Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz stereo/ amplituner do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję niedrogiego wzmacniacza stereo w przedziale cenowym 600- 1000 złotych. Będzie podłączony do dwóch kolumn Bolero 200. Wiem, że demonami dźwięku nie są, ale mój ojciec nie jest aż tak wymagający. Obecnie podłączone są do Pioneera a339

Z wymagań to: Pilot, złącze HDMI (dlatego biorę pod uwagę również amplitunery) Charakterystyka, która pozwoli trochę uspokoić ich bas i wyciągnąć więcej góry.

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest dobrym wzmacniaczem

Kwestia osłuchania ;) przechodziłem przez ten cały plastik-fantastik z lat '90 (pioneery, onkyo, technicsy itd.) i z ulgą się z nim pożegnałem. Na pewno ten pioneer to jakiś szczyt techniki nie jest ;) . Dźwiękowo lepszą zmianą była by wymiana bolero.Co do wzmacniacza/amplitunera to o coś ze "znanych marek" firmy może być ciężko, szczególnie jeśli ma mieć hdmi. Możecie wymienić tego pionka na coś podobnego z lat 90 co będzie miało pilota. Można by poszukać jakiegoś denona albo h/k . Wrzuć na forum co ci się podoba to zobaczymy i podpowiemy. Szczerze to ja się "na sprzętach z pilotem" nie znam bo nigdy nie patrzę pod tym katem ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wrzuciłem takie wyszukiwanie na alle (kategoria wzmak, hdmi do 1000), to nie ma żadnego wzmacniacza stereo z hdmi, czyli tak jak mi się wydawało. Pozostaje amplituner. Z warunku hdmi to warto by chyba zrezygnować i może poszukać jakiegoś wzmaka Marantza z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bysmy zrezygnowali z HDMI to w tej kwocie można znaleźć coś lepszego niż marantze. Chociażby jakiegoś philipsa który w środku będzie miał to samo co marantz (te 2 firmy ściśle współpracowały ze sobą w okresie w latach 80-90). Tak na marginesie chyba nie ma wzmacniaczy z HDMI.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI do 1000 zł to amplitunery kina domowego,

 

sprzęt stereo z HDMI znacznie przekracza założony budżet (ponad dziesięciokrotnie):

 

- wzmacniacz cyfrowy NAD C 390DD + wklada z portami HDMI,

- amplituner stereo Arcam rs 250 - i ten bym polecał gdyby nie jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta popierdółka fiio D03K znacznie zwiększa zakres wyboru. Ale czy aby pilot?

 

jesli zrezygnujesz z pilota to polecił bym ci to

http://olx.pl/oferta/audiophile-concept-dual-cv-5600-ct-5750-stan-idealny-CID99-IDfnWZN.html#537118fe3e

 

dodało by to góry i ujeło/ wzięło w ryzy / dołu w kolumnach,

 

a z pilotem to Duala Cv441 RC ale czy znajdziesz

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko też ,zelży też od tego kto czego i na czym słucha i jakie brzmienie mu odpowiada.

do takich kolumn jak w opisie w/w duale są jak najbardziej ok, trochę ie odmulą.

hm a pilot ? zbytek luksusu?

 

jak to bym te bolero opchnął i kupił jak już maja być podłogówki to np.

ATL

http://olx.pl/oferta/atl-707s-CID99-IDeXybL.html#412531a9d4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko też ,zelży też od tego kto czego i na czym słucha i jakie brzmienie mu odpowiada.

do takich kolumn jak w opisie w/w duale są jak najbardziej ok, trochę ie odmulą.

hm a pilot ? zbytek luksusu?

 

jak to bym te bolero opchnął i kupił jak już maja być podłogówki to np.

ATL

http://olx.pl/oferta/atl-707s-CID99-IDeXybL.html#412531a9d4

Tez to napisalem wczesniej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności