Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, grubbby napisał:

Zrozumiałe. Ale i tak uważam że zrobili lepiej niz by miało go nie byc jak w innych grajkach.
Bo np. wg moich potrzeb to jest w 100% funkcjonalny. Nigdy nie używałem i nie używam trybu off-line nawet na urządzeniach co to wspierają:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Pamiętam naszą wymianę zdań. To kwestia przyzwyczajeń, organizacji czasu, warunków odsłuchu etc. W moim przypadku idealnie sprawdzałoby się rozwiązanie umożliwiające mi tworzenie biblioteki tidala offline w domu i odsłuchy tejże mobilnie. W podróży lubię słuchać, a nie grzebać i ustalać co chcę ściągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że firma która jest uważana za największe premium w branży przenośnych dapów nie potrafi podpisać sensownej umowy z tidalem a wszyscy inni potrafią. Ten odtwarzacz bez ekranu do spotifaja ktory kosztuje tyle co futerał do astellów to już w ogóle miazga ;) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby im nie zależało to wogóle tego nie dodawali. Przecież jak ak300 wyszedł to nie miał tidala a dostał go dopiero z pół roku czy ileśtam po premierze tyle że nie w pełni funkcjonalny. Ja zdażyłem sprzedać mojego ak300 nim tidal się wogole pojawił ;) Już to kiedyś mówiłem i powtórze po raz kolejny, moim zdaniem zrobili to po najmniejszej/najtańszej linii oporu żeby tylko można było powiedzieć że mają streaming.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rollomay napisał:

Może jest tak, że AK to dla Tidala zbyt niszowy rynek stąd im nie zależy:unsure:.

 

Rynek jest niszowy, ale temu tam Dżejzijowi chyba trafia do zrozumienia, że taki AK Ultima kosztuje tyle, co złoty łańcuch na szyję oraz zestaw złotych zębów w paszczęce. Nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze:)
Albo za mały rynek dla Tidala... Bo mały w porównaniu z innymi urządzeniami.
Może kłopoty techniczne. Moze Tidal ma jakies techniczne wymagania do platformy aby uniemożliwić dostep do plików offline. I może AK sie nie spieszy aby to implementowac.
Może wlasnie głupia polityka AK. Zeby nagle dac w to typowym grajku i wykorzystać marketingowo

A może jeszcze co innego ...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poniewaz od wtorku/srody stane sie szczesliwym posiadaczem ak300 dopytalbym czy moze pojawilo sie jakies info odnosnie wymiany baterii i kosztow. Przetaczalo sie to w watku ale nikt chyba finalnie sie nie wypowiedzial. Pytanie moze troche na wyrost, bo akuart moj akacz raptem rok uzywany byl przez poprzedniego posiadacza ale zawsze staram sie myslec do przodu. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie. Rayden widzialem ze sporo sie wypowiadales tutaj w watku, wiec moze zapytam Ciebie a moze ktos inny jeszcze odpowie. 2.5 tysia z przesylka za uzywany niezbyt intensywnie ak300 ( z cala zawartoscia opakowania ) w stanie bardzo dobrym to okazja czy po prostu realna cena ? Sprzet kupiony w styczniu 2017 w mp3store, wiec jeszcze na gwarancji ponad rok. ( pytanie w watku z okazji z allegro - sorry za double topic, powinienem od razu tutaj post umiescic )

 

Akurat  ak300 mialem okazje posluchac kilka tygodnitemu i po prostu  mnie urzekl. Mialem  jeszcze ibasso dx90 niedawno. Bylem ukontentowany jego sq jednak to ciagle nie bylo to. A ten akacz to zwyczjnie to co lubie, czysta radosc z muzyki.

 

Mam jeszcze dwa pytania jak wy oceniacie porownanie dx 90 vs ak300. Oraz czy mial ktos okazje posluchac akacza na meze 99 neo, jesli tak jakie wrazenia (planuje tez wymienic sluchawki) ?

Edytowane przez cxh1437
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój dałem nawet trochę więcej i nie narzekam. Ważna aby od dobrych udzi kupować. Wyboru dokonałeś, sprzęt Ci sie podoba i to jest ważne. Teraz możesz czyhać na okazyjny AK380 AMP do pary.

co do porównania z dx90 to nie będę obiektywny bo bardzo lubię swoją 300tkę. :) 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 22:33, cxh1437 napisał:

 

Mam jeszcze dwa pytania jak wy oceniacie porownanie dx 90 vs ak300. Oraz czy mial ktos okazje posluchac akacza na meze 99 neo, jesli tak jakie wrazenia (planuje tez wymienic sluchawki) ?

 

Już jakiś czas minął odkąd nie mam DX90, ale z tego, co pamiętam to:

- AK300 grał także w głąb, a nie tylko na boki, dźwięki też bardziej były zawieszone w przestrzeni,

- AK300 - jakkolwiek ogólnie to zabrzmi - ma większą kulturę grania, tj. wykończenie góry, rozdzielczość, separację instrumentów, chyba niżej schodzący bas,

- DX90 był zdecydowanie fajniejszy w muzyce dynamicznej, z kopem, lepiej sterował słuchawkami.

 

Do tego dochodzą kwestie użytkowe, przemawiające na rzecz AK300; łajfaje, blutufy, jakieś akakonekty, tajdale i inne ******lety - z których generalnie nie korzystam. Tzn. korzystam z pilota po blutufie i to jest ok. Natomiast DX90 był tak zbudowany, że na czuja w kieszeni był spokojnie operowalny, także jakichś zdecydowanych przewag użytkowych - z mojego punktu widzenia - nie ma.

 

To cechy brzmieniowe spowodowały, że kupiłem AK300, ale ten ostatni deficyt w dziedzinie słabawego impaktu AK300 to sobie dopiero skompensowałem zakupem dedykowanego wzmacniacza, co zdecydowanie podniosło koszt zestawu. Dopiero wtedy dynamika wskoczyła na poziom DX90, a może nawet go przeskoczyła. Generalnie do DX90 mam nawet dziś wielki sentyment, bo służył mi chyba ze dwa lata i ciągle go lubiłem. Aha - AK300 nie kupiłem od razu, tzn. tego samego dnia, ale nie za pierwszym podejściem. :) Czyli była różnica klas, ale niezbyt duża (choć zauważalna), natomiast w żadnym przypadku nie można mówić o deklasacji, albo czymś w tym rodzaju. Mówię o samych odtwarzaczach. Porównywanie DX90 do AK300+AK380AMP nie ma sensu, bo byłoby niesprawiedliwe dla DX90 - chociażby ze względu na półkę cenową.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo się upgrade firmware do AK300. Wersja 1.21

- AK CD-RIPPER MK II Support

- Improved operational stability

 

Niestety w wątku o AK Kann pojawił się problem z czytaniem karty microSD przez Kanna po upgrade. Boję się ryzykować - a jak dotknie to AK300 ?

Przy okazji dowiedziałem się ,że AK300 w wersji 1.20 ma BT APTx-HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cxh1437 napisał:

U mnie po aktualizacji do 1.21 żadnych problemów nie ma, śmiga jak ta lala. Modlę się bym wstał, któregoś pięknego dnia, zobaczył, że jest nowy update, który dałby mi tidala offline. Tak, właśnie tego chciałbym od mikołaja :)

 

Aż tak bardzo mi nie zależy, żebym się modlił, ale faktycznie byłoby miło, gdyby A&K naprawił tego epickiego babola, jakim jest Tidal bez offline`a.

 

A tak na marginesie: brzmienie się zmieniło po aktualizacji? :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, westberg napisał:

A tak na marginesie: brzmienie się zmieniło po aktualizacji? :)

 

Takie "atrakcje" to nie w AK, na szczęście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamowanie Spotify z telefonu do playerów AK przez AK-Connect. Ktoś próbował?

 

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/astell-kern-ak-connect-spotify-on-android.5026/

 

Spotify wykrywa mi AK300 jako urządzenie ale nie mam akurat wersji premium aby puścić muzykę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Karmazynowy napisał:

Streamowanie Spotify z telefonu do playerów AK przez AK-Connect. Ktoś próbował?

 

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/astell-kern-ak-connect-spotify-on-android.5026/

 

Spotify wykrywa mi AK300 jako urządzenie ale nie mam akurat wersji premium aby puścić muzykę.

aplikacja Air Spot kosztuje 10,99 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności