Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.03.2017 o 08:49, Lord Rayden napisał:

Co poprawilibyście w dźwięku w obu DAPach ?

AK300 -

AK380 -

 

Tak aby każdy z nich wydał się Wam lepszy ?

W AK300 lekko poprawiłbym dynamikę, dodał trochę mocy we wzmacniaczu - co w sumie na jedno i tak by wyszło. Cała reszta mi odpowiada.

W AK380 w zakresie dźwięku to bym zmienił cenę, bo cała reszta bardzo jest ok. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, dla przekory (po raz kolejny już chyba), zmieniłbym w AK380 to, co napisał w swoich zastrzeżeniach... Grubbby. Chyba przechodzę powoli na jego "złą stronę mocy" ;) Hahaha :)

Faktycznie trochę więcej masy (dociążenia) by się przydało (żeby to brzmienie nie szło aż tak w stronę lekkości), bo na dynamicznych utworach, z dużą ilością basu, jest OK, ale przy innych, doskwiera trochę to, co napisałem, a czego nie miał AK240, bo tam jednak pasmo było równiejsze, choć dźwięk różnych płyt był bardziej ujednolicony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wulkan napisał:

A ja, dla przekory (po raz kolejny już chyba), zmieniłbym w AK380 to, co napisał w swoich zastrzeżeniach... Grubbby. Chyba przechodzę powoli na jego "złą stronę mocy" ;) Hahaha :)

Faktycznie trochę więcej masy (dociążenia) by się przydało (żeby to brzmienie nie szło aż tak w stronę lekkości), bo na dynamicznych utworach, z dużą ilością basu, jest OK, ale przy innych, doskwiera trochę to, co napisałem, a czego nie miał AK240, bo tam jednak pasmo było równiejsze, choć dźwięk różnych płyt był bardziej ujednolicony.

Poważnie? Słuchając basu w AK300+AK380AMP a potem samodzielnie AK380 wcale nie miałem wrażenia, że ten drugi jest chudszy. Ogólna sygnatura brzmienia była owszem - bardziej zrównoważona, ale to akurat odebrałem korzystnie. W zestawie AK300+AK380AMP miałem wrażenie, że tej "masy basowej" było trochę za dużo (chociaż nie w sensie ogólnie rozumianej wady, tylko mojej preferencji) - w samodzielnym AK380 było w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Słuchając basu w AK300+AK380AMP a potem samodzielnie AK380 wcale nie miałem wrażenia, że ten drugi jest chudszy. Ogólna sygnatura brzmienia była owszem - bardziej zrównoważona, ale to akurat odebrałem korzystnie. W zestawie AK300+AK380AMP miałem wrażenie, że tej "masy basowej" było trochę za dużo (chociaż nie w sensie ogólnie rozumianej wady, tylko mojej preferencji) - w samodzielnym AK380 było w sam raz. 

Powaznie... ;) dla mnie sygnatura, barwa ak380 nie jest korzystna w tym porownaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 minuty temu, MarcusFenix69 napisał:

Czy AK300 lub AK240 były by dobrym wyborem do Fostexów TH900 czy do tych słuchawek szukać dapa grającego bardziej skrajnymi pasmami? 

miałem już questyle i teraz dx200 ale jakoś nie do końca jestem do nich przekonany 

 

Moim zdaniem tak AK300 - AK380 przemilczę, ale warto posłuchać. (przemilczę aby nie zacząć "dyskusji")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

Poważnie? Słuchając basu w AK300+AK380AMP a potem samodzielnie AK380 wcale nie miałem wrażenia, że ten drugi jest chudszy. Ogólna sygnatura brzmienia była owszem - bardziej zrównoważona, ale to akurat odebrałem korzystnie. W zestawie AK300+AK380AMP miałem wrażenie, że tej "masy basowej" było trochę za dużo (chociaż nie w sensie ogólnie rozumianej wady, tylko mojej preferencji) - w samodzielnym AK380 było w sam raz. 

Na niektórych nagraniach, wrażenie po przejściu z AK380/AMP380 na samego AK380 jest takie, że sam AK380 jest zmulony na basie (a przy tym nie ma go dużo) i dolnej średnicy. Dopiero w połączeniu z AMP380, bas AK380 zyskuje na dynamice i kontroli, a średnica się "klaruje". Cały czas jednak doskwiera mi brak rozciągnięcia. Poza tym, nie ma takiego dynamicznego wyj....bu. Za bardzo dźwięk idzie w kierunku odchudzenia (to, co pisał Grubbby) i "statyczności". Za mało w nim rozmachu i mocy na basie.

Natomiast przy dynamicznych kawałkach, obfitujących w bas, nie mam do AK380/AMP380 absolutnie żadnych uwag.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarcusFenix69 napisał:

Waszym zdaniem warto dopłacać do AK320? Względem AK300 jest jakaś większa różnica w brzmieniu na jego korzyść?

Moim zdaniem, z tego, co kiedyś porównywałem AK320 do AK380, a teraz AK300 do AK380, dźwięk AK300 idzie w innym kierunku, niż AK380 (i tym samym AK320).

AK320 idzie z brzmieniem w kierunku AK380 (AK320 ma mocniejszy bas i słabszą rozdzielczość w całym paśmie, ale różnice pomiędzy AK320 i AK380 pamiętam, że nie były jakieś powalające). AK300 to inne brzmienie (bardziej mięsiste na średnicy, ale ze słabszą holografią, niż w AK380).

Myślę, że warto posłuchać AK320.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zdecydował się na AK300 to raczej kupił bym go z AK380AMP większa moc na pewno by mi się przydała do fostexów bo gdy wróciłem do sluchania qp1r po dx200 to questyle grał na high gain jak dx200 na low gain a sam AK300 ma mniejszą moc niż qp1r 

Mam jeszcze pytanie odnośnie AK240 jak wypada on na tle modeli AK3xx?

 

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Superata napisał:

AK320 jest dla mnie mniej...czytelny. Moim zdaniem to lekki skok w bok od AK300/380

Nie zauważyłem, żeby AK320 był mniej czytelny od AK380. Wtedy porównywałem go jeszcze na starym adresie - ul. Rewolucji 2 (na Laylach II).
Jedynie w AK320 wszystko było bardziej "zbite" (plany mniej porozdzielane), ale barwowo moim zdaniem podobnie do AK380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już testówkę odesłalem i serdecznie polecam AK300 - świetny sprzęt. Sam zastanawiam się czy Mojo nie wymienić na niego, bo to zbliżona charakterystyka a mamy "wbudowany" transport w AK. Dźwięk jest trochę twardszy w AK, lepiej zarysowany, nie tak miękki i nie aż tak ciepły jak w Chordzie, nie mniej dla mnie to równie wysoka liga analogowej, przyjemnej i muzykalnej charakterystyki bez gubienia detali. No i synergia z D7200 jest wyśmienita.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...@wulkan badz inni posiadacze amp380.
Jak laduje ampa albo kanapke to o czym swiadczy naladowanie ampa?
Wg instrukcji ma zniknac dioda... ta przy porcie usb? Bo dap sie dawno naladowal a po calej nocy dioda ampa nadal sie swieci na bialo:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda powinna zgasnąć. A po właczeniu zestawu, kiedy rozwiniesz menu - włącz ampa i zobaczysz procent naładowania.

Amp jest trochę kapryśny jak chodzi o ładowanie. U mnie nie może go naładować ładowarka od Note 4 natomiast spokojnie ładuje go ładowarka 2A od tabletu Samsung. Niektórzy stosują ładowarkę Apple 2.1 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziekowal Lordzie...

ja zaryzykuje ta chyba... jak juz cos musze kupic to przyda sie kilka portow. A firma ma opinie calkiem dobre:

http://www.komputronik.pl/product/306714/aukey-pa-t2-quick-charge-2-0.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

podziekowal Lordzie...

ja zaryzykuje ta chyba... jak juz cos musze kupic to przyda sie kilka portow. A firma ma opinie calkiem dobre:

http://www.komputronik.pl/product/306714/aukey-pa-t2-quick-charge-2-0.html

A jeśli AMP ogólnie nie lubi technologii Quick Charge i tym podobnych ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z mas miał okazję porównać AK300 z AK380 AMP do Ibasso DX200?

Jak pod względem dynamiki wypada AK300 z Ampem?

Ja tylko korespondencyjnie

 

Lordzie tam sa tez porty dwa bez quicka

 

Teoria sie potwierdza... podlaczylem ampa do slabszej ladowarki lg (1.8A) ale bez quick charge i naladowal w 4h tak jak AK obiecalo w instrukcji.

 

Swoja droga z taka pojemnoscia... i za takie pieniadze troche slabo ze nie dali quick charge...:/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności