Skocz do zawartości

Tidal vs Spotify - jakość dźwięku


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

http://hd-opinie.pl/28308,aktualnosci,mqa-pojawia-sie-w-tidalu-gdzieniegdzie.html

 

MQA (Master) w Tidalu (jeszcze nie w PL)

"Po odpaleniu najnowszej wersji aplikacji w niektórych lokalizacjach (niestety, obecnie, brak dostępności takiej opcji w Polsce – mam nadzieję, ze niebawem to się zmieni) pojawiła się tajemnicza opcja Master (jako najlepsza jakość, po HiFi, czyli strumieniu bezstratnym o parametrach 16/44)." [za HD-Opinie]

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal gra bez "kotary", a Spotify czasem przesłania całość mgiełką. Nie wiem, czy to kwestia jakości, czy sposobu rippowania. Słuchałem właśnie Jeffa Becka Live+ - najpierw na Spotify, potem we FLACu. Różnica jest bardzo wyraźna. TIDAL jest pod kątem SQ jednak lepszy, ale ma spore braki w bibliotece (przynajmniej jeśli chodzi o jazz, rock progresywny i metal).

Edytowane przez hechlok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za HD-Opinie (Antoni Woźniak)

"MQA

AKTUALIZACJA: cały proces przekształcania materiału w przypadku Tidala zachodzi w usłudze streamingowej (innymi słowy sprzęt bez natywnej obsługi nie tylko gra taką muzykę, nie tylko zyskujemy na redukcji przesyłu danych, ale dodatkowo mamy progres jakościowy). Najlepsze, że dotyczy to plików flac/alac, a nie tylko przygotowanych pod kątem MQA, innymi słowy mamy lepsze brzmienie przy odtwarzaniu dowolnego materiału PCM (w przypadku DSD – na marginesie – to nie działa). Innymi słowy nie tylko albumy z 2L, ale cała biblioteka Tidala dostępna w ustawieniu MASTER (MQA) zyska podwójnie (redukcja ilości danych oraz lepszy dźwięk). Znakomity artykuł na digitalaudioreview wyjaśnia niemal wszelkie wątpliwości związane z tą technologią (jedyne, co pozostaje nie do końca określone, to w pełni programowa, nie hardware’owa implementacja technologii – tutaj twórcy pozostawiają pole do spekulacji, nie wykluczając takiego rozwiązania w przyszłości).

PS. W przypadku hi-resów, na Tidalu pojawią się pliki o parametrach 24/44-48… Twórcy MQA nie wykluczają wprowadzenia technologii do najpopularniejszych usług streamigowych tj. Spotify, Pandora czy Apple Music. Tu również, mimo stratnej kompresji (ogg/mp3/aac) będzie można cieszyć się lepszą jakością dźwięku (takie deklaracje padły podczas spotkań z branżą na CES 2016)"

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc nie wiem, ale logicznie by było :)

Ale przyznam, że o ile generalnie wpadają mi tam fajne kawalki, to nie mam pojęcia na jakiej zasadzie - w pracy słucham zwykle ekstremalnej muzyki, a w odkryciach zwykle peaceful Indie ambient :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurcze jak to jest ? Na stronie https://support.spotify.com/is/using_spotify/search_play/what-bitrate-does-spotify-use-for-streaming/ jest informacja , ze jakość wersji premium to 320kbps. U mnie pokazuje PCM 1411kbps. Jaka jest faktycznie jakość 320kbps czy 1411kbps?

 

Jak jeszcze miałem wersję HI-FI Tidala to tam pokazywało FLAC i coś około 700kbps, dokładnie nie pamiętam. Dlaczego wszyscy pisza o 320kbps skoro mi wyraxnie pokazuje PCM i 1411kbps ? Również jakość wydaje mi się ciut lepsza w spotify.

Uzywam openelec z Kodi i podłączonego DACMAGICa.

 

20160517_121439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko moje dziwne odczucia, ale wydaje mi się że mając Tidal HiFi, jakość wysoka jest gorsza niż jeśli mamy tylko Tidal Premim i słuchami jakości wysokiej.

 

/add:

Tak, wiem - spiseq :) Tylko nie wiem który rząd za to winić - obecny czy poprzedni :D

Edytowane przez wnwk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sądzi, że Tidal w SQ jest lepszy od Spotify Premium, to niech sobie zainstaluje Fidelify i zrobi Bitperfect, a nie słucha w spotify przez mikser windows. Różnica jest wyraźna na plus.

 

Nie bardzo rozumiem jak można naprawić już popsuty dźwięk. Nic lepszego jak dobry dac tu nie wymyślisz, a jeśli słyszysz wyraźną róznicę to znaczy, że fidelify koloryzuje.

 

Czy czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pewnie chodzi o pominięcie miksera windowsowego.

Taką możliwość ma Tidal i to wbudowaną, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ktoś sądzi, że Tidal w SQ jest lepszy od Spotify Premium, to niech sobie zainstaluje Fidelify i zrobi Bitperfect, a nie słucha w spotify przez mikser windows. Różnica jest wyraźna na plus.

 

Nie bardzo rozumiem jak można naprawić już popsuty dźwięk. Nic lepszego jak dobry dac tu nie wymyślisz, a jeśli słyszysz wyraźną róznicę to znaczy, że fidelify koloryzuje.

 

Czy czegoś nie zrozumiałem?

 

Chodzi tylko i wyłącznie o pominięcie miksera windows. Spotify w standardzie nie ma opcji ustawienia urządzenia wyjściowego, tylko leci jako urządzenie DS, Tidal ma. Fidelify został stworzony po to, by robić to samo co Tidal, czyli puścić sygnał po ASIO lub WASAPI. Samo pominięcie miksera poprawia dźwięk.

 

Popsuty dźwięk jak Ty to nazywasz, jest spowodowany mikserem. Poczytaj o Bitperfect, co to jest.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że kompresja brzmi lepiej od formatu bezstratnego?

Ja słucham tidala i spotify głównie z ajpodów i androida via USB audio player pro i widzę na obu urządzeniach różnice na korzyść tidala hifi vs najlepsze możliwe Spotify. Mylę się? :)

Imo nie. Też tak odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności