Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] (~500zł) Godny wokółuszny następca CAL do Fiio E10k Olymp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

choroba powoli postępuję i szykuje się do wymiany moich poczciwych Creative Aurvana Live po recablingu (niemodowane, choć chęć była, lecz czasu brak).

Dźwięk creative podobał mi się i szukam coś w podobnym brzmieniu - jasnych z zimnym, kopliwym dołem.

To co chciałbym zmienić względem aurvana to na pewno chciałbym mieć trochę lepszą separację dźwięków i szerszą scenę. Jeśli chodzi o dół, to im bardziej on kopliwy, a nie miękki tym dla mnie lepiej. Fajnie, jakby było go więcej niż w aurvanach, ale na pewno nie oczekuję przebasowionych słuchawek - nie chcę aby ilość basu wpływała negatywnie na resztę pasma (czyli coś, co uważam jest skopane np. w Beats Solo HD). Często słucham elektroniki, koncertów i dół dla mnie nie może być leniwy. Góra ideałem dla mnie byłaby ostra, lecz nie lecąca na sybilantach (oczywiście na tyle, na ile się da).

Słuchawki mogą być lekko uśmiechnięte, byle nie skrajnie, Detale podkreślone, wyraźne, lecz słuchawki może nie nastawione na sterylne i bezduszne pokazanie każdego detalu, lecz odtwarzające spójną całość. Słuchawki z lekkim "funem". Czyli można powiedzieć - chcę wszystko i nic, ani to typowy fun ani wyciąganie wszystkiego z utworu, byleby było idealnie za kilka zł :P

 

Przyzwyczajony jestem do słuchawek wokółusznych, więc też najlepiej byłoby mi pozostawać w tym typie. Aurvany niestety są trochę za małe na dłuższe posiedzenia, więc dobrze by było, gdyby nowe słuchawki były trochę większe.

 

Chciałbym słuchawki nowe, chociaż bardziej skłaniam się do lekko używanych w dobrym stanie. Budżet jaki mogę przeznaczyć to około 400zł, ewentualnie trochę więcej za sprzęt warty jakiejś dopłaty.

 

Źródło to Fiio E10K. Za pół roku być może zmiana na wyższą półkę, lecz póki co skupiam się na E10K. Niestety przynajmniej dla mnie Fiio nie do końca zgrywa się z aurvanami, Stąd też chęć zmiany słuchawek.

 

Wiem, że ideału nie mam co oczekiwać w tym budżecie, jeśli w ogóle można oczekiwać ideału kiedykolwiek, ale fajnie by było z waszą pomocą znaleźć jak najbardziej pasujące do moich wymagań słuchawki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk creative podobał mi się i szukam coś w podobnym brzmieniu - jasnych z zimnym, kopliwym dołem.

 

CAL są miękkie, basowe, mają małą przestrzeń i przyciemnioną mało naturalną górę.

 

Góra albo ostra albo bez zaakcentowania sybilantów.

 

Do 400zł to może Takstar HD6000 lub SRH440 + bas mod, albo używane M50X, ale mogły by być zbyt basowe ze zbyt wycofaną wyższą średnicą, szczególnie do E10k. To samo Brainwavz HM5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zawsze uważałem CAL za za słuchawki zimne i jasne. Mi dobrze słuchało się ich z zimnymi źródłami, gdzie fajnie kopały, a góry jest tyle, że hoho i jest ona ostrząca. I paradoksalnie parując je z Fiio E10K mam wrażanie, że słuchawki stają się zbyt ciemne, a potrafiłyby zagrać zupełnie inaczej :)

 

Z dwojga złego wolę ostrzejszą górę, jako że każdy mój sprzęt do tej pory leciał na sybilantach, tak że i teraz to zaakceptuję.

 

Bardziej zajmuje się car-audio. Mam znajomego, zdeklarowanego fana ciepłego grania. I po odsłuchach jego sprzętu, Aurvany to wręcz Antarktyda. Także mogę mieć lekko zakrzywiony osąd po spotkaniu ze stricte ciepłym i zimnym graniem.

 

To samo z PX-100 - to są dla mnie ciepłe słuchawki, zupełnie inne granie od CAL. Notabene znalazły nowego właściciela, przytoczonego znajomego.

 

P.S. Oczywiście to moje subiektywne odczucia.

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, bo sam wybierałem CAL ze względu na takie dobre opinie, jakie one mają :)

 

Kwestia też rozchodzi się o wygodę. CAL nie są idealnie wygodne. A do tego noszę do komputera okulary, przez co dodatkowo jest mniej wygodnie. Dlatego poszukiwałem czegoś z większymi padami, co być może sprawi, że dłuższe słuchanie muzyki będzie przyjemniejsze.

 

P.S. Widziałem temat o słuchawkach dla okularników i jestem świadomy, że o coś wygodnego jest ciężko

 

I zapomniałem o najważniejszym, często po domu chodzę ze słuchawkami na uszach i jako źródła używam telefonu komórkowego. I rozglądam się za czymś też łatwiejszym do napędzenia.

 

O takstarach czytałem już wcześniej. I przynajmniej według recenzji raczej nie tego szukam. Bo z tego co wyczytałem są one ciepłe i leniwe u dołu. Acz to tylko tekst, nie odsłuch

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takstar hd6000 + pady brainwavz hm5. W ostateczności mody pod własne preferencje. Pod Cale też można dokupić te pady i wygoda znacząco wzrasta, ale nie wiem jak z efektem dźwiękowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL na padach HM5 robią się ostrzejsze, bez modu domulającego raczej takie sobie połączenie. W ogóle do nich rekabling i mod to imo "must have", a jak jeszcze pod mocnego wzmaka podłączysz, to na 99% nie znajdziesz nic lepszego do 400zł.

 

HD6000 bardzo fajny wybór, pady jak dla mnie są wygodne, ale ja dobrze toleruję nauszne słuchawki, czasem lepiej niż wokółuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem CAL. Szczerze mówiąc nie rozumiem szału na nie. Wszystko w tej cenie i wyżej wydawało mi się lepsze od nich. CAL to dla mnie buła z dudniącym basem. Nie rozumiem tego fenomenu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CAL i ich grania widzę dużo osób ma odmienne zdanie ode mnie. Więc chyba wina źródła. Bo ostatnie co bym o nich powiedział, to to że mają łagodną górę :)

 

Z nausznych miałem chwilę akg k452 i z okularami to była masakra.

 

W takim razie skoro zbliża się majówka to dłubnę mod,posłucham i pomyślę, co dalej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbiję troszkę.

 

Budżet skacze do 500zł, dołożyć mogę kilka zł do 550zł. Poszukuję czegoś jak wyżej, najlepiej coś z działu komis. Nad takstarami coraz mocniej się zastanawiam, ale jestem otwarty na inne, propozycje. Mam parcie na odmianę :) Chciałbym żeby były dość łatwe do napędzenia, chciałbym raczej tylko wokółuszne.

 

Rozglądałem się za K551, ale niestety ciekawa sztuka uciekła sprzed nosa. Warto może poszukiwać tego modelu po recablingu?

Na allegro w tym budżecie leżą jeszcze K701 (wg. producenta 62 ohm).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 to chyba najtrudniejsze do napędzenia słuchawki z niskoomowych dynamicznych. No chyba, że zmodowane, to jest trochę lepiej. Mój SGS3 ledwo daje takim radę jeśli chodzi o głośność, a nie jestem pod jej względem wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Plus jeśli uważasz CAL za zimne i jasne, to K551 to będzie przeżycie jakby ktoś świecił Ci w twarz milionem lumenów i jednocześnie polał Cię ciekłym azotem :) - tu jest dopiero jasno i (w porównaniu do cal) zimno. Ale słuchawki po przestawieniu się na taką ilość basu to jedne z najprzyjemniejszych wogóle. HD6000 nie są cieplejsze od cal. Ogópnie grają nieco lepiej l, ale góra nieco przygaszona względem cal na stoku. Bardziej podeszłyby Ci pro80/xcloud. One kopią i mają uśmiechniętą charakterystykę.

W okolicach 500zł - ath m50x. Przy założeniu, że naprawdę jesteś górolubem i niebawem pojawi się coś sporo lepszego od fiio - dt990 pro 250ohm - dopiero poznasz prawdziwe iskry na górze i tony detalu po takich mułach jak cal :) (chociaż m50x z tyłu raczej nie są w tym aspekcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 odpuszczę, bo faktycznie beďzię to zbyt wymagające dla jego toru audio.

 

Co do cal - nigdy jeszcze nie miałem słuchawek,które by tak grały górą. A miałem jeszcze k452, carbo tenore, px100, kc06a, jakieś nauszne senki za 150zł, fatal1ty i pewnie coś jeszcze. Może tylko pod względem góry podobna ilość była na danonkach ah-c710. Mam CALe z czasu, przedd tymi innymi,ppodobno gorszymi przetwornikami. Może te z nowymi przetworniki grają ciemniej. Aż muszę porównać z czymś, co ma być jasne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze są ponoć jaśniejsze, ale część ludzi mówi że inne przetworniki to legenda.

 

Chcesz zobaczyć co znaczy jasne to obczaj np. Superluxy HD668B albo HD681. Twój zestaw (CAL i E10k) to muł (a może bardziej taka miękka buła), przyciemnienie i kupa basu, nie wiem jak możesz mówić że jest jasny i chłodny

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem w pierwszym poście że fiio i cale się nie zgrywają i "stąd chęć zmiany". Na fiio są przyciemnione, z jaśniejszym jakimś źródłem jak dla mnie cale czują się lepiej. Nie pisałem nigdy o połączeniu cal z fiio jako o chłodnym (tutaj faktycznie przyznam, myliłem się) i jasnym, ale o słuchawkach tym jakie miałem odczucia ze starszą kartą creative.

 

Może jestem lekko zakrzywiony mając znajomego w car-audio ze stricte ciepłą i ciemną instalacją. I tam jest baaardzo ciemno.

 

Ok,ale jeśli cal są ciemne, to jakie są senki px-100? Bo coś jak takiego jak px100 uważam za ciemniejsze brzmienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności