WojtekC

Riva
Riva Turbo X - głośnik na dopalaczach

7 postów w tym temacie

Riva Turbo X - to prawdziwy głośnik na dopalaczach. Możemy na jednym ładowaniu słuchać muzyki przez ponad 26 godzin. Spora moc i elegancki wygląd to kolejne atuty. Do tego mając kilka takich głośniczków możemy je połączyć ze sobą :) ...imprezka?

Riva_TurboX_2.jpgRiva-Turbo-black-angle-top.jpeg

Ceny są dość wysokie bo 1499 PLN w naszych sklepach, ale Turbo X wart jest tych pieniędzy. Koniecznie go posłuchajcie.

Niżej kilka podstawowych informacji:

RT.jpgRT2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde szukałem w polskiej dystrybucji tego głośnika jakiś miesiąc temu bardzo mi zależało na nim ale nikt nie miał jesteście chyba pierwsi w Polsce. Ogólnie po opiniach to głośnik jest kozacki ale już za późno bo mam Marshalla ;) tzn.... teraz się zastanawiam czy nie sprzedać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie przy nim mógłbym zrobić imprezę na sklepie. Do tego świetne brzmienie, choć jak dla mnie za dużo basu. Z tym ze jest czysty bez buczenia czy przesterów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A masz porównanie do killburna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie mieliśmy go nigdy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A masz porównanie do killburna?

Wątpię, żebyś o tym nie słyszał, ale gwoli upewnienia się:

http://switcher.oluvsgadgets.net/

Tu porównasz blisko wszystko i na bieżąco dochodzą nowości. Wiadomo, że odsłuch na żywo to no. 1, ale to nawet wcale tak bardzo nie odbiega od stania przed tymi głośnikami we własnej osobie, a na pewno lepszy rydz niż nic.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy okazji jak miałem czas na Rive S, zacząłem też Rive Turbo X.

Przede wszystkim jest potężniejszy głośnik. Zarówno wielkością jak i mocą. Dodatkowo mamy tryb Turbo- który wyraźnie daje kopa w głośności urządzeniu. Przy Turbo już następuje lekkie charczenie, ale nie aż takie by to bardzo przeszkadzało. Dwa wtedy jest cholernie głośny... Od Riva S ma więcej basu i bardziej dosadne brzmienie. W stronę lekkiej ciepłoty całość idzie. Natomiast nie ma przy tym problemu z wysokimi czy średnicą. Średnica bardzo mi się podoba w tym głośniku. Generalnie bardzo fajny głośnik dźwiękowo. Miałem okazje go porównywać z wysokim modelem Denona wraz z klientem i razem doszliśmy do tego samego wniosku- dużo lepszy. Bardziej naturalne brzmienie i lepiej bas był kontrolowany. Mówię głównie gdy posiadamy kodeki APTX, bez nich tez jest dobrze ale już bez takiego efektu WOW.

Wykonanie- super. Trochę lakier się rysuje, na czarnym już to widać. Możliwość ładowania urządzeń, co jak dla mnie jest dużym atutem. Tryb phono- świetnie się sprawdza jak mamy słabsze jakieś urządzenie. Aplikacja mobilna jest dobrze zaprojektowana, nie ma błędów i pozwala nam na sporo ustawień- czy to dźwięku czy samego głośnika. Czas pracy jest taki jak producent deklaruje.

Mikrofon bardzo dobrze zbiera w pomieszczeniu powiedzmy 20 metrów- gdziekolwiek będziemy, da się wygodnie rozmawiać.

a Tutaj małe porównanie:

turbo-x.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta