Skocz do zawartości

Co do Espressivo?


falman

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się o tym jak to wspaniale DT880 łączą się z Espressivo i postanowiłem spróbować :-D

 

Tyle że tego Espressivo trzeba jakoś zasilić sygnałem. U mnie będzie to laptop, tyle że wyjście słuchawkowe się do tego raczej słabo nadaje.

 

Macie jakieś sprawdzone rozwiązania które dobrze zadziałają w zestawie Espressivo + DT880?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce uDAC-2 (nie 3)

 

Ok, tyle że wygląda na trudno dostępny :-(

W sumie nie śpieszy mi się jakoś strasznie może akurat się w międzyczasie trafi :-)

 

Ewentualnie jakaś inna opcja? ODAC?

 

BTW. Co jest nie tak uDAC-3? Ogólnie gorszy od dwójki, czy tylko do Espressivo się kiepsko nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być dobre źródło. Tutaj kolega Hakuri sprzedaje w super cenie DAC który kiedyś też miałem, na WM8742. Do tego jeśli potrzeba jakiś konwerter usb/spdif i gotowe.

 

Hmm, robi się coraz drożej i coraz więcej klocków :-)

 

Może w takim razie odpuścić łączenie komputera do Espressivo i za pieniądze które trzeba by wydać na DAC + konwerter (900-1000zł?) kupić porządny odtwarzacz przenośny z wyjściem liniowym?

 

Ma to sens w tych kwotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Espressivo to dobry kompan dla Sennheiserów HD600 i chyba coś w tym jest, bo mój Rapture to taka trochę "analogowa lampa" i grają z nim naprawdę dobrze. Ale umówmy się, że pod taki wzmak musisz mieć jasne/neutralne źródło żeby się to wszystko zbalansowało. Na torze HD600/ST/RA gra to dobrze, ale wystarczy, że zamienię ST na cieplejszego Audiotraka i robi się już zbyt kluchowato, zbyt ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega @Falman zacznie od początku, czyli co dla niego oznacza ta "lepszość połączenia" w przypadku dt 880 + wzmacniacz lampowy espressivo, czyli czego oczekuje od tego.

 

Jaką impedancję mają dt 880?

 

Na czym słuchał do tej pory tych słuchawek i co mu się w nich podobało , a co chciałby zmienić.

 

Dodatkowo widzę zamieszanie z terminologią, no chyba że to późna sobotnia pora tak wpłynęła na nazewnictwo. A uwaga ta jest spowodowana troską , byśmy to samo mieli na myśli.

 

Np. dac i konwerter, po mojemu - to samo. A karta muzyczna w laptopie, jeśli dobra, w połączeniu z espressivo też mogłaby dać wystarczające efekty dla laika.

 

No , ale żeby można było żonglować sprzętem, trzeba mieć jakiś punkt odniesienia. Czyli jakiś przesłuch byłby wskazany, bo inacze,j jak to sam zauważyłeś, lecisz w koszty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Espressivo i DT990 pro 250 Ohm. Jako źródło robi mi grajek po liniowym wyjściu. W chwili obecnej za grajka robi Ibasso DX90.

Jest bardzo dobrze w mojej ocenie.


Grajka można podłączyć jako DAC do laptopa i też daje radę. Z grajkiem jest o tyle dobrze, że to trochę uniwersalne rozwiązanie, wypinam z kompa i jako DAP i ze słuchawkami dokanałowymi mam fajny zestaw portable.

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to od początku :-D

 

Na razie DT880 nie słuchałem, dopiero do mnie jadą.

Jest to wersja 600Ohm.

 

Do dyspozycji mam na razie Behringer UCA222 jako DAC (ma też wyjście optyczne) i wzmacniacz słuchawkowy (ZENek Duo). Z tym na razie będę używał tych słuchawek.

 

Trudno mi na razie wobec tego powiedzieć co mi się w nich podoba, a co nie :-D

 

Po prostu przeglądając forum doczytałem że połączenie DT880 i Espressivo daje dobre efekty i pomyślałem że warto spróbować - jak nie usłyszę różnicy do ZENka to najwyżej sprzedam Espressivo, a jak usłyszę to sprzedam ZENka :-)

 

Z drugiej strony nie chcę zepsuć efektu podłączając, dość drogi jednak, wzmacniacz do kiepskiego sygnału i stąd pytanie o przetwornik. Nie chcę też wydawać niepotrzebnie pieniędzy, bo nie o to chodzi - raczej o dobór wystarczająco dobrego źródła.

 

Na 99% najpierw i tak będę słuchał DT880 z ZENkiem, potem pewnie dokupię Espressivo i podepnę pod UCA222 i na końcu - o ile to okaże się niezbędne - wymienię UCA222 na coś innego.

 

Ale jakieś rozeznanie w temacie chciałem już mieć, przerabianie wszystkiego od początku samemu może być dość kosztowne i frustrujące - dlatego pytam bardziej doświadczonych ode mnie.

 

Laptop do którego będę podłączał DT880 to Lenovo T420 i ma on tylko wyjście słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech Ci Beyery dojdą. Posłuchasz i będziesz zadowolony, ale pewnie będziesz ciekaw czy można lepiej. Moja rada - zostaw taki zestaw na jakiś czas i spocie słuchaj, poznawaj na nowo muzykę i dobrze poznaj słuchawki. Jak już się porządnie osłuchasz (czytaj miesiąc - dwa - trzy), to wtedy kombinuj

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo myślę jak kolega @Play.

 

I tak jesteś w punkcie wyjścia, w którym nie wiesz co chciałbyś zmienić.

 

Znalazłem na muzostajni opinię @Perula , że zenek duo napędzał mu dt 990 600ohm, więc zestaw powinien być wystarczający jeśli chodzi o moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego daca na WM8742, który ma teraz Hakuri i polecam szczerze. Ciężko chyba o lepszy dac w takich pieniądzach, to jest strasznie tanio.

Mam też DT880 600ohm (tyle że vintage) i myślę, że będzie OK.

 

Ale jest coś w tym też, o czym piszą koledzy wyżej, że nie ma się co spieszyć tylko powolutku sobie robić kroczki do przodu. Kupić wszystko naraz, to takie trochę skrócenie zabawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszystkim za opinie.

 

Śpieszyć się nie zamierzam. Myślę że Espessivo za jakiś czas jednak kupię, choćby z ciekawości i żeby posłuchać czy usłyszę różnicę. A potem się albo jeden zestaw sprzeda, albo pójdzie do biura napędzać HD212pro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo myślę jak kolega @Play.

 

I tak jesteś w punkcie wyjścia, w którym nie wiesz co chciałbyś zmienić.

 

Znalazłem na muzostajni opinię @Perula , że zenek duo napędzał mu dt 990 600ohm, więc zestaw powinien być wystarczający jeśli chodzi o moc.

Potwierdzam bo mam taki zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt880 to chyba świadomy wybór i zakup? nie są one popularne jak 990 ...

 

Hmm, mam nadzieję że świadomy :-)

Wsparłem się opiniami forumowiczów, zobaczymy jaki będzie efekt...

 

Jutro zacznę przesłuchania z ZENkiem, a potem się zobaczy co z tym Espressivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dt880 to chyba świadomy wybór i zakup? nie są one popularne jak 990 ...

 

Hmm, mam nadzieję że świadomy :-)

Wsparłem się opiniami forumowiczów, zobaczymy jaki będzie efekt...

 

Jutro zacznę przesłuchania z ZENkiem, a potem się zobaczy co z tym Espressivo.

 

 

czyli nieświadomy :))

 

Ale spoko, DT880 są ok, Espressivo tez. Dac na Wolfsonie będzie pasować :)

Espressivo zagra zupełnie inaczej niż Zenek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dt880 to chyba świadomy wybór i zakup? nie są one popularne jak 990 ...

 

Hmm, mam nadzieję że świadomy :-)

Wsparłem się opiniami forumowiczów, zobaczymy jaki będzie efekt...

 

Jutro zacznę przesłuchania z ZENkiem, a potem się zobaczy co z tym Espressivo.

 

 

czyli nieświadomy :))

 

Ale spoko, DT880 są ok, Espressivo tez. Dac na Wolfsonie będzie pasować :)

Espressivo zagra zupełnie inaczej niż Zenek.

 

 

Dzisiaj pierwszy dzień słuchania. Na razie nie mam powodów do narzekania :-D

Jest zupełnie dobrze.

 

A Espressivo musi chwilę poczekać, na razie zapełniam skarbonkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie troszkę i raczej odpuszczę opcje DAC tylko z wejściem spdif/toslink. Pozostanę przy czymś z wejściem USB.

Jakoś nie widzę sensu konwertowania cyfrowego sygnału USB na cyfrowy optyczny po to żeby to wpuścić do DACa.

 

Gdybym miał napęd CD-Audio z wyjściem optycznym to co innego, a że u mnie źródłem będzie PC/Laptop to dodatkowy klocek postaci konwertera USB/spdif mi niepotrzebny.

 

Ewentualnie jak się trafi coś z oboma typami wejść to może jak zreanimuję CDP-991 to się skuszę na test.

 

Także pytanie o tyle dalej aktualne że teraz szukam czegoś z USB.

 

Coś na kształt NOSTROMO 5?

Edytowane przez falman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności