Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do K7xx i PM-3


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

Po line-out podłączyłem dx90 do poczciwej starej yamahy ax-397, scenicznie rozwaliła dx'a. W basie lekko nie domaga ale gra przestrzennie i efektownie.

 

To jak teraz już wiem, że na dx90 się świat nie kończy to chcę tego więcej.

 

Źródło to laptop po usb, lub dx90 po line-out.

Nie mam rozeznania w stacjonarkach/ampach. Kiedyś mialem Fiio e12, wtedy było ok, dzisiaj nie wiem.

 

Od czego zacząć poszukiwania, ifi, aune? Nie musi to być stacjonarka, ale ma tak grać:) może działać też na zasilaniu bateryjnym. Fajnie, żeby miało też dac'a... czyli raczej kombajn DAC/AMP pod K7xx i PM-3.

Cenowo im bliżej 1k tym lepiej.

 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1s. Trudno lepiej wydać tysiaka na coś z gwarą. Zapas mocy jest. Evill ma zastrzeżenia co do pędzenia 600 Ohmówek. Mnie i Maystrowi, nawet 600 Ohm się wydaje, że gra bez braków. I kostka bodaj ta sama co w dx90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem o tych reckach, ale znów poczułem takie podniecenie bo wiem, że spotka mnie upgreade SQ, i tak się miotam w tym amoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem o tych reckach, ale znów poczułem takie podniecenie bo wiem, że spotka mnie upgreade SQ, i tak się miotam w tym amoku.

 

 

Ten ból jest mi znany :)

 

To będzie truizm, ale tylko Twoje uszy mogą sprawę zweryfikować.

 

Bez dywagacji dźwiękowych - jeśli chcesz mobilnie ( dx90 + mały wzmak do kieszeni laptopa i w drogę ... ) to wybór B1 wydaje się trafiony.

Grubbby albo Pendragon pisał kiedyś, że dopiero B1 z małych wzmaków wniósł mu coś do DX90, a sprzętu goście trochę przerzucili.

 

Mnie bardzo fajnie gra DX80 jako dac do laptopa spięty z B1 po LO. Po to był kupowany zestaw - szybciutko wrzucić do kieszeni w torbie laptopa i jechać do innej "lokacji" ;)

 

Kwestia priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Ale tak to jest, każda myszka swój ogonek chwali, zwłaszcza jak ktoś pracuje na sprzęcie karykaturalnym :). Ja X1S sprzedałem tylko ze względu na taką możliwość i w tamtym okresie bycie sprzętem nadmiarowym, choć z chęcią bym sobie do niego wrócić. Dlatego najlepiej będzie - i tu się akurat zgodzę z Grubbbym - żeby odsłuchać samemu. Może nawet dystrybutor ma demówkę na podesłanie i warto temat ugryźć od tej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak wypada B1 w porównaniu do X1s? Nie chodzi o zapas mocy, bo słuchawki mam max 70ohm, rozdzielczość i wielkość sceny.

Te Ifi nano/mikro widzę, że nie cieszą się popularnością :)

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić ampy od ifi. Posiadam ican micro SE i spodobał mi się na tyle, że ostatnio dokupiłem ican nano. Moim zdaniem jakość dźwięku bardzo dobra, a ponadto masz świetnie zaimplementowane opcje podbicia basu i sceny. Szczególnie to ostatnie przypadło mi do gustu (choć pierwszego też często używam z niektórymi słuchawkami). Ich 3d to taki crossfed, dla kogoś kto jest przyzwyczajony do słuchania na głośnikach to wręcz ratunek, szczególnie w realizacjach, kiedy czasem coś leci tylko na jeden kanał. To moim zdaniem najbardziej uniwersalne sprzęty na rynku tj. będą pasować do większości słuchawek.

A Ty w końcu szukasz amp, czy dac/amp?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby wie że w żadnym wypadku nie były to ataki personalne i że od chyba już ponad roku jak nie lepiej spieramy się w naszych różnych koncepcjach dźwiękowych na forum ;).

 

 

 

 

Wiem o tych reckach, ale znów poczułem takie podniecenie bo wiem, że spotka mnie upgreade SQ, i tak się miotam w tym amoku.

 

 

Dlatego chciałem pisać o S16, bo moim zdaniem z K7XX jest to masakrycznie dobre połączenie.

 

A tak poza tym AIM SC808 + 2x Burson SS V5 + 1x MUSES 8820. Amok przejdzie, a pozostanie sam dźwięk i sporo PLN w kieszeni (zestaw kosztuje ok. 1200 zł lub nawet mniej). Jedyny problem - PCIe i konieczność posiadania stacjonarki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szukam DAC/AMP, DAC przyda mi się pod laptopa :)

 

Czytam o aune x1s na razie, jest jeszcze t1 mkII. Ifi / b1 odpadają bo to same ampy. Oferta SMSL jest bogata, też będzie trzeba sprawdzić.

 

Mojo nie ten budżet.

 

Grubby coś możesz podrzucić jeszcze do sprawdzenia? Najlepiej żeby przestrzenne było :)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić ampy od ifi. Posiadam ican micro SE i spodobał mi się na tyle, że ostatnio dokupiłem ican nano. Moim zdaniem jakość dźwięku bardzo dobra, a ponadto masz świetnie zaimplementowane opcje podbicia basu i sceny.

 

 

Przepraszam, że się wtrącę. A z czym to porównywałeś i co jest dla Icana źródłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić ampy od ifi. Posiadam ican micro SE i spodobał mi się na tyle, że ostatnio dokupiłem ican nano. Moim zdaniem jakość dźwięku bardzo dobra, a ponadto masz świetnie zaimplementowane opcje podbicia basu i sceny.

 

Przepraszam, że się wtrącę. A z czym to porównywałeś i co jest dla Icana źródłem?

Odpiszę Ci na pw jak wytrzeźwieje, żeby nie mieszać.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U la la, wyskoczyłem na chwilkę poza budżet i już chyba nie wrócę. NuForce Icon HDP, to nie będzie killer dla aune x1s? Z opisu sceny i ogólnego zachowania nów poczułem dreszcz emocji:D

 

Decyduje synergia. W wielu sytuacjach HDP jest ciekawszy - z mocniejszym basem, lepszą sceną na boki i lepiej radzący sobie ze słuchawkami pokroju DT880, Q701 etc. X1S bardziej uniwersalny. Klasowo bardzo podobne układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności