinować, dlatego też taka propozycja padła.

 

Domyślałem się, że z własnych powodów wolnostojącego możesz nie chcieć - dlatego podałem 3 możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wcześniej. Możliwe, że masz bardzo kiepski przedwzmacniacz mikrofonowy albo i jego brak w twojej integrze, stąd tak niska czułość mikrofonu.

Jedną z opcji faktycznie może być zakup modmic albo lepszego i tańszego v-moda boom mic ale wtedy należałoby zamontować gniazdo Jack w twoich słuchawkach aby łatwo podpiąć owy mikrofon. Kolega takiego używa i słychać go naprawdę dobrze, nie było dużego skoku w dół względem jego Samson G-track.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej za miesiąc kupuję Xonar'a DG/DGX. Szczerze mówiąc za swój mikrofon zapłaciłem 2$ na aliexpress więc cudów nie oczekuję, tak czy inaczej ponoć ciut lepszy jakościowo niż ten zalman, jednakże testowałem zachowanie mikrofonu kiedy jest przy ustach i wtedy jest okej, mniej więcej czegoś takiego potrzebuje. Moja integra to ALC1150.

 

Proponowane mikrofony są za drogie, już na nie wpadłem przeglądając internet. Na razie jestem za tym aby zamontować gniazdo w słuchawce na mikrofon i znaleźć jakiś doczepiany.

 

+ przy okazji zrobił bym recabling :)

Edytowane przez shex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej za miesiąc kupuję Xonar'a DG/DGX. Szczerze mówiąc za swój mikrofon zapłaciłem 2$ na aliexpress więc cudów nie oczekuję, tak czy inaczej ponoć ciut lepszy jakościowo niż ten zalman, jednakże testowałem zachowanie mikrofonu kiedy jest przy ustach i wtedy jest okej, mniej więcej czegoś takiego potrzebuje. Moja integra to ALC1150.

 

Proponowane mikrofony są za drogie, już na nie wpadłem przeglądając internet. Na razie jestem za tym aby zamontować gniazdo w słuchawce na mikrofon i znaleźć jakiś doczepiany.

 

+ przy okazji zrobił bym recabling :)

To w mojej ocenie najlepiej będzie poczekać na Xonara i dopiero potem działać. A nuż okaże się, że kombinowanie nie będzie potrzebne :) A jak nadal będzie lipa to można działać.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro zamierza zrobić rekabling w CAL, to można przy okazji pociągnąć jedną/dwie żyły więcej do muszli (z reguły lewej, ale jak się dorabia to jest pełna dowolność) i dorobić gniazdko na mikrofon (miejsce w muszli raczej się znajdzie). Co do samego mikrofonu, to gdzieś mi się pałęta od Fatality, ponoć są niezłe.

Jedyny problem to, że taki mikrofon może się obracać w gniazdku, jeśli będzie ono za luźno trzymać. W oryginale są odpowiednie wycięcia w obudowie, ale tutaj to trudno byłoby coś takiego dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dorobić o ile ten mikrofon będzie docelowy. Robisz odrobinę głębsze gniazdo, na jednym brzegu wcięcia robisz zgrubienie np klejem na gorąco, a od strony wtyku mikrofon robisz nacięcie na obudowie wtyku i wszystko jest ładnie spasowane i się nie obróci :P

 

//edit:

a tymczasowo jeśli autorowi tematu przeszkadza za krótki kabel od mikrofonu, to do tego mikrofonu za 2$ można kupić jakiś przedłużacz kabla w byle sklepie z rtv o równowartości 1$ i problem będzie tymczasowo rozwiązany ;)

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności