Skocz do zawartości

IBasso IT03


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy każdy kabel z wtykiem mmcx będzie pasował do tych słuchawek? Wczoraj na Audio Video Show pan ze stoiska Ibasso powiedział mi, że te słuchawki mają nietypowe złącze ale nie dopytałem się już na czym polega ta nietypowość bo zeszliśmy na inny temat Może ktoś z posiadaczy tych słuchawek mi wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoją hybrydę od Jimmiego podłączyłem bez problemu, a to standardowe wtyki MMCX :) Nie mam co prawda innego kabla do przetestowania, ale nie sądzę, żeby był jakiś problem. Z drugiej strony stockowy kabel jest naprawdę dobrej jakości i spokojnie można na nim zostać.

 

Aczkolwiek hybryda Smoka poprawia każdy aspekt, choć z drugiej strony nie jest to tak spektakularny skok, jak w Mee P1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Star Tipsy to T100, więc nie, nie próbowałem. Nawet takowych nie posiadam. A sam używam ich z tipsami roz. M od Ostry KC06A.

Normalnie też używałem zawsze rozmiaru M. Ale te tulejki pozwalają mi tylko na jakies Ski :P Dopasowałem jedne gumki i jest mega. Nigdy nie słyszałem takiego zejścia w dokanałowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jestem jakiś wyjątkowy bo IT03 pasują u mnie równie dobrze jak moje customy - serio. Ze stockowych gumek nie korzystałem, nawet nie wyjąłem ich z opakowania. Korzystam z gumek od sony z kolorowym środkiem. Pierwsze odsłuchy robiłem na DX80 i tu rozczarowanie brak synergii. Za to iPadem gra mi to tak, że stało sie moją parą do trójkąta w łóżku :) Ja, iPad i IT03 przed snem słucham takiego zestawu. Czasem nawet zabieram go ze sobą w trasę, jak muszę założyć płaszcz czy marynarkę. iPada potrzebuje do pracy więc to jest tak że unikam drugiego, a licząc telefon trzeciego urządzenia.

Mimo dostępu do wielu innych znacznie droższych słuchawek ostatnio nr jeden dla mnie to iBasso. Czekam na IT04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 1more triple driver. Czy ktoś może miał okazję bezposredniego porównania tych modeli? 1more grają nie najgorzej biorąc pod uwagę cenę. Czy przeskok byłby odczuwalny? Źródło xdr-100r. Muza: od jazzu po ekstremalny hard core.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 1more triple driver. Czy ktoś może miał okazję bezposredniego porównania tych modeli? 1more grają nie najgorzej biorąc pod uwagę cenę. Czy przeskok byłby odczuwalny? Źródło xdr-100r. Muza: od jazzu po ekstremalny hard core.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Nie miałem ich równocześnie i obie pary dość krótko, ale na moje ucho to jednak iBasso są wyraźnie lepsze i przeskok będzie odczuwalny. Szczególnie na Pionku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wpadło mi w oko, że IT03 można porównać do audeze sine. Sine mam i bardzo je lubię, jednak cały czas odnoszę wrażenie, że pionkowi trochę brakuje prądu żeby w 100% dobrze je wysterować. Czy faktycznie można je porównać?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Zgadza się, powinieneś ich posłuchać na czymś mocniejszym. Mi na Onkyo zagrały za jasno i za chudo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że można porównać ibasso do sine, czy to że dla sine potrzeba trochę więcej mocy niż ma pionek?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Zgadza się, że Pionek nie wysteruje Sine. Niestety nie słyszałem ich dobrze napędzonych, więc nie wypowiem się na temat ich brzmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dałoby radę zestawić sine z IT03...

 

Sine są lepsze od IT03, lepszy balans tonalny, kontrola dźwięku w całym paśmie

 

choć IT03 mają więcej dołu jak ktoś lubi i zdecydowanie łatwiej je napędzić, żeby grały na 100%, pionek wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dałoby radę zestawić sine z IT03...

 

Sine są lepsze od IT03, lepszy balans tonalny, kontrola dźwięku w całym paśmie

 

choć IT03 mają więcej dołu jak ktoś lubi i zdecydowanie łatwiej je napędzić, żeby grały na 100%, pionek wystarczy

Dla mnie it03 to takie Nie napędzane sine. Płasko, sucho i niejako.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w sumie dałoby radę zestawić sine z IT03...

 

Sine są lepsze od IT03, lepszy balans tonalny, kontrola dźwięku w całym paśmie

 

choć IT03 mają więcej dołu jak ktoś lubi i zdecydowanie łatwiej je napędzić, żeby grały na 100%, pionek wystarczy

Dla mnie it03 to takie Nie napędzane sine. Płasko, sucho i niejako.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Płasko, sucho i nijako? Jak nie złapałeś dobrego seal'a, to z pewnością grało to do d**y :] Bo ani tam płasko, ani sucho, ani nijako.

 

P.S. Słuchając Cpt. Panic & Systek - Monolith mam wrażenie, że bas masuje mi pień mózgu xD

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem, kupiłem. I.... Jestem zadowolony. Mega zadowolony. Z sealem zero problemów. I na gumkach z zestawu jak i paru innych. W tym momencie mam założone od Sony. To jest tak jakby ktoś projektując i strojąc te słuchawki cały czas konsultował ze mną jak to ma grać:) W połączeniu z xdp-100r grają zacnie. Są emocje, jest feeling. Masa radości a zarazem pełna szczegółowość. Jestem happy:)

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, muszę spróbować hybryd od Sony, bo może to ciekawie zagrać :) U mnie jednak nadal numerem jeden są tipsy od Ostry KC06A, aczkolwiek tip-rolling pokazuje, jak wiele można z nich wyciągnąć. Stockowe tipsy są niestety cienkie jak sik pająka i to dosłownie. Za cienki i zbyt miękki płaszcz sprawia, że nie siedzą jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem jakiś dziwny bo dla mnie dźwięk jest idealny na stockowych tipsach. Seala idealnego łapie na S-kach :) Próbowałem na tipsach od Phantomow, które teoretycznie są lepszej jakości i na nich IT03 zabrzmiały jak kupa :)

 

Jak ktoś chciałby ( mógłby ) odsprzedać ibassowe S-ki to chętnie kupię :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mój najlepszy zakup od czasów IHP :)

Już dawno nie miałem takiej przyjemności ze słuchania na dokach. Zupełnie inne granie ale tyle samo radości w zeszłym roku dały mi Q-jays nowe. Tu w iBasso jednak więcej jest pode mnie. Chętnie wypróbowałbym jeszcze inny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supertata - macie możliwość w mp3store ściągnięcia oryginalnych tipsów? Kupiłbym zestaw na zapas bo brak rowka na tipsy sprawia, że dość łatwo mogą się zsunąć i zaginąć... To w zasadzie jedyna wada tych słuchawek.

 

Najlepszy zakup od wielu lat, chyba od Brookstone Dual Drive (klon Radiusów). Niesamowity wow factor, potężny, głęboki i nisko schodzący bas, z kickiem i pier...dyknięciem jak trzeba ale wystarczająco szybki aby nie zamulać (na pewno nie "bloated"). Taki, który w ogóle nie zalewa średnicy. Średnica czysta, klarowna, żadnego kocyka, wokale kobiece trochę z przodu, męskie idealnie wkomponowane w scenę, wysokie takie "akurat". Fenomenalne doki :)

 

 

Jaki kabelek, u kogo i w jakiej cenie polecacie?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Supertata - macie możliwość w mp3store ściągnięcia oryginalnych tipsów? Kupiłbym zestaw na zapas bo brak rowka na tipsy sprawia, że dość łatwo mogą się zsunąć i zaginąć... To w zasadzie jedyna wada tych słuchawek.

 

Najlepszy zakup od wielu lat, chyba od Brookstone Dual Drive (klon Radiusów). Niesamowity wow factor, potężny, głęboki i nisko schodzący bas, z kickiem i pier...dyknięciem jak trzeba ale wystarczająco szybki aby nie zamulać (na pewno nie "bloated"). Taki, który w ogóle nie zalewa średnicy. Średnica czysta, klarowna, żadnego kocyka, wokale kobiece trochę z przodu, męskie idealnie wkomponowane w scenę, wysokie takie "akurat". Fenomenalne doki :)

 

 

Jaki kabelek, u kogo w jakiej cenie polecacie?

Po świętach się przypomnij na PW o gumkach.

Pierwsze podejście miałem słabe bo na siłe chciałem z nich korzystać przy odtwarzaczu iBasso - niestety się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności