Skocz do zawartości

Przenośny odtwarzacz flac + słuchawki do 1000pln


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę Państwa, słucham muzyki, a nie gatunków, czyli w zasadzie wszystkiego, głównie jednak ostatnio elektroniki, rapu, trochę rocka, klasyki.
Taki zestaw: HiFiMAN HM-700 + JVC HA-S680, jest wart uwagi? Jeśli tak, to dlaczego, jeśli nie też dlaczego i co warto wybrać. Zależy mi na trwałości sprzętu oraz głębi dźwięku, głównie sam sobie ripuje albumy EAC'em, encoduję FLAC 1.3.1 przy ustawieniach -8 -V -T. Wydać na sprzęt(odtwarzacz + słuchawki) chciałbym maks 1000pln.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki mają piekielne zejście na basie. Nie wiem czy będą takim dobrym rozwiązaniem do muzyki, która aż tyle dołu nie potrzebuje (np. rock czy klasyka). HiFiMANa nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź, coś mi rozjaśniłeś, że chyba nie chce tych słuchawek. Uściślę inaczej, nie jestem aż takim audiofilem, żeby słuchać w 24bitach, słucham w większości 16bit. Jaki odtwarzacz i słuchawki byście dobrali do takiej tracklisty:

Natalia Przybysz

Shy Albatross

Jazzombie

O.S.T.R.

Thievery Corporation

Younger Brothers

Ten Typ Mes

Gogoll Bordello

Paprika Korps

2814

Dengue Dengue Dengue!

ale też czasami dubstepy, trapy i takie ******ły, zraziło mnie jak przeczytałem, że te słuchawki mają mocny bass. To tak poglądowo podałem pierwsze rzeczy których słuchałem ostatnio i przyszły mi do głowy, pomóżcie, bo im więcej czytam tym większego świra dostaję. Lata temu miałem iAudio X5, ale się s*******ił i używałem do niego słuchawek Koss PortaPro i byłem zadowolony, z tym, że wtedy głównie mp3 szły na warsztat, teraz w zdecydowanej większości jak napisałem wyżej sam sobie ripuję do flac.

 

Załóżmy, że cena z słuchawkami to maks 1500pln, nie 1000pln, tylko, czy wtedy nie lepiej mi po prostu kupić jakiegoś smartphona i dobre słuchawki do niego i tyle? Co myślicie geniusze?

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisać cos więcej o brzmieniu poza tym, że zależy Ci na głębi dźwięku czy zraziło Cię, że słuchawki mają mocny bas. Musisz mieć jakiś punkt odniesienia, posłuchać jakichś słuchawek. Jeśli chcesz kupić buty, to idziesz do sklepu i przymierzasz, bo skąd ktoś postronny ma wiedzieć jakie będą komuś pasować. A tak im więcej będziesz tylko czytać, tym większego świra dostaniesz. Jest też słownik pojęć audio do zaznajomienia i jak pytać o słuchawki. Jest też wykaz polecanych słuchawek, ale najlepiej coś posłuchać, bo bez tego to polecanie całkiem na ślepo.

Do 1000 zł jakiegoś grajka ze słuchawkami można dobrać bez większych specjalnych wymagań. Trudno chyba teraz znaleźć takie, które by FLAC nie odtwarzały. Jeśli może być używany odtwarzacz to zakres jeszcze się powiększa. Tylko najlepiej zacząć od samych słuchawek, do nich dobrać player. Podać jakieś swoje propozycje a znajdą się ludzie, którzy coś może poradzą. Czy odtwarzacz czy telefon to też zależy ile czasu w jakich warunkach będziesz korzystać, czy lubisz nosić osobno telefon i odtwarzacz, a w tym pułapie cenowym grajki względem dobrze grających telefonów różnic nie muszą wnosić, chyba że ktoś ma ucho nietoperza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności