Skocz do zawartości

VE Monk Plus vs VE Monk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Parę słów od siebie klepnę

 

Stare grają większą V-ką, plusy są równejsze. Góra tak nie szaleje w plusach, jest lepiej kontrolowane i bardziej w szeregu. Mamy lepszą szczegółowość, separację. Dzięki temu średnica nie jest tak wycofana i więcej pokazuje. Ta jest fajna, ocieplona, poprawna. W starych Monkach jest bardziej z tyłu, bardziej przytłumiona.

Bas w nowych jest równejszy, ma lepsze zejście i jest mniej misiowaty. Mniej nachodzi na średnicę.

 

O ile początkowo bardziej mi stare Monki podchodzimy, tak z czasem przekonałem się do plusów

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów od siebie klepnę

 

Stare grają większą V-ką, plusy są równejsze. Góra tak nie szaleje w plusach, jest lepiej kontrolowane i bardziej w szeregu. Mamy lepszą szczegółowość, separację. Dzięki temu średnica nie jest tak wycofana i więcej pokazuje. Ta jest fajna, ocieplona, poprawna. W starych Monkach jest bardziej z tyłu, bardziej przytłumiona.

Bas w nowych jest równejszy, ma lepsze zejście i jest mniej misiowaty. Mniej nachodzi na średnicę.

 

O ile początkowo bardziej mi stare Monki podchodzimy, tak z czasem przekonałem się do plusów

 

Kolego, możesz nakreślić jak pod względem wielkości sceny, dynamiki, charakteru basu wypadają Monki i Monki + w porównaniu do Awei ES11 (widzę w sygnaturce, że posiadasz)? Mam Awei ES10 (o ile się nie mylę, to to samo, co ES11, tylko bez mikrofonu), basu jest sporo, ale jest on dość jednorodny i bardzo się rozlewa, tłumiąc resztę pasm (przynajmniej ja mam takie odczucie), i ogólnie nie ma szarpnięcia, pazura. Myślę nad czymś do pary (zamiast tych Awei) z Tomahawkami, bardziej uniwersalnego niż Toporki, z nieco ciemniejszym graniem, z większą ilością basu (ale nie mulącego), i nie wiem czy lepiej sprawdzą się Monki zwykłe czy Monki+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awei w porównaniu do plusów są ciemne, zamulone i bez dynamiki. Scena podobna, pchełki z tej kwoty scenicznie są podobne. Z Monków brałbym plusy, bo też grają szybko i dynamicznie, ale są naturalniejsze i po prostu lepsze

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności