Skocz do zawartości

PowerAmp i inne


Adamw

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat posługuję się w smarfonach PowerAmpem.

Byłem zawsze bardzo zadowolony.

Posiadałem z reguły Samsungi i LG.

Jakość dżwięku była zdecydowanie lepsza niż na desygnowanych music playerach w nakładkach.

 

Obecnie przeglądam Huawei ShotX i z dżwięku niespecjalnie byłem zadowolony.

Oczywiście od razu zainstalowałem PowerAmpa, próbując dojść ustawieniami do jakiegoś optimum.

 

Jakie było moje zdziwienie jak z ciekawości otworzyłem stockowy player.

Płasko bez korekcji i efektów oczywiście, gra lepiej niż PA.

Poszedłem dalej i ściągnąłem Neutrona i jetAudio, oba również na flat grają lepiej niż PA.

 

Neutron zdecydowanie najlepiej, jetAudio może najbliżej do PowerAmpa.

 

Mam wrażenie, że ten Huawei nie przepada za PA-em.

 

Czy mieliście podobne spostrzeżenia, odnośnie różnych modeli smatfonów i kompatybilności z playerami?

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Osobiście słyszę różnice w w tych playerach.

Neutron na obecnym Huawei gra najkorzystnie, ale obsługa dramat.

N7 bardzo fajny orginalny interfejs, brak jednak mocy.

PlayerPro podobny do PA dźwiękowo w miarę, ale liniowość na dźeń dobry w preset Normal podbite skraje pasma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutron gra najbardziej efektownie. Trochę przyciemnia przekaz dając wrażenie większej głębii dźwięku, dodatkowo w jakiś sposób "wyciąga detale na wierzch". PowerAmp jest przy nim zwyczajnie nudny.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutron gra najbardziej efektownie. Trochę przyciemnia przekaz dając wrażenie większej głębii dźwięku, dodatkowo w jakiś sposób "wyciąga detale na wierzch". PowerAmp jest przy nim zwyczajnie nudny.

 

i dlatego właśnie, na jasnym Huaweiu i HTC jest najprzyjemniejszy.

PowerAmp jakiś ostry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PA podoba mi się to, że suwakami odpowiedzialnymi za tony - basy/soprany, można fajnie zmieniać barwę dźwięku. Moim zdaniem jest dużo lepszy niż oryginalny odtwarzacz walkman od Sony. I co ważne, można sporo podbić gain, jeśli brakuje głośności.

Jednak najlepszy odtwarzacz z jakiego korzystałem, to Accudio Pro w iPhone 4S, niesamowite możliwości, jeśli chodzi o custom EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 grosze ode mnie. Od jakiś dwóch tygodni posiadam chińskie LETV x600 do którego po kilku dniach ciążkich walk udało mi się wgrac MIUI7 :) niestety stockowy player gral tak sobie (żeby nie powiedzieć słabo ) więc sklep google i jazda: Neutron, power amp, jet audio i jeszcze kilka innych. Wszystkie grały nieco lepiej niż stock ale prawdziwy przełom przyszedł dopiero ze sterownikiem Viper4Android. To, co ta apka robi z telefonu przekracza ludzkie pojęcie!! Jedyne na prawdę skuteczne remedium na słaby dźwięk w androidzie. Jako player został mi jet audio ale żeby była jasność - na Viperze nawet stock gra super. I tak oto dostałem 5,5 calową wersję mojego Wave'a 8500 (Przynajmniej jeśli chodzi o dźwięk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam chińczyka to spróbuję.

GPlay jest wersja FX I xhifi, czym to się różni?

 

no i na 5.1.1 nie działa.

 

Czy ten wymagany root jest bezpieczny?

Kompletnie się nie znam, a nie chciałbym uwalić słuchawki nowej ...

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Neutron gra najbardziej efektownie. Trochę przyciemnia przekaz dając wrażenie większej głębii dźwięku, dodatkowo w jakiś sposób "wyciąga detale na wierzch". PowerAmp jest przy nim zwyczajnie nudny.

 

i dlatego właśnie, na jasnym Huaweiu i HTC jest najprzyjemniejszy.

PowerAmp jakiś ostry ...

 

Z tego wynika , że dobór playera powinien być łączony w oparciu o to jak gra dane źródło/smartfon, i wybór ten nie powinien być przeprowadzony oddzielnie, i stąd później te nieścisłości w opisach jak co gra.

 

To by również wyjaśniało dlaczego PowerAmp zgrywa się z moim, lekko mulącym na basie i przygaszonej górze, xcover2.

 

Inna sprawa że nie miałem zainstalowanych innych aplikacji muzycznych prócz Muzyka Play Google, więc mój pogląd na sprawę jest ograniczony, ale zgodnie z zasadą- nie wiem, to się wypowiem - napisałem ten post ;) .

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ingerencja w system to ryzyko ale jak masz TWRP wgrany to nawet jak coś uwalisz, wówczs po prostu wgrasz system od nowa...notabene u mnie zadziałało od razu. (wersja XF). Tak sie podjarałem że na Win 8.1 też sobie wgrałem Vipera i jest lepiej niż na standardowych sterach (niestety nie rozgryzłem jeszce sterowania dedykowanymi przyciskami volume na lapku - po prostu nie działają :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności