Skocz do zawartości

IBasso IT03


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze mam za sobą dopiero/już godzinę to muszę przyznać ze zgadzam się z recenzja powyżej. Mocniej tylko bym położył nacisk w opisie na agresywne granie i lekko "gorąca" góre. Spodziewałem się osobiście czegoś lepszego. Z iphonem średnia para. Wieczorkiem sprawdzę jeszcze z zx2 ale nie wróże opadu szczeki. Na starcie 4 z małym minusem.

 

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te słuchawki od paru godzin, obawiałem się, że będę miał kłopot z dopasowaniem do ucha ale są wygodne i lekkie.

Używam ich z Plenue M2 i pierwsze wrażenie z odsłuchu jest bardzo pozytywne, dla mnie nie są to słuchawki jakoś specjalnie basowe co jest dla mnie zaletą ale mam pewne wątpliwości co do jakości tego basu. Nie wiem jak to określić ale słysze taki lekko "telefoniczny" pogłos , żeby usłyszeć mocniejsze niższe tony musiałem użyć EQ w odtwarzaczu za to góra dla mnie rewelacja - czysto i naturalnie.

Edytowane przez AndrePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam za sobą dopiero/już godzinę to muszę przyznać ze zgadzam się z recenzja powyżej. Mocniej tylko bym położył nacisk w opisie na agresywne granie i lekko "gorąca" góre. Spodziewałem się osobiście czegoś lepszego. Z iphonem średnia para. Wieczorkiem sprawdzę jeszcze z zx2 ale nie wróże opadu szczeki. Na starcie 4 z małym minusem.

 

M.

Goraca gore... w znaczeniu ze troche meczy i kuje?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koleje podejście tym razem w parze z zx2. Wniosek nasuwa mi sie tylko jeden. To nie moje granie. Góra potrafi być kłująca momentami i zalatuje cyfrowoscia. Subbas jest dosyć fajny w ilości chodź jakość juz średnia. Granie bardzo na twarz. Scena bardziej w głąb niż na szerokość.

Średnica jak z chudej armatury. Dynamiczny driver odklejony ( bardziej niż w a3 czy z5 od sonego ).

Pomimo negatywów może sie podobać to granie. W swojej cenie jednak jakimś sztosem nie są. Poprawne i tyle.

Ex1000 i xba-a3 lepsze.

Lear 4.2bd. Podobna szkoła i chyba bym wolał ibasso.

Mezze to zupełnie inne granie.

Sine z telefonu to cos podobnego tonalnie (niewysterowane zupełnie).

He560 to tez zbliżone granie tylko jakościowo znacznie wyżej.

 

Recka powyżej ładnie punktuje cechy tych hybryd.

Ogólna ocena 4. ( za shell/ komfort plusik ).

 

Dla punktu wyjścia tylko zaznaczę ze wole granie he500 od 560 i he6 od he1000.

Wypełnienie i koherencja dźwięku to ważne aspekty w mojej ocenie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankracy_waw Nawet pomijając osobiste preferencje to za dużo mi się tu nie zgadza. Na pewno złapałeś dobry seal? Słuchawki nie wystają Ci za bardzo z muszli?

 

Choć z drugiej strony różnice w odbiorze iemów są zdecydowanie większe niż przy dużych słuchawkach. To bardzo ważną kwestię gra anatomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa idealny seal, prawa na 90% ale to nie jest problem dopasowania. Mysle ze preferencje grają pierwsze skrzypce albo rozpasanie od Aetherow czy th900/he6 które mi grają jako daily driver.

Jak mowię może sie takie granie podobać bo podbita górka ładnie potęguje ta krystaliczność przekazu, jakość grania.

Se846 to jest poza le wyznacznik armaturowego grania.

M.

 

Tipsów uzywałem tylko z zestawu. Może comply by zagrały lepiej.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa idealny seal, prawa na 90% ale to nie jest problem dopasowania. Mysle ze preferencje grają pierwsze skrzypce albo rozpasanie od Aetherow czy th900/he6 które mi grają jako daily driver.

Jak mowię może sie takie granie podobać bo podbita górka ładnie potęguje ta krystaliczność przekazu, jakość grania.

Se846 to jest poza le wyznacznik armaturowego grania.

M.

 

Tipsów uzywałem tylko z zestawu. Może comply by zagrały lepiej.

 

No tak, ja w SE846 szukałem góry :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it03 grają chudo zarówno przy nieodpowiednich tipsach, jak i gdy za głęboko się je wpepchnie

 

za tydzień trafia do sprzedaży kabel C12 dedykowany właśnie do it03 - ponoć np. łagodzi górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są. Na szybko powiem tak. Wygoda jest MEGA. M E G A! Bałem się jak diabolo pomidoro, a po wyjęciu z pudełka jak zobaczyłem to dziwne, sterczące "coś", niemal zamieniłem się w słup soli. A potem siadły jak marzenie.

Etui piękne, ale pod względem ergonomii to chyba nieporozumienie xD

Z pudełka, bo ledwie pół godziny grania mogę powiedzieć jedno. Mój mokry sen stał się rzeczywistością. Tego szukałem i jak ktoś zacznie biadolić, że hypuję, to niech odszuka moje stare tematy z poszukiwaniem doków idealnych. Jasna, wyrazista góra? Jest. Nie schowana, odpowiednio dociążona i czytelna średnica z pazurem? Jest. Trzymany za mordę bas z potężnym wykopem osadzony na fundamencie z sub-basu? Jest. Dobra separacja i duża, napowietrzona scena? Jest!

 

Kwestia tylko taka, że musiałem założyć tipsy od Mee, bo te stockowe jakieś takie miętkie jak... :>

 

Czekam na moją hybrydę od Dżimbo de Smoka. Zobaczymy, czy coś się zmieni ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dość trudno było mi umieścić je w uszach. Lewe szczególnie

- na AK300. Wysokie aż dzwonią. Bas w miarę ok. Trochę chudy ale punktowy.

'- szeroka przestrzeń w elektronice

- wydają się dość analityczne i lekko "cyfrowe". Suche.

- tulejka gruba. Ciężko mi wchodzi w kanał ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj zgodzę się trochę z Pankracym, z tym że to nie jest kompletne moje granie, a miałem do nich dwa podejścia, a więć tak w punktach:
1) średnica jest bardzo ostra i to w bardzo nieprzyjemny w sposób oraz brak w niej faktury, głównie na podstawie żeńskich wokali, takich jak zespół Kalafina czy Ego-Wrappin' czy skrzypieć. Przy nich Etymotic ER-4s mimo tego że są dużo bardziej analityczne i nie wybaczają niczego, dają przyjemność że słuchania wokali czy skrzypiec
2) basu i subbasu jest dużo, dla mnie bardzo dużo, fani basu będą zadowoleni. Dla mnie był zabardzo nasycony, zawolny i brak punktowości
3) góra cyfrowa, sucha i jakaś tak bez wyrazu, dzwonki czy talerze brzmią jednostajnym dźwiękiem, brak w nich wyrazu tego jaka blacha. Do tego jest sucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzą różnice w preferencjach :) Dla mnie basu nie jest dużo, ale Pionek ogólnie nie jest basowy. Potrafi dobrze przywalić, zwłaszcza jak jest odpowiednia realizacja utworu. Poza tym strasznie dużo zależy od aplikacji. Nie miałem jeszcze chyba słuchawek tak wrażliwych na zmianę tipsów czy choćby minimalna utratę seala. Dlatego stockowe tipsy się nie nadają. Potrzeba im tipsów o większej gęstości i nie tak miękkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli xba-a3 nie zagrozone?:)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Jeżeli lubisz takie ciepłe granie i kształt nie przeszkadza to bym się nawet nie interesował ibasso.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, gdzie ten bas jest?

 

Wrażenia na szybko: dosyć wygodne, z sealem trzeba powalczyć, słaba izolacja, stockowe tipsy do śmietnika, baaaaaardzo skuteczne. Ipod na 50% i jest głośno.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich gumkow" używasz.

C12 to nie jest zbalansowany kabel ?

M.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kombinowałem jak koń pod górkę, pasują od OSTRY KC06, poprawiają izolację i dynamikę, pasują... star tipsy, tylko trzeba się nagimnastykować, żeby założyć, przybywa basu i średnicy, co ciut chowa górę, pasują pianki od RE400, a nawet czarne filtry od nich, góra łagodnieje, ale bas się trochę rozłazi i podbija

 

no i do tego mam z X7 5 modułów różnie grających, więc narazie testuję

 

a obecnie er4xr i am2a mam na tapecie i iBasso leży...

 

 

w it03 seal jest bardzo istotny i może być problemem, co widać po skrajnie różnych komentarzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności