Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Superlux


untilited

Rekomendowane odpowiedzi

SHP9500 są duże i wygodne, ale luźno leżą na mojej głowie. Fakt, trochę im tego dociążenia brakuje, żeby były bardzo dobre, bo reszta pasma jest naprawdę niezła.

Po modach to basu już nie brakuje a i góra lepsza. Nadal po jasnej stronie - zbytnio charakteru nie zmieniają, tylko braki zostają uzupełnione :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone będą do U2 + O2.

 

Czyli tor nie powinien ich ograniczać Luxów. Choć pewnie skalują jeszcze wyżej. SHP9500 będą grać już na pełnej parze. :)

 

 

A o Filipkach owszem, myślałem. Ale trochę mnie martwi ten brak basu, bo jednak ciut basu być musi :P No i SHP 9500 są ponoć duże, a ja mam małą głowę.

 

Basu i to w twoim połączeniu nie powinno brakować - jak na słuchawki otwarte. W takich zawsze jest mniej basu, lecz skoro mi wystarcza to wystarczy każdemu. Chyba, że lubisz dużo basu i zależy Ci na pełnym zejściu to wtedy luxy, ale na średnicy będzie sporo straty. A warto też spróbować modów Perula :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie początkowo było Hi2050 vs. HD668B. Ale te Taksy też mają różne opinie. Niektórzy piszą, że duża V-ka i góra bardzo ostra.

 

Pomyślę jeszcze. Na razie mi się nie pali bo ostatnio czasu na słuchanie muzyki mam mało niestety. Najpierw muszę HD330 i Evo sprzedać. Może ktoś się chce wymienić na inne Superluxy? :P

 

Dobra nie zaśmiecam już tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone będą do U2 + O2. A o Filipkach owszem, myślałem. Ale trochę mnie martwi ten brak basu, bo jednak ciut basu być musi :P No i SHP 9500 są ponoć duże, a ja mam małą głowę.

AKG k121 studio powinieneś spróbować. Na tym torze pójdą mega fajnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi HD330 to też jest różnie. Wspominałem o tym parę razy. Mam HD330 i 660 (z tym że w wersji HMC660) i obie pary brzmią bez braków na górze. Słuchałem jeszcze dwóch par HD330 i rzeczywiście brzmiały ciemniej niż moje i mój egz je deklasował. Swego czasu zakupiłem w Biedronce Philipsy SHP2500 dla Taty do TV. I oczywiście jak zwykle - mała efektywność, ciemne basowe brzmienie. Co zrobiłem? - zmodowałem, czyli oderwałem fizelinę ze ścianki grodziowej i pasmo się wyrównało. Pół roku później też w Biedronce kupiłem sobie SHP2000 (czarne, kabel 2m) aby się nimi pobawić w mody itd. Jakież było moje zdziwienie, gdy je podłączyłem i bez modów usłyszałem równe pasmo, silny bas jak zwykle, ale ZERO braków u góry(!). Do dziś je mam w niezmienionej postaci, fizelina na miejscu. To są te jaja z powtarzalnością właśnie. I ten egz sprzed roku brzmi jak pierwsze udane hity rynkowe SBC200 zdaje się, które zawojowały rynek.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi początkowo HD330 bardzo się podobały. Wygryzły Takstary Pro80, których nawet chciałem się pozbyć. Po jakimś czasie (miesiąc?) posłuchałem znów Taksów i wtedy HD330 już poszły w kąt na dobre. Usłyszałem wtedy jakie mają braki. Nie wiem czy to wina tego, że się wygrzały i zaczęły grać inaczej, czy poprostu mi się znudziły. Nie było już tej dynamiki i wykopu co na początku, wyższa średnica gdzieś zniknęła, scena zrobiła się mała. O słabej górze nie wspominam bo to słyszałem od początku. Ciekawy jestem jeszcze jak zagrałyby po modzie Perula.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam,w mojej przygodzie ze sluchawkami spotkalem sie z sl hd 661,660 oraz 668b. Najlepsze (wiadomo) 668b.

Mam obecnie zestaw iMod+MxM i dreczy mnie dylemat,ktore superluxy kupic. Wybor padl na hd662f, lecz moze Ktos moglby cos innego doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko boje sie ze moga grac zbytnio gora z moim torem ,a o odsluch to trudno,no chyba ,ze we Weroclawiu gdzies znajde 662f i 669 to chetnie zrobie bezposrednie starcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie juz pelno razy czytalem Twoje porownania 1313 . I ciezko jest sie zdecydowac ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce miec jeszcze hd681f :) 89 pln...

slyszalem je u Mikołaja612 bezpośrednio po q701 i k701 z toru Rapture Dac i Rapture Amp.

Bardzo krótko żeśmy słuchali, bo coś zbyt dobrze grały...

Miki rzekł: a mam ty jeszcze jedne takie, wlasnie przyszły (do recablu chyba, czy cuś) podłączymy? I podłączyliśmy, wymieniliśmy zdziwione spojrzenia, dobrze grają nie? No, dobrze...

I powędrowały z powrotem do pudła...

:P

Dla treableheada raczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy niestety pokazują inną stronę audio, tę która mnie strasznie denerwuje. Człowiek składa pieniądze, żeby kupić coś z wyższej półki, już łapiąc przysłowiowego Boga za nogi, a tu nagle otrzymuje potężnego kopniaka i pokornie wraca na ziemię do sprawdzonych i tanich zabawek. Z tegoż względu bujam się wśród zabawek za mniejsze pieniądze, bo bardzo nie lubię zawodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dzięki Superluxom, Takstarom, cieszę się, że je kupiłem, bo mam szerokie spektrum porównań. Ktoś kto startuje z pułapu dajmy na to 1000zł, w 90% przypadków będzie uważał tańsze słuchawki za byle co, nie mówiąc już o chińskich za stówkę.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

669 to bardzo specyficzny temat, ale potrafią urzec :)

I to jak! U mnie regularnie przeprowadzane są batalie HD669 vs HD668B w różnych rodzajach muzyki, zwłaszcza jeśli odkryję jakiś nowy utwór. Albo poprostu jak mnie najdzie ochota na kolejny powrót do HD668B.

HD668B szybko jakoś odkładam z powrotem na półkę. Przegrywają za każdym razem :) I tak co jakiś czas - powrót do HD668B, porównanie, powrót na półkę, powrót, porównanie, powrót :D

Podejrzewam, że to wina tych słabych padów w HD668B! w HD669 są jednak o wiele lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności