Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Który model Etów polecilibyście do AK300, lekko ciepłego z solidną podstawą basową grajka ?

Ciezko powiedziec. Mnie er4s z ak300 gralo dobrze ale nie rewelacyjnie jak z colorflajem c10. No i pytanie czego oczekujesz, w miare rowno czy basowo?

 

Co do aplikacji to mozna powiedziec ze sie nic nie zmienilo i nadal gleboko, ja sie przyzwyczailem i dla mnie pelen komfort ale rozumiem ze kazdy ma inne uszy i to moze byc deal breaker. Generalnie tez jesli komus bylo nie po drodze z dzwiekiem etow to bardziej przyjazny model xr to nie jest zmiana o 180 stopni wiec nadal bedzie analitycznie ale juz nie tak hardcorowo. Jesli wczesniej ktos uwazal ze jest dobrze ale malo uniwersalnie to xr polecam sprawdzic. Ja np uwazam ze er4s sa super ale nie nadaja sie do pewnych gatunkow muzyki przez slyszalny ale niezbyt odczuwalny bas. Za to rewelacyjnie sprawdzaja mi sie w muzyce z zywymi instrumentami i wokalami. XR znacznie bardziej uniwersalne sa bo bas juz jest, nie urywa glowy ale napewno nie jest go malo.

 

Jak zalozylem pierwszy raz xr to jakiejs przepasci miedzy s nie czulem. Tak jest wiecej basu, tak jest wieksza przestrzen, wysokie tony ida wyzej ale nadal gladko bez sybilizacji, rozdzielczosc tez wieksza. Im dluzej slucham tym bardziej jednak jedna brew idzie ku gorze ;) Bo slysze nowe rzeczy w nagraniach ktore znam, slucham nagran ktorych na etach nie sluchalem. Rewolucja? Nie, ewolucja tak, zreszta cena tez o tym swiadczy bo jej nie potroili ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Karmazynowy, mam hf3 to XR jakoś nie bardzo ale SR uhhuuu niebezpiecznie mi się spodobały ale nadal jest dystans do zakupu.

Ale ja bym wolał więcej basu i wypełnienia. U mnie też jest dystans, jakieś 1000zl ten dystans ma na imię.

 

No i aplikacja mnie trochę odrzuca, dlatego hf3 sprzedałem.

 

Spoko to XR, niby tez wolałbym więcej dołu ALE jak posłuchałem SRek ummmm ta średnica klarowność napowietrzony zwiewny dzwięk :wub: ...

 

Co do basu custom tips i masz lepszą izolacjie seal bas oraz reszte także góre bo mi triple tłumiły brzmienie z hf3.

Podbiłem do CA zrobili mi tipsy i teraz w wawie się z nimi nie rozstaje a byłem anty seal anty ety :D

 

Znika problem aplikacji jak dla mnie, choć stare triple były już okej. Ale masz flagowca żal dopłacić 1/8 ich ceny dla jeszcze lepszego dzwięku wygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem poważną wadę połączenia c10 i er4xr.....Jest taka klasa dźwięku że zdarza mi się zapomnieć że to tylko odtwarzacz przenośny i tylko słuchawki dokanałowe i zaczynam z pamięci porównywać do najlepszego co słyszałem w życiu czyli Hegel HD20 i Stax 4170 na Cardasie 300b microtwin a to jeszcze jednak nie to.... :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo swojej recki wskazującej raczej na XR myślałem, że będę w mniejszości jeśli chodzi o wybór flagowca... ale jednak się pomyliłem =)

A czy ktoś oprócz mnie i hechloka słuchał ich na brązowych filtrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak? Przecież oporu nie zmniejszy :ph34r:

P to 27ohm, PT 27ohm+75ohm=102ohm, S=107ohm.

Ano tak. Pozostaje mi zatem jednak ER4PT, jak poniżej, albo nowe XR, SR.

Musiałbyś sprawić sobie kabelek od P i zmieniać kabelki pod odtwarzacze

Pod X5 kabelek od S, a pod Sony kabelek od P

Byłaby to jakaś opcja. :)

 

Tylko czy taki kabelek bez problemu dokupiłbym w PL czy tylko DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"S-ki" wisiały dopóki nie było widać żadnego zainteresowania. ;) Osobiście uważam dokładanie tysiaka do nowej trochę poprawionej wersji za lekkie szaleństwo. Ale może posłucham niedługo i sam zmienię zdanie. :D W Audiomagic testówki chyba są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-ki wisiały dopóki nie ściąłem ceny :P

 

Ja tego niego nie biorę w takich kategoriach - wszystko jest kwestią względną - jak można zauważalnie i jednoznacznie ulepszyć swoją dotychczasową referencję to czemu nie? Niektórzy, żeby trochę ulepszyć swoje HE-1000 (które mnie nie zwalają z nóg, powiem więcej - są nie w moim guście) wywalają DUŻO więcej na kabel niż ja dałem za te IEMy ;)


Jak ktoś nie pożyczył to są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc choćby na wiek słuchawek, ilość uszu/użytkowników przez które przeszły i fakt, że jeszcze nie tak dawno można było nabyć nowy egzemplarz, zdaje się poniżej 1200 zł, to cena wydaje mi się adekwatna. ;) No i biorąc jeszcze poprawkę, że towar jest wart tyle, za ile znajdzie nabywców. Za tyle w ciemno, dla sprawdzenia, z ciekawości można kupić.

Obecne ceny zaś starej wersji względem nowych rewizji trochę wyśrubowane, być może życie/rynek to też zweryfikuje.

Ale dosyć już cenowego offtopu. :)

 

Mnie zainteresowały teraz Ety ze względu na rzekomą dobrą synergię ER4S z FiiO X5. Po recenzjach i opisach bym ich raczej nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie tu logika? Po recenzjach i opisach bym nie kupił, ale, że dobrze grają z X5 (tak jak w recenzjach i opisach) to jednak kupię? :ph34r:


PS: Przed premierą flagowców sztuki co najmniej 2-kroć starsze (kojarzyłem, że kiedyś przeszły mi przez ręce) i z gorszym kompletem bez problemu schodziły za wincyj niż w mojej ofercie. Jeśli chodzi o śledzenie cen w komisie to zapewniam Cię, że jestem cały czas na bieżąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika taka, że w recenzjach o ER4 nie było o synergii z X5 mowy, o co zresztą do recenzentów nie mam pretensji, nie musieli opisywać Etów akurat z FiiO.

Same recenzje opisem zaś mnie raczej odstręczały. Opinie o (rzekomej, bo z innych uszu, przeze mnie nie sprawdzonej) synergii pochodzą zaś z innych, różnych źródeł. :ph34r:

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejny dzień z uszami zatkanymi XR'ami i serio, te słuchawki dźwiękowo nie mają dla mnie wad. Cieżko się czepiać że wysokie tony są lepsze w elektrostatach oraz że brakuje rozmachu (scenicznego) z otwartych nausznych słuchawek pokroju T1 i HD800..... Niby nie powinienem porównywac iemów do nausznych stacjonarnych słuchawek ale klasowo jest straszliwie dobrze. Oddanie wysokich tonów generalizując mieści się gdzieś pomiedzy dynamikami a elektrostatami (bliżej tych drugich). Basu jest akurat tyle żeby dało się słuchać wszystkiego łącznie z metalem i mocną elektroniką. Jednocześnie nie ma żadnej buły czy wylewania się czegokolwiek. Bas jest twardy, punktowy i powiedziałbym w sam raz nawet do cięższych brzmień. Wątpie jednak nadal aby odnalazły się tu osoby szukające czarowania, relaksacyjnego plumkania w tle i słodyczy. Brzmienie dla wielbicieli analitycznego grania o szerokim guście muzycznym. Dla mnie bomba.

 

Korci mnie aby sprawić sobie tzn sprawdzić ( :P) SR'y ale niewiem czy nie zrobie sobie tym krzywdy. Pewnie bardziej mi się będą podobać w lekkich gatunkach niż XR'y ale napewno będą mniej uniwersalne. Nie mam wrażenia że któreś pasmo jest podbite, mam wrażenie że tak powinno to brzmieć a po odsłuchu SR'ów może się to zmienić :P

 

Meze chyba nie wygryzą jednak jako allroundera bo to nadal inna filozofia dźwięku ale można XRy jako słuchawki do wszystkiego spokojnie traktować.

 

 

 

PS

Nie bede pisał peanów i farmazonów w stylu koniec drogi, słuchawki kompletne, króliczek złapany itd itp bo każdy kto siedzi w temacie więcej niż parę lat wie że to było by prawdziwe tylko na chwile :P Potem wyjdą er4-SEYILRFUA* i znowu trzeba będzie rewidować króliczki ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*super extended yet increadibly linear response for uber audiophiles

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności