Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptop do gier 3000-4000zł


fran_otto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do kupna lapka, który będzie mobilny (do pracy) ale że często podróżuję to fajnie umilić sobie czas jakąś dobrą grą. Myślałem o lenovo y50-70 lub asus gl552.

Wg Was ile ramu, czy dysk ssd?

 

ponoć w lenovo matryca jest dość słaba mimo Qhd

 

może ktoś korzysta z tych laptopów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop i gry. Ehh.

 

To Lenovo z linku wyżej jest w konfiguracji z 4gb ramu za ponad 4 tysiące. Cena wysoka jak na zabawkę z dyskiem 1tb i 960M oraz 4gb ramu.

 

Lenovo nie biznesowe są warte niewiele. System chłodzenia od lat słaby. Serwis Medion i to w Niemczech. Do gier warto coś dobrać z asusa lub ewentualnie della.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y700, MSI PE60, MSI GE62, ewentualnie coś od Asusa np. N551, albo ten GL552 lub G501. Lenovo wychodzi najlepiej pod względem podzespołów, MSI mają bardzo dobrej jakości matryce, a Asus jest tak pośrodku - ma sporo lepsze matryce od Lenovo, dość dobre audio jak na laptopy, bardzo przyzwoite wykonanie.

 

PS. Jeśli to ma być laptop pod FPS to Lenovo ma tutaj jeden wielki minus - bardzo wolny czas reakcji matrycy, ponad 50ms GTG. Będzie ghosting prawdopodobnie.

 

ps2 Matryca Lenovo y50-70 to porażka. Ledwo 56% pokrycia sRGB w przypadku IPS. Dobrej jakości TNki wypadają lepiej... a do tego mają o niebo szybszy czas reakcji.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop którego wrzuciłem miał 16Gb w jednej kości Kingstona HyperX, pasty Gelid GC Extreme, SSD 250GB Cruciala... I chyba tyle. Wszystkiego mieć nie można, więc z czegoś czasem trzeba zrezygnować.

 

Serwis Acera jest w Czechach, a wyrabia się lepiej, niż większość serwisów innych marek ;) Także wysyłka za granicę wcale nie jest taka straszliwa, kiedy paczki lecą kurierem i maksymalnie w 2 dni robocze są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podobno 17" wersja jest jeszcze lepsza (np. szybszy czas reakcji matrycy). Zawsze jeszcze zostaje jakiś rebrand Clevo, a najlepiej na bazie dektopowego CPU z podstawką LGA 1150/1151. Na upartego można do tego podpiąć external GPU przez Thunderbolta i mamy przenośny sprzęt o wydajności stacjonarki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ktoś chyba zapomniał czym jest Clevo... Sam posiadam Lenovo Y700 i system chłodzenia nie pozwala mi przebić 75 stopni na GPU i CPU, nawet przy 100% obciążeniu, ale tutaj jest model Clevo z GTXem 965M Ti, który jest o 15% szybszy od 960M

http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/466-smart7-ml512c-clevo-n150rf-gtx965m.html#/pasta_termoprzewodzaca-pasta_gelid_solutions_gc_extreme_na_grafike_i_procesor/port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/system_operacyjny_windows-bez_systemu_operacyjnego_windows/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa/dysk_hdd_sshd_ssd-bez_dysku_hdd_ssd/naped_optyczny-nagrywarka_wewn_dvd_rw_dual_layer/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-intel_wireless_ac_8260_2x2_a_b_g_n_ac_do_867mbps_bt_40/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/sprzet_zastepczy-bez_sprzetu_zastepczego_na_czas_naprawy/klawiatura-klawiatura_podswietlana_polska_us_international/pamiec_ram_sodimm_ddr3-8gb_2x4gb_ddr3l_1600mhz_cl11/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski

 

Kolego,

Podałeś link do laptopa za 4kpln, bez dysków, bez sysopa, z 8GB ram. Dodanie tego wszystkiego przekroczy 5kpln. Ja za swojego V15 dałem nie dalej jak 2m-ce temu 4kpln, bo jest to "zeszłoroczna linia modelowa". Jeśli DeVito szuka czegoś w kasię którą podał, do gier, to imho, nic lepszego nie znajdzie. A Clevo niestety kosztuje kupę szmalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze jest grać jedynie na emulatorze ośmiobitowców :)

Bardzo fajny ostatnio dorwałem dell precision m4800 - tylko grafę dołożyć i niezły potworek. Kosztował mnie 3k. (Używany z korpo, po programiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop i gry. Ehh.

Kto bogatemu broni.

 

Lenovo nie biznesowe są warte niewiele. System chłodzenia od lat słaby. Serwis Medion i to w Niemczech. Do gier warto coś dobrać z asusa lub ewentualnie della.

 

Y700 to bardzo udany model i ma bardzo dobry układ chłodzenia, w porównaniu do młodszych braci nareszcie przemyślany układ.

 

CLEVO.N150RF-7 fajny, wydajny, ale słaby konstrukcyjnie. To nie prawdziwe Clevo, a odpad tej marki.

Kadłub gorszy od Lenovo Y700.

 

To jest porządne Clevo, https://www.dreammachines.pl/configurator/X965-17PL07

Czysty kadłub z RAMem i HDD z allegro i w jakichś 4400 da się zmieścić.

Brak ograniczeń prądowych, vBIOSowych, BIOSowych czy innych sprzętowych, do tego GSync, procesor desktopowy z możliwością OC, porządnej jakości mobas i elementy na nim (Clevo nie oszczędza na tym jak ASUS czy Acer) ogólnie kawał porządnego sprzętu na lata.

Ogólnie rzecz biorąc taki desktop tylko dużo droższy, ale kto bogatemu broni :P

 

Acer Nitro black to najlepszy multimedialny sprzęt z 960M.

Moim zdaniem.

 

Dell Precision ok, oprócz M6800 które średnio się udały, ale najnowsze 7710 dosłownie miażdżą.

 

Moim zdaniem opłaca się kupować używane topowe DTR Gamingi (Alienware M17X R4, ASUS G750JH, G750JZ, MSI GT70 4 gen, Clevo P170SM, P370SM) lub nic w tym budżecie.

Jeśli mowa o porządnym sprzęcie na lata.

 

Ale jeśli chodzi o wybór autora tematu to poleciłbym zdecydowanie Acera Nitro z 6300HQ lub 6700HQ i 960M 4GB. Tylko bez karty z technologią MiMo którą Acer tragicznie zaimplementował i dzięki czemu WiFi jest słabe (i tego nie da się naprawić bez utraty gwarancji, bo fizycznie źle poprowadzili kable).

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaję głos na Y700, bo mnie nie zawiódł, a z łóżka mi już zdążył spaść i o dziwo, jest cały, do tego bardzo dobry system chłodzenia, slot na M.2, a jak się uprzesz, to za ~3,800 zł wyrwiesz wersję i5 z 16GB RAMu i 128GB na M.2. Zaskoczyło pozytywnie to, że potrafi na baterii pociągnąć z 2,5 godziny co najmniej lekkiej gierki, pokroju liga legend, a wideo to śmiało 5-6 godzin można liczyć.
To jest TYLKO laptop multimedialny, bo do "gejmingu" z prawdziwego zdarzenia to mu brakuje, bo potrzebujesz tej 970-tki, żeby powiedzieć, że to karta do "gejmingu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y700 ma dla mnie jedną poważną wadę - brak Thunderbolta. Niestety, ten sprzęt będzie się szybko starzał. Ani proca się nie wymieni, ani przede wszystkim zewnętrznej karty graficznej nie podłączy. Acer Nitro już ma tutaj szersze pole manewru.

"Gołego" Clevo na LGA 1151 i MxM 3.0 idzie sprowadzić z za granicy w okolicach 3000zł, tyle że trzeba trochę bardziej pokombinować niż z "gotowcem" na polskim rynku. Procek dokupić nie będzie problemu, gorzej z GPU na MxM i jego cenami... W takim wypadku można się zastanowić nad eGPU pod gry. Clevo to jednak inwestycja na dłużej, choć tak naprawdę nie wiadomo czy za jakiś czas nie będzie jakiejś rewolucji grafenowej czy wejdzie nowa podstawka pod CPU i też może być nieciekawie.

Acer Nitro jako całość jest bardzo dopracowanym sprzętem: jakość obrazu, dźwięk, wykonanie, klawiatura, slot M.2, Thunderbolt. Na dzień dzisiejszy jedna z lepszych opcji w tej cenie. Sam będę kupował laptopa i waham się głównie między Clevo a Acerem Nitro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest TYLKO laptop multimedialny, bo do "gejmingu" z prawdziwego zdarzenia to mu brakuje, bo potrzebujesz tej 970-tki, żeby powiedzieć, że to karta do "gejmingu".

Gaming to nie karta, gaming to porządny kadłub z MxM.

Dla mnie MSI GE62 czy GE72 z 970M to dalej multimedialny sprzęt, ot tylko z mocniejszą grafiką.

 

eGPU na thunderbolcie jest cholernie drogie, chyba, że połączą to z USB typu C (jak wiadomo thunderbolt i usb 3.0c korzysta z tego samego gniazda) wtedy będzie może ciut taniej.

Aktualnie najlepszą opcją eGPU pod względem cena/wydajność zewnętrzna karta pod M.2 po PCIe, ale mało który laptop multimedialny ma M.2 z PCIe, a nie SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Acer Nitro w opcji 17" ma takie gniazdo :) Ale rzeczywiście, w tej kwocie nie będzie w czym przebierać.
Moim zdaniem warto jednak patrzeć za gniazdem Thunderbolt 3, bo już za jakiś czas mogą pojawić się na rynku takie uniwersalne przystawki http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-xg2-przystawka-do-podlaczenia-desktopowej-karty-do-laptopa.html
a jak więcej firm się przyłączy to i ceny pewnie zejdą do przyjemniejszego poziomu.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ktoś się bawi w eGPU? Ostatnio jak się interesowałem tematem, to było to kompletnie nieopłacalne z uwagi na cenę przelotki łączącej kartę z lapkiem. Obudowę, kartę oraz zasilacz i tak trzeba było kupić, więc bardziej już się opłacało złożyć stacjonarkę i mieć oba rozwiązania (lapka i pc). Mobilność egpu jest na poziomie pc itx, więc na jedno wychodzi.

 

A procek PC do lapka to jest średni pomysł. Gabaryty rosną, bateria robi co najwyżej za UPSa, a żeby to wszystko należycie schłodzić wentylatory muszą cały czas lecieć na wysokich obrotach, co w odległości 50cm od ucha jest raczej mało komfortowe... choć przy nowej generacji procków może już być z tym lepiej (skoro producenci bardziej skupiają się na energooszczędności i ekoprzyjazności, aniżeli poprawie wydajności).

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ktoś się bawi w eGPU? Ostatnio jak się interesowałem tematem, to było to kompletnie nieopłacalne z uwagi na cenę przelotki łączącej kartę z lapkiem. Obudowę, kartę oraz zasilacz i tak trzeba było kupić, więc bardziej już się opłacało złożyć stacjonarkę i mieć oba rozwiązania (lapka i pc). Mobilność egpu jest na poziomie pc itx, więc na jedno wychodzi.

 

A procek PC do lapka to jest średni pomysł. Gabaryty rosną, bateria robi co najwyżej za UPSa, a żeby to wszystko należycie schłodzić wentylatory muszą cały czas lecieć na wysokich obrotach, co w odległości 50cm od ucha jest raczej mało komfortowe... choć przy nowej generacji procków może już być z tym lepiej (skoro producenci bardziej skupiają się na energooszczędności i ekoprzyjazności, aniżeli poprawie wydajności).

Akurat Clevo które zaliknowałem ma porządny układ chłodzenia, http://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm_g12_1cfe6dde2b.jpg

Dzięki czemu hałas z 6700K (4ghz na stock) i 980M jest na poziomie trochę bardziej hałasujacego multimedialnego laptopa, http://i.imgur.com/h7mS7jA.jpg

Czyli bardzo znośnie i jak na gaminga wręcz cicho.

Źródło, http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-P771DM.151402.0.html

 

eGPU jest coraz bardziej opłacalne, a jak powstaną dedykowane eGPU na USB typu C (czyli thunderbolt) to wybuchnie boom na tę technologię.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ktoś się bawi w eGPU? Ostatnio jak się interesowałem tematem, to było to kompletnie nieopłacalne z uwagi na cenę przelotki łączącej kartę z lapkiem. Obudowę, kartę oraz zasilacz i tak trzeba było kupić, więc bardziej już się opłacało złożyć stacjonarkę i mieć oba rozwiązania (lapka i pc). Mobilność egpu jest na poziomie pc itx, więc na jedno wychodzi.

 

A procek PC do lapka to jest średni pomysł. Gabaryty rosną, bateria robi co najwyżej za UPSa, a żeby to wszystko należycie schłodzić wentylatory muszą cały czas lecieć na wysokich obrotach, co w odległości 50cm od ucha jest raczej mało komfortowe... choć przy nowej generacji procków może już być z tym lepiej (skoro producenci bardziej skupiają się na energooszczędności i ekoprzyjazności, aniżeli poprawie wydajności).

 

Do eGPU stacjonarny procek nie będzie wymagany, gry obciążają głównie kartę graficzną. Wystarczy jakiś porządny, dwu, a najlepiej czterordzeniowy mobilny procesor. Zobaczysz, że jak zaczną masowo tłuc uniwersalne eGPU, które będzie działało na zasadzie plug and play przez Thunderbolta to wiele ludzi w to pójdzie. Ale najpierw USB-C (w postaci Thunderbolta) musi stać się bardziej "pospolite" w laptopach w każdych przedziałach cenowych.

Idea jest taka, że masz jakiegoś lekkiego laptopa czy ultrabooka w ciągu dnia, a po powrocie do domu podłączasz do takiej karty + monitor i zmienia się w maszynkę do gier. Sporo ludzi pójdzie w taką wygodę.

 

Stacjonarny CPU to taka ciekawostka. Mnie bardziej przekonuje w tym rozwiązaniu to, że mogę sobie dowolnie wymieniać podzespoły, a nie tak jak w dzisiejszych "jednorazówkach" - jak padnie to cała płyta do wymiany.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Acer Nitro. Mam w domu takiego jak Fatso (tylko bez dwóch SSD i FHD), kupiłem dla narzeczonej i jestem naprawdę mile zaskoczony stosunkiem jakości do ceny. Sam korzystam z Clevo P640RE ( chciałem coś mniejszego i też bardzo daje radę, ale rozmiar okupiony jest mniejszą baterią i głośniejszym chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności