Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że to kwestia systemu, apek i umów. Może system AK nie obsłuży offline. A może nie wynegocjowali tego (kasa).

 

Ja noszę ze soba routerek WiFi z karta SIM. Aktualnie Play i troche GB. Z tego Tidal leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system obsługujący tidala pozwala na odtwarzanie muzyki w trybie offline, poza A&K...

Obsługują to nawet iphony, w których nie można od tak pobierać sobie wszystkich plików.

Dlaczego tidal ma żądać dodatkowej kasy za odtwarzanie offline? Przecież ta funkcjonalność w znacznym stopniu odciąża ich serwery.

 

Wprowadzenie offline jest jedynie dobrą wolą AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tako rzecze Alex An :

"And Tidal offline mode seems difficult to support due to agreement and license issue. "

Znalazłem starą korespondencję z AA.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja powiem bo widze ze kazdy podchodzi jak pies do jeza do tematu... Zrobili tidala po najmniejszej linii oporu tylko zeby nikt im nie powiedzial ze nie ma strimingow.

Tez bardzo zaluje ze nie mam... ale jestem daleki od osadow.
Takie firmy nie kupuja licencji "by click" i sobie implementuja. To jest umowa miedzy dwiema stronami... jak nie wiecej. Wiec nikt z nas nie ma.pojecia czy chodzi o lenistwo, technikalia czy faktycznie kwestie umowne i tidal cos blokuje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 09:41, grubbby napisał:


Tez bardzo zaluje ze nie mam... ale jestem daleki od osadow.
Takie firmy nie kupuja licencji "by click" i sobie implementuja. To jest umowa miedzy dwiema stronami... jak nie wiecej. Wiec nikt z nas nie ma.pojecia czy chodzi o lenistwo, technikalia czy faktycznie kwestie umowne i tidal cos blokuje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

 

Wiesz, jeżeli Astell aspiruje do bycia marką prestiżową, to maniany nie powinni odstawiać. Jeżeli ma być Tidal, to pełnowartościowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem przygodę z DAPami, były dwie wiodące marki. iRiver i Cowon (iAudio). Tylko ten pierwszy stworzył sobie "prestiżową" markę by oddzielić sprzęt tańszy od droższego. Cowon zmienił profil na droższe sprzęty ale nie zmienił marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się da i za ile. Kupiłem używkę, ale jest jeszcze na gwarancji, choć pewnie bateria się nie łapie pod to. Ile trzyma nowy ezgemplarz? Za to kółko mi lata trochę i to podoba mi się już mniej.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jakby luźne, chodzi w przód i w tył bez zmiany głośności. Oprócz tego działa całkowicie normalnie, po prostu jak ustawisz określony poziom to kółko "lata" pod palcem jakby było luźne. W demówce chyba tego nie było, albo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko w moim lekko "chodzi" w przód i w tył jak palcem poruszyć. Ale to tak o mniej niż skok głośności.Tak jakby się lekko chwiało. Może daje się to jakoś serwisowo "dokręcić" ? Fakt,że moim zdaniem mogliby grubsze kółko w konstrukcji dodać.

 

Pytanie o baterię też mnie interesuje. Tak,że czekam na odpowiedź SuperTaty a właściwie serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi luźno aż czuć opór klika, jak się go przeskoczy to zmienia się głośność w dół lub w górę.

 

Z plusów to wydaje mi się, że ekran ma lepsze kąty widzenia niż w demo, ale możliwe, że mnie pamięć zawodzi.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, 

 

Takie pytanie mam odnośnie funkcji AK Connect w kontekście AK300: czy odtwarzacz dokonuje jakiejś konwersji streamowanych plików z zewnętrznych źródeł? Powiem w czym rzecz. Pliki do użytku domowego mam zmagazynowanych na NAS'ach i korzystają z nich, po Wifi różne urządzenia. Kałach działa w tym trybie również bez problemów z tym jednak zastrzeżeniem, że... brzmi istotnie inaczej. Generalnie te same pliki grane z karty brzmią lżej, delikatniej z mniejszym nasyceniem, bardziej eterycznie. Po Wifi brzmienie jest bardziej nasycone, dociążone. Generalnie nie powinno mnie to dziwić, ale jednak.... Może to skala różnić powoduje moją wątpliwość odnośnie jakiejś ingerencji odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to skoro mamy AK70 II to może powinien pojawić się AK300 II ? Podobnie jak w 70 II powinien mieć DUAL DAC, większą baterię i nadal kompatybilność z AK380 AMP. Mogliby zrobić potencjometr jak w AK70 II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://antyweb.pl/spotify-bez-smartfona/

 

Taki badziew podobny do Clipa Plus potrafi zgromadzić offline pliki ze Spotify. A Kałachy nie :( 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, ale według moich potrzeb i oczekiwań, Tidal w Astellu bez offline jest kompletnie bezużyteczny. Nie wiem czy do ludzi z Astella dociera, że dali swoim klientom dostęp do półproduktu? Tidal w takiej formule, jaką mam w AK300, to jest być może fajna opcja, ale dla sprzętu stacjonarnego, a nie przenośnego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, ale według moich potrzeb i oczekiwań, Tidal w Astellu bez offline jest kompletnie bezużyteczny. Nie wiem czy do ludzi z Astella dociera, że dali swoim klientom dostęp do półproduktu? Tidal w takiej formule, jaką mam w AK300, to jest być może fajna opcja, ale dla sprzętu stacjonarnego, a nie przenośnego. 
Zrozumiałe. Ale i tak uważam że zrobili lepiej niz by miało go nie byc jak w innych grajkach.
Bo np. wg moich potrzeb to jest w 100% funkcjonalny. Nigdy nie używałem i nie używam trybu off-line nawet na urządzeniach co to wspierają:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności