Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fostex TR - 70,80,90


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się nowe modele Fostexa w naszych sklepach. Na razie modele odsłuchowe są w Łodzi. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będą w Krakowie.

 

CZZAly3WYAA7d3w.jpg

W tej chwili mogę powiedzieć o nich tylko tyle, że są świetnie zrobione. Wręcz wydaja sie pancerne. Dominuje bas. Bardzo dobra wygoda. Super zgranie z QP1R.

Znacie je?

 

 

 

Specifications
TR-70(80) / TR-70(250)
Driver: Dynamic, 40mm
Operation type: Open
Impedance: 80 ohm / 250 ohm
Sensitivity: 93dB / 93dB (at 1kHz, 1mW)
Frequency Response: 5Hz – 35kHz
Maximum Input Power: 100mW
Weight: 298g / 304g
Cable: Detachable 1/4” Stereo Phone (3m) Straight & Coiled
Ear Pads: Normal Type & Thick Type
Accessories: Carrying Bag, 1/4” to 3.5mm plug adapter
TR-80(80) / TR-80(250)
Driver: Dynamic
Operation type: Closed
Impedance: 80 ohm / 250 ohm
Sensitivity: 95dB / 96dB (at 1kHz, 1mW)
Frequency Response: 5Hz – 35kHz
Maximum Input Power: 100mW
Weight: 292g / 298g
Cable: Detachable 1/4” Stereo Phone (3m) Straight & Coiled
Ear Pads: Normal Type & Thick Type
Accessories: Carrying Bag, 1/4” to 3.5mm plug adapter
TR-90(80) / TR-90(250)
Driver: Dynamic
Operation type: Semi-open
Impedance: 80 ohm / 250 ohm
Sensitivity: 90dB / 92dB (at 1kHz, 1mW)
Frequency Response: 5Hz – 35kHz
Maximum Input Power: 100mW
Weight: 302g / 308g
Cable: Detachable 1/4” Stereo Phone (3m) Straight & Coiled
Ear Pads: Normal Type & Thick Type
Accessories: Carrying Bag, 1/4” to 3.5mm plug adapter - See more at: http://www.fostexinternational.com/docs/products/New_TR-Series.shtml#content-3-tab-tab

 

Ps. W Łodzi są wersje 250 we Wrocławiu 80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Wojtku

 

Słuchałem TR90 w Wawie. Typowo studyjne słuchawki, wyciągają wszystko jak trzeba. Na prawdę niezłe do monitoringu i mixu.

Podane jak na ostrzu noża.

Warto sprawdzić. Śmiem twierdzić, że mogą być lepsze od słuchawek tego typu za dwukrotnie większą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że mają więcej ohm, powinny być dzięki temu bardziej precyzyjne, ale mogli dać przetworniki większe niż 40 mm, byłaby lepsza dynamika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że jest zła - sam się obecnie "jaram" zmodowanymi SoundBlaster EVO, które mają drivery 40mm, ale zawsze może być lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Na razie nie. Na razi jestb tylko dostępne w niektórych Naszych sklepach.

Niestety polski importer w temacie nic nie robi, a nawet nie ma najnowszych modeli to ze względów typowo zapobiegawczych jeszcze nie wybiegamy wprzód.

Ale myślę, że ukarze się recenzja u Nas na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i posłuchałem trochę. Na sklepie zapowiadało się, że są to przyzwoite słuchawki ale spokojny odsłuch niestety tego nie potwierdził. Mowa oczywiście o wersji zamkniętej, bo otwarta i półotwarta do mnie wcale nie trafiła. Bas jest bardzo dominujący i niestety mało precyzyjny i wolę swoje pro80 po recablu. Warto samemu je ocenić, bo zdania mogą być odmienne. Jakość wykonania dobra - ale nie bardzo dobra ( główne zastrzeżenia dotyczą systemu regulacji, który jest plastikowy i mam wrażenie, że za jakiś czas pęknie). Krótko mówiąc przestałem na nie chorować i szukam dalej słuchawek zamkniętych aczkolwiek nie na siłę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Były na meetingu 14 maja i z tego co wiem to sie podobały. Najbardziej wersja zamknięta. Posypały się też pytania o cenę i promocje. Jak będziecie chętni sprawa otwarta.

 

IMG_7062.JPGIMG_7063.JPG

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Posiadam obecnie wersję 250om tr -70. Grube pady powodują podbicie niskich tonów i osłabienie wysokich. Po zmianie padów na cienkie powyższe efekty zniknęły. Zastanawiam się czy nie pasują do nich pady welurowe z Shure 1540 i jaki efekt powodują. Z chęcią przesiadł bym się na welury - lepszy komfort.

Ktoś próbował modyfikacji?


Mam też pytanie czy ten model zyskuje na dodatkowym wzmocnieniu ( z telefonu gra całkiem głośno mimo 250 om), obecnie użytkuję wyjście słuchawkowe (dodatek małej mocy o niewiadomych parametrach)


Słuchawki zamówiłem mp3store, ale dostałem wersję z jednym kablem (skręcany) i niestety w opakowaniu brak było przejściówki na dużego jacka. Opakowanie nie było otwierane. Niestety made in China

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności