Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów od siebie klepnę

Stare grają większą V-ką, plusy są równejsze. Góra tak nie szaleje w plusach, jest lepiej kontrolowane i bardziej w szeregu. Mamy lepszą szczegółowość, separację. Dzięki temu średnica nie jest tak wycofana i więcej pokazuje. Ta jest fajna, ocieplona, poprawna. W starych Monkach jest bardziej z tyłu, bardziej przytłumiona.

Bas w nowych jest równejszy, ma lepsze zejście i jest mniej misiowaty. Mniej nachodzi na średnicę.

O ile początkowo bardziej mi stare Monki podchodzimy, tak z czasem przekonałem się do plusów

Edytowane przez Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parę słów od siebie klepnę

Stare grają większą V-ką, plusy są równejsze. Góra tak nie szaleje w plusach, jest lepiej kontrolowane i bardziej w szeregu. Mamy lepszą szczegółowość, separację. Dzięki temu średnica nie jest tak wycofana i więcej pokazuje. Ta jest fajna, ocieplona, poprawna. W starych Monkach jest bardziej z tyłu, bardziej przytłumiona.

Bas w nowych jest równejszy, ma lepsze zejście i jest mniej misiowaty. Mniej nachodzi na średnicę.

O ile początkowo bardziej mi stare Monki podchodzimy, tak z czasem przekonałem się do plusów

Kolego, możesz nakreślić jak pod względem wielkości sceny, dynamiki, charakteru basu wypadają Monki i Monki + w porównaniu do Awei ES11 (widzę w sygnaturce, że posiadasz)? Mam Awei ES10 (o ile się nie mylę, to to samo, co ES11, tylko bez mikrofonu), basu jest sporo, ale jest on dość jednorodny i bardzo się rozlewa, tłumiąc resztę pasm (przynajmniej ja mam takie odczucie), i ogólnie nie ma szarpnięcia, pazura. Myślę nad czymś do pary (zamiast tych Awei) z Tomahawkami, bardziej uniwersalnego niż Toporki, z nieco ciemniejszym graniem, z większą ilością basu (ale nie mulącego), i nie wiem czy lepiej sprawdzą się Monki zwykłe czy Monki+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Awei w porównaniu do plusów są ciemne, zamulone i bez dynamiki. Scena podobna, pchełki z tej kwoty scenicznie są podobne. Z Monków brałbym plusy, bo też grają szybko i dynamicznie, ale są naturalniejsze i po prostu lepsze

Edytowane przez Play
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi