Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jak puścić dźwięk z TV bez bluetooth na głośniku bluetooth


delta21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do znawców nowinek technicznych. Mam głośnik bluetooth (jbl charge 2+) i telewizor (lcd sharp) bez bluetooth. Jaki moduł/adapter bluetooth kupić żeby móc puszczać dźwięk z telewizora przez wspomniany głośnik? Dodam tylko że po kablu (2 chinch-maly jack) dźwięk z TV gra na głośniku ale tylko przez jakiś czas, jakby do momentu nie wyszukania przez głośnik urządzenia Bluetooth i przejścia w stan czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung niby odrobinę bardziej uniwersalny, bo może służyć jako odbiornik lub jako nadajnik, ale ma tylko minijack. Z kolei MEE ma też optyka, więc jako nadajnik będzie podawał znacznie lepszy dźwięk. Różnica między jakością dźwięku po złączu słuchawkowym, a optykiem w telewizorze jest znaczna. Dodatkowo MEE pracuje dwa razy dłużej na jednym ładowaniu, ma niższe opóźnienia w aptX i jest jakiś taki zgrabniejszy ;)

 

Jak się ładnie uśmiechniesz na forum do użytkownika Bigmaras (czyli Audio Heaven) to może dostaniesz jakiś rabacik, bo z tego co pamiętam forumowiczom dawał kilka procent zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

 

Przepraszam za odkopanie tematu, ale właśnie szukam na gwałt takiego rozwiązania (wiadomo, święta:) i chciałbym dowiedzieć się, czy to rozwiązanie z MEE działa? W sklepie nie dano mi jednoznacznej odpowiedzi - odesłano do specyfikacji TV, z której nie umiałem tego wyczytać... :( I takie pytanie, czy połączenie przez wyjście optyczne sprawia, że dźwięk w głośnikach Tv niknie, jak ma to miejsce po podłączeniu słuchawek kablem do wyjścia audio jack? (tak, jak ma to miejsce też przy Samsung Level Link, jak mniemam). 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz w ustawieniach tv zmienić by dźwięk szedł i na głośniki i na wyjście audio. Przynajmniej w mojej Toshibie tak mam, wybieram czy po podpięciu sprzętu pod wyjście audio ma wyciszyć głośniki czy nie. Oprócz tego regulacja głośności osobno słuchawki osobno głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności