Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon do 1000 zł


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mojej mamie kończy się abonament, to czas pomyśleć o nowym telefonie. Co prawda jest fanką klasycznych konstrukcji, ale wśród nich teraz praktycznie sprzedaje się sam szrot, więc padnie na smartfona.

Przewidziany budżet, to okolice 1000 złotych.

 

Wymagania:

- płynność działania (wszelkie ścinki przy przewijaniu kontaktów itp. z miejsca dyskwalifikują telefon),

- ekran nie większy niż 5 cali,

- przyzwoita bateria (nastawienie głównie na rozmowy i smsy, sporadycznie internet),

- w pełni polskie oprogramowanie, dlatego Redmi 3 i inne kombinowane chińczyki odpadają,

- dobry aparat fotograficzny.

 

Wydajność w grach, audio czy druga karta sim, to zupełnie nieistotne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. tydzień temu stałem przed identycznym problem, bo nokiaE52 mojej żony umarła,po dwudniowej analizie rynku padło na Samsunga J5..za 700zł nie ma konkurencji,przy Twoich wymaganiach,ktore pokrywały się z moimi.

Dopracowany Lolipop 5.1,1.5GB Ramu i ekran Amoled spowodował,że moja żona codziennie wychwala swój nowy telefon...Ja natomiast od poniedziałku cieszę się Honorem 7.Ale to już 1300zl.Co ciekawe,rozmiar 5.2" ale rozmiarowo identyczny z J5.Nawet do etui od Samsunga się mieści.Tutaj już super aparat 20Mpix,matryca FullHD,3GB Ramu,i dobry procek,do tego autorski DAC huawei,a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku posiadaczy Moto G3, którzy mocno zadowoleni są ze swojego telefonu. Telefon przy tym dość pancerny. Czysty android.

 

Jeśli telefon ma być prosty w obsłudze to może warto pomyśleć o Windows Phone, albo o używanym iPhonie? Android jednak mniej zaawansowanym użytkownikom potrafi trochę problemów przysporzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kobiety to moim zdaniem Samsung A3 2016. Smartfon jest piękny, mały i poręczny. Oczywiście patrząc na bebechy to cena jest przesadzona ale za taki design i wyświetlacz byłbym skłonny lekko przepłacić. Mało jest fajnych smartów z rozmiarze 5.0' a co dopiero 4,7 a ten jest jednym z tych nielicznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rekordy popularności bije Huawei P8 Lite. Miałem okazję się nim pobawić i to naprawdę przyzwoity telefon jak na sprzęt, który można dostać już za 650 zł. Działało płynnie, aparat robił ładne zdjęcia i wyświetlacz jak najbardziej na plus mimo, że "tylko" hd. Procek 8 rdzeni, 2 giga ramu. Nie wiem tylko jak z baterią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rekordy popularności bije Huawei P8 Lite. Miałem okazję się nim pobawić i to naprawdę przyzwoity telefon jak na sprzęt, który można dostać już za 650 zł. Działało płynnie, aparat robił ładne zdjęcia i wyświetlacz jak najbardziej na plus mimo, że "tylko" hd. Procek 8 rdzeni, 2 giga ramu. Nie wiem tylko jak z baterią.

 

Tylko że kto projektował tą ceglastą obudowę? Bardzo nieergonomiczna, niewygonie trzyma się w dłoni tego smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zawężenie zakresu poszukiwań :)

 

Na pewno nie będzie to Lumia, bo ładowanie się w dogorywający system może odbić się czkawką. iPhone też nie, bo to wydatek dwa razy większy, a używki odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, a co powiesz na Xperię Z1/Z3 compact? Małe telefony z ogromną baterią (nie ma bata żeby bez użycia gier typu real racing 3 czy asphalt 8 w ciągu jednego dnia wyładować w nich baterie), dobry aparat 21Mpx (matryca 1/2,3" takie jak w popularnych "małpkach") no i do tego snapdragon 800 i 2 GB RAMu, które biją J5/P8 lite'y i inne na łeb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

aparat w z3 to kpina chyba że ktoś lubi cyferki. Nisko oceniany redmi note2 w porównaniu do z3c to lustrzanka co dopiero konkurencyjny sasmung s5 czy huawei p8 kosztujące podobnie do z3 compact. Uważam że aparaty w telefonach sony to dno w zasadzie niezależnie od modelu, ostatnio z5 compact utwierdził mnie w tym przekonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurop, na pewno mówimy o tym samym telefonie? Czy ktoś może aparatem w telefonie się nie potrafi posługiwać? Matryca w Z3 to ulepszona matryca Z1, a te matryce lądowały też w meizu mx4 bodajże, więc nie wiem o co właściwie chodzi, bo matryca jest wyśmienita, appka od Sonego jest na automacie też w miarę dobra.

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

matryca jest spoko, mx4 robił niezłe fotki, to kwestia oprogramowania, w tym tygodniu bawiłem się w sony center xperią X i jest to samo, w salonie gdzie mój s6 robi ładne fotki tam wychodzi mleko i szumy, dodatkowo wszystkie rogi rozmyte. Miałem kilka z3 compact i jedną dużą z3, z5 compact mam pod ręką, jak ci zależy to mogę zrobić kilka fotek i ci pokazać z innego telefonu do porównania takie same robione na full auto.

 

Nie znam się na robieniu zdjęć, ale jak wszystkie dobre telefony robią je przyzwoite a sony nie to o czymś świadczy. Dla mnie jako fotopstrykacza laika te telefony nie nadają się do zdjęć, może jak ktoś ma skillsy i inną apkę to zrobi nimi dobre zdjęcia, ja nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "full auto" nie jest jakieś najgorsze w soniakach, a Z5 ma najlepszy autofocus wśród telefonów (wspólnie z X i X performance dzielą tą samą matrycę). Tutaj moje jakieś zdjęcia z Z1Compact.
https://onedrive.live.com/redir?resid=48AF08C0AF9EAAD!4664&authkey=!AP8NJR4F_Z8Txj0&v=3&ithint=photo%2cJPG

https://onedrive.live.com/redir?resid=48AF08C0AF9EAAD!4663&authkey=!ANrGCgNQTDm4-9Q&v=3&ithint=photo%2cJPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów i ogólnego nasycenia barw, powiem tak. Zdjęcie, które wykonałem w 100% oddaje rzeczywistość tego co widziało moje oko, druga kwestia jest taka, że każdy ekran odda to zdjęcie inaczej i ja, mając pokrycie palety w 90% prawie na IPSie będę to widział inaczej niż Ty czy @kurop. Widziałem zdjęcia z Galaxy S6 i S7, wyglądają tak jak ich ekrany, funowo i cukierkowo. Polecam popatrzeć na zdjęcia z P9, nikomu się nie podobają, bo białe jest białe, a nie żółte jak u samsunga :D

Tutaj zdjęcie pod słońce, które jest bardziej nasycone barwami. Powiem tyle, Z1C mi się podoba, bo jak przyjdę do domu to i tak wrzucę to co mi się udało fajnie cyknąć do photoshopa i tą głębię poprawię i wydrukuje np w formacie A4 na papierze fotograficznym i powieszę na biurkiem.
https://onedrive.live.com/redir?resid=48AF08C0AF9EAAD!4665&authkey=!AMUEW2D0bQuKBm0&v=3&ithint=photo%2cJPG
BTW. Wiem, że marny ze mnie fotograf, ale lubię sobie cykać i nikt mi tego nie zabroni :D
Można wyświetlić oryginał na OneDrivie, może będzie wyglądać lepiej niż ta miniaturka bezpośrednio w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś mi4c? Bo na jakimś miui Polska czy coś powinno być miui 100% Polskie. Jak na 5" jest bardzo przyzwoity - gdyby nie moje przyzwyczajenie i RN3P w drodze to bym się poważnie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mi4c miałem z 3 miesiące, jakość fotek dla mnie poniżej poziomu S5 i G4 które miałem w tym samym czasie. Ogólnie nie wiem czym się podniecają na gsmarenie gdzie są same ochy i achy o tym aparacie. Całościowo są dużo lepsze niż w RMN2 czyli powiedziałbym że są całkiem dobre ale nic ponadto. Z plusów na pewno przyzwoita bateria (SOT około 5h przy korzystaniu jednodniowym, intensywnym), fajny ekran i MIUI które daje ogromne możliwości personalizacji. Na plus również jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jakby ktoś chciał mam na sprzedaż moto x Play czarna stan 9.75/10 drobna rysa przy usb poza tym jak nowa kupiona w x-kom.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem w sferisie jakiś czas temu Samsung J3 i powiem że działa bardzo płynnie jak na telefon za taką cenę. Ma dobre taktowanie bo 1,5 GHz, matryca Amoled, aparat 8 mpix według mnie bardzo dobry, kiedyś miałem Samsung F480 i miał 5 mpix ale zdjęcia wychodziły porównywalnie do 8 mpix więc na mpix nie ma co patrzeć. Warto rozważyć jakiegoś samsunga, to sprawdzona, porządna firma i jeszcze się nie naciąłem na żadnym samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności