Skocz do zawartości

Kable do zestawu


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Zaczynam pomału zgłebiać temat znaczenia kabli do jakości dźwięku i zastanawiam ew. nad wymianą okablowania. Mój aktualny zestaw to Aune X1S, AK Jr, HiFiMan HE400S, AKG K550, Brainwavz HM5.

 

Aktualnie używam takich kabli:

 

Prolink Futura 2xRCA- Jack 3.5 mm do łączenia AK Jra z X1S jako wzmacniaczem - tu zastanawiam się czy najpierw nie zrobić przesiadki może na jakiś lepszy kabel. Jakbym sam miał kupować (nie znam poszczególnych kabli) to chyba postawiłbym na Wireworld Luna 7 za nieco ponad 200 zł (wersja 3-metrowa, by jak chciałbym słuchać z paru metrów nie musieć używać jakiegoś przedłużacza, a kupno 2 kabli o różnych długościach to podwojenie niemal kosztów).

 

Prolink Futura 2xRCA-2xRCA - do łączenia X1S z głośnikami Edifier R 2600 (ew. mogę łączyć AK Jra z Prolinkiem Futura 2xRCA-Jack 3.5 mm), choć oba warianty chyba nie dadzą nadzwyczajnych rezultatów i nie wiem czy tu warto inwestować w kabel, bo moim zdaniem Edifier R 2600 nie ma startu np. do HE400S z X1S czy z Ak Juniorem. Zwł. że tam jest taki kabel XLR i on wychodzi ze środka jednego z głośników i wpina się go w drugi, więc ten kabel - niewymienialny - też ma wpływ na znaczenie, więc nawet ew. - wątpliwa - wymiana kabla dałaby i tak tylko częściowy skutek dla dźwięku (??)..

 

Firmowy kabel od HE400S - tu zastanawiam się czy recabling nie byłby wskazany, choćby np. dlatego, że wtyki są jakieś liche, kable jakieś chyba nie za grube(hm??)

 

Firmowy kabel od K550.

 

Firmowe kable od HM5 (najmniej używane obecnie).

 

Przedłużacz Prolink seria Exclusive (tylko z nazwy) - to używam do przedłużania sobie słuchawek HE400S czy K550 kiedy potrzebuję dłuższego kabla i to jest wg mnie dziadowski kabel zważywszy na mój zestaw, który sporo zabiera z jakości dźwięku i tu jest problem, bo z przedłużaczy droższych, czyli jak rozumiem nieco lepszy jest QED Performance, tylko nie wiem czy jest on neutralny (i czytałem też opinie, że nie mam pewności czy jest wart swojej ceny jeśli idzie np. o budowę) i jak wpływa na brzmienie, podobnie jestem ciekaw jak Wireworld wpływa na brzmienie.

 

I zastanawiam się czy i od czego ew. zacząć - myślę o tym, żeby wpierw może kupić Wireworlda Luna 7 2RCA-Jack 3.5 mm (nie znam się na kablach za dobrze, czytam o nich głównie) do łączenia AK Jra z X1S, ew. łączenia AK Jra bezpośrednio z R 2600.

 

Jakieś wskazówki, porady, co powinienem wymienić - które kable zmienić, gdzie dostanę np. przedłużacz do słuchawek dobry i odpowiedniej długości (2 metry najlepiej - ogólnie problem z tymi przedłużaczami a droższy - rozumiem, że lepszy(??) znalazłem raptem jeden - QED Performance i o średnio dopasowanych dla mnie długościach..), czy zastanowić się nad recablingiem słuchawek i gdzie w W-wie je robią. Jak kabel jest odpinany to nie trzeba zostawiać słuchawek prawda? I co wyjdzie taniej - recabling czy kupno firmowego jakiegoś kabla.

 

No z tym przedłużaczem to jest jeszcze może taka opcja żeby np. takiego QED-a kupić 3-metrowego i dać gdzieś nie wiem do zrobienia z niego dwóch kabli przedłużaczy jack 3.5 - jednego 2 metry i jednego 1-en metr (?) i jeden bym wtedy używał z HE400S, a drugi z K550 może, ew. ten 2-metrowy, a ten 1-metrowy byłby w rezerwie wówczas.

 

Rozumiem też, że kable muszą być odpowiadającej sobie klasie, bo zestaw jest pewnie tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo, bo najsłabsze ogniwo limituje resztę (?).. a ten Wireworld kabel i ten:

 

http://www.audiopolis.pl/qed-performance-3-5-headphone-extension-qe7301-przedluzacz-mini-jack-3-5-mm-stereo-o-dlugosci-3m.html - są chyba podobnej jakości, choć chyba nie tej samej specyfice i zastanawiam się czy to też może się jakoś gryźć (niekoniecznie ten do tego, ale w skrajnym przypadku może być naraz użytych troje różnych kabli - bo ten łączący AK Jra z X1S, dalej słuchawkowy, a potem przedłużacz Jack 3.5 mm.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności