Skocz do zawartości

PS2/PS3 jako czytnik cd?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam pytanie czy PS2/PS3 (posiadam) będą równie dobrze pracowały jak CD stacjonarne.

Zastanawiam się czy jest sens wydawać pieniądze, czy będzie różnica w dźwięku i ile bym musiał wydać na CD stacjonarny aby uzyskać lepszą jakość.

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to peesy mają wyjście optyczne.

Podłączysz fiio d03k i gra to ładnie. A mając optyka można to sparować z dużą liczbą daców. Do tego zostaje kawał funkcjonalności - możliwośc podpięcia wielu źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 przez jakiś robiła u mnie za odtwarzacz CD, byłem zadowolony, też zastanawiałem się czy to ma sens, w sieci wszędzie pisali, ze to gra na poziomie tanich, budżetowych odtwarzaczy CD i pewnie mieli rację,

zanim kupisz te Fiio D3 to może pożycz od kogoś i sprawdź czy na pewno warto, bo same PS3 wcale źle po analogu nie gra, tyle, ze ten kablek, badziewny, ale można było kiedyś kupić lepszy, krótszy, z ekranowanymi rca.

 

PS3 po analogu grała mi lepiej niż po optyku DAC ze starego amplitunera AV.

 

Potem kupiłem dedykowany odtwarzacz CD, też nie drogi, niecałe £ 250 (yamaha cdx-497, tyle, ze ja go z czyszczenia magazyny za pół ceny - 125 dostałem :) , z pełną gwarancją itp. gra do dziś),

zagrał z dużo lepsza kontrolą Basu, głębią, no i obsługa dużo fajniejsza, szybsza, nie trzeba TV za każdym razem uruchamiać.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu cyfrowym będzie grał tak jak DAC do którego jest podpięty. Też mi od razu do głowy przyszła opcja proponowana przez Zenka. Do tego PS3 ma całkiem przyjemną obsługę, więc wg mnie pomysł nie jest głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że ma amplituner sony str-d265, nie posiada wejścia cyfrowego. Wzmacniacz podpięty pod głośniki Bose ML2. Całość gra dość ciemno i boje się żę dźwięk będzie całkiem zamulony. Dzisiaj spróbuje wygrzebać ze staroci PS2 i sprawdzę organoleptycznie.

Faktycznie, można dokupić jakiś dac typu fiio D03 i wtedy podłączyć do wzmacniacza. tylko czy jest sens wydać ok 100pln czy lepiej tę stówkę dołożyc do odtwarzacza CD.

 

Przepraszam ale jestem mocno początkujący w sprawach stacjonarnego audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest sens w twoim wypadku kupowania odtwarzacza? Sam czytnik już masz w postaci napędu w PS3. Teraz brakuje ci tylko DAC'a. W CD-playerze będziesz miał wbudowany, ale czy jest sens drugi raz płacić za czytnik skoro te pieniądze można by przeznaczyć na samodzielnego DAC'a? Gdybyś dysponował samym amplitunerem i głośnikami to bym ci polecał odtwarzacz CD bo to fajna i wygodna sprawa, ale jak już masz konsolę to moim zdaniem lepiej dopłacić do jakiegoś porządniejszego DAC'a, którego w przyszłości będziesz mógł wykorzystać też do innych celów.

Powiem ci jak ja mam u siebie zrobione:
Do Aune X1s podłączony komputer przez USB, poza tym przez coaxial leci blu-ray Sony, właśnie do odtwarzania CD, rzadziej do filmów. Jakbym miał PS3/PS4 to mógłbym sobie jeszcze po optyku je podłączyć i tylko guzikiem zmieniać wejścia zależnie od potrzeby. A wyjść to może na głośniki aktywne, albo jak u ciebie na wzmacniacz z głośnikami.

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać, ale na dobry CeDek i tak kilka stówek trzeba przeznaczyć. To Fiio to najtańsza sensowna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz tak jak jest i posłuchaj jak to zagra bez dac, potem znajdź kogoś we Wrocku kto zechce udostępnić ci fiio na testy, i porównasz.

Zobaczysz czy warto wydać tę stówę.

 

Ja bym zamiast fiio kupił odtwarzacz CD, ale jeśli używka to tylko taka do której można kupić nowy napęd w razie jakby stary się zepsuł.

Niestety nie pamiętam na jakiej stronie była tabela z odtwarzaczami CD z opisaniem tych napędów i dostępnością części do nich.

Ale może jak zapytasz na forum to ktoś będzie wiedział jak to sprawdzić.

 

Kupno porządnego DAC to na pewno warto zrobić, tak jak pisze przedmówca, tyle, że tanio tego nie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak PS2? Sam się zastanawiałem nad pierwszym xboxem albo PS2 co by sobie w stare gry pograć, a jakby fajnie brzmiało to jeszcze lepiej.

Jak będę miał chwilkę to podłącze i odpiszę, aczkolwiek myśle, że mechanizm zależy od danej sztuki PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności