Skocz do zawartości

Amp i dac do Audeze LCD2


phobos

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie: dual mono ak4399 i klon od Chickenka.

Kwota: do 5000pln.

Szukam czegoś co wyciągnie 100% z LCD2, da dużo sceny i mniej więcej zachowa ich charakter, może wniesie troszkę detali ale nie chce żeby robił z tego analityczne i suche słuchawki. Chciałbym żeby sprzęt był zbalansowany bo ponoć lepiej to gra (a kabel kiedyś kupię).

Podobało się: Cayin iha 6 + bodajże Hugo - było super ale na Hugo już mnie nie stać.
Soul Note sd300 - kiedyś słuchałem ale nie jakoś długo i było ok, chyba nie dawał tyle sceny co iha6+Hugo ale było przyjemnie, no i na + uniwersalny sprzęt ale nie wiem czy wart ceny a znalazłem tylko jedną recenzję...

 

Nie podobało się: Schiit - słuchałem chyba Lyra (ale ręki uciąć sobie nie dam bo może był to ten na "M") i było "ło tak ło se" działo się to czego nie lubię czyli robił z lcd takie bardziej suche i analityczne słuchawki, było więcej góry ale to ciepełko i charakter lcd2 trochę zanikał a sceny jakoś dużo nie było.
Audeze Deckard - to samo, jakby wyrównanie, więcej góry ale sceny nie przybyło.

 

Oczywiście są to subiektywne odczucia, wiem, że wielu ludziom pasują Schiity do Audeze.

 

Wiem, że iha6 to sam amp za prawie całą kwotę ale pojawiła się dzika myśl, żeby zostawić ak4399 i dokupić iha6 ale nie wiem czy to dobry pomysł :s

Sprzęt będzie podłączony do PC przez USB albo jak lepiej to SPDIF (nie wiem czy jest jakaś różnica).

Słucham prawie wszystkiego, metal, elektronika, triphop, rock, jazz, jakaś spokojna muzyka.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonitor lub Phonitor Mini na pewno dodadzą detali i przestrzeni do LCD2. Ale cudów nie ma co się spodziewać :) LCD2 mają nad sobą szklany sufit - to dość wolne nauszniki.

Można dodać efektu ciepła ale to kosztem kontroli, i wtedy trzeba pomyśleć o lampie. Ale żeby nie brumiała i szumiała z nimi to będzie droga. Bardzo droga.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phobos, a już myślałem, że to tylko ja na tym forum nie poznałem sie na dźwiękowym "geniuszu" hamerykańskich gówienek ;)

Ją swoje lcd2 sprzedałem, ale zanim to nastąpiło poważnie rozważałem zakup majkelowego wzmaka (nie ma on nazwy).

Chodzi o konstrukcję z wyjściem symetrycznym. Do audeze lcd 2 pasuje jak ulał. Tak sprawnie prowadzonej linii basu dawno nie słyszałem, nad reszta pasma jest również mordecza kontrola ale i odpowiedni ciężar. Myślę, że warto choć spróbować i sie przekonać. W wersji z wyjściem niesymetrycznym napędzał też doskonale hd650, ku uciesze ich właściciela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiitów sie boje :wacko: tzn będę musiał ich przesłuchać jeszcze raz. iHA6 i mojo, myślałem o tym ale to trocha po za budżetem. Phonitor, pierwsze słyszę, to sam amp?

 

Ja fanem Schitta nie jestem. Ale zestaw Camptona ma dobaą cenę, więc warto spróbować. Bo na odsprzedaży nie stracisz.

Phonitor to sam wzmak. Ale dość transparentny i jak dla mnie ma kolosalną przestrzeń, i świetnie napowietrza lekko przymulone nauszniki. Ja nazywam go: czysta moc. Nie koloryzuje specjalnie. Po prostu dobre wysterowanie. Ale bez czary mary na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha-3 słuchałeś? Tak się zastanawiam, czy chociaż ten kierunek Ci odpowiada. On ładnie zaokrągla dźwięki, klaustrofobiczny też nie jest. Za to przekonasz się czy zaoblanie i tak obłych audeze spodoba się Twoim uszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha-3 słuchałeś? Tak się zastanawiam, czy chociaż ten kierunek Ci odpowiada. On ładnie zaokrągla dźwięki, klaustrofobiczny też nie jest. Za to przekonasz się czy zaoblanie i tak obłych audeze spodoba się Twoim uszom.

Właśnie sd300 zaokraglał dźwięk i bylo to przyjemne i wydaje mi sie ze dzwiek przechodzil z pasma na pasmo bardzo płynnie, nie wiem jak to nazwać :D

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha-3 ogólnie okej ciepło, bez szału ale dźwięk z lcd był strasznie wolny :D (małe różnice w porównaniu do mojego toru)

Słuchałem Mjolnir + Gungnir iii góra była bardzo fajna zaokrąglona i szczegółowa ogólnie mogłoby mi się podobać ale miało jedną wadę bass a właściwie w niektórych utworach było go na prawdę mało a w metalu brakowało mi "pierd***ęcia"

Gungnir + iha6 tu było już bliżej tego co lubię, świetny dół, sporo szczegółów

 

Deckard - tutaj już była ostrzejsza góra której nie lubię, fajna kontrola basu ale to za mało

 

Trilogy 933 (tak w ramach testów ;) ) - ogolnie spoko dla mnie grało to dosyć równo z akcentem na górę która była za ostra

 

Chyba najlepiej w me gusta trafia iha-6. Najlepszym połączeniem byłaby zaokraglona góra z Mjolnir + Gungnir a dół i średnica z iha6 :D
Sprawdzę jeszcze Mojo+iha6.

Edytowane przez phobos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem, że mojo + iHA-6 to ******ste granie (wiem, wiem, bardzo konkretnie). Jest naturalnie, z mocnym uderzeniem i przestrzenią, a iHA-6 mniej zaokrągla górę (w stosunku do samego mojo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem, że mojo + iHA-6 to ******ste granie (wiem, wiem, bardzo konkretnie). Jest naturalnie, z mocnym uderzeniem i przestrzenią, a iHA-6 mniej zaokrągla górę (w stosunku do samego mojo).

 

 

Mojo lepiej gra z IHA-6 niż z iDAC-6 ?

 

Na dniach osłucham to combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iHA-6 - również ogromnie polecam, kapitalny wzmacniacz, po prostu kapitalny.

 

Poszukam HA-3 i sprawdzę, kiedyś o nim myślałem ale on chyba nie jest zbalansowany?

 

Cayina HA-3 akurat pokonałem głupią kartą dźwiękową za mniej niż połowę jego ceny. Poza tym nie nadaje się synergicznie do LCD-2F. A co zostało jak widzę stwierdzone potem ;).

 

Nie jest. Plus bieda z connectivity.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności