Skocz do zawartości

VE Monk z Pilotem i Mikrofonem


Chamelleon

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z nas słucha muzyki na smartfonie. Takie czasy, smartfony wyparły kompaktowe aparaty fotograficzne, nawigacje GPS a także odtwarzacze MP3/MP4. Jeszcze kilka lat temu nie byłem zwolennikiem takich rozwiązań. Dziś jednak sytuacja jest inna gdyż smartfony mają niekiedy wiele lepsze przetworniki audio niż dostępne na rynku odtwarzacze MP3. Oczywiście te, do których smartfony nie dorównują także są ale po pierwsze przeważnie są wielkości średniego smartfona a po drugie podobną kwotę musimy za nie zapłacić co za średniej klasy smartfon.

Nie ma co ukrywać używanie smartfona jako odtwarzacza MP3 jest wygodne i z dnia na dzień staje się coraz fajniejsze. Coraz lepsze układy audio, 24 a nawet 32 bitowe przetworniki, profesjonalne programy do odtwarzania, equalizery i wszelkie inne dobrodziejstwa nowej technologii.

Jednak jest coś czego nadal brakuje, są to dobre zestawy słuchawkowe. Specjalnie piszę zestawy słuchawkowe bo słuchawki właściwie każde można podłączyć i jeśli tylko nasz smartfon dostarczy im odpowiednią ilość mocy to będą kompatybilne.

Niestety inna sprawa jest w przypadku zestawów słuchawkowych, które są przeważnie bardzo niskiej jakości i właściwie nie nadają się do odtwarzania muzyki a jedynie do prowadzenia rozmów choć i to nie zawsze jest na poziomie. Jednak taki zestaw ma jedną poważną zaletę - nie trzeba wyciągać telefonu z kieszeni aby odebrać połączenie czy zmienić odtwarzany utwór.

Oczywiście powiecie, że można kupić dedykowane słuchawki do smartfona już z wbudowanym pilotem i mikrofonem. Co jednak jeśli nie chcemy wydawać 250zł na np. takie Marshall Major, które według mnie nie nadają się nawet do audiobooków?

Wystarczy odrobinę pokombinować i niskim kosztem możemy przerobić nasze ulubione słuchaweczki na wysokiej jakości zestaw słuchawkowy. Co prawda nie koniecznie wysokiej pod względem wykonania bo tu wszystko zależy od zastosowanego kabla ale na pewno wiele wyższej pod względem jakości dźwięku w porównaniu do standardowych zestawów słuchawkowych.

Tak więc na początek bierzemy zestaw słuchawkowy kompatybilny z naszym smartfonem. W moim przypadku był to zestaw Sony MH-750. Nawet nie najgorszy kabel plus kątowy wtyk więc w sumie dobra baza na nowe słuchawki.

 

DSC_20160321_140343_890_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

W zestawie jest pilocik ze standardowej jakości mikrofonem. Do wygodnej rozmowy w starym, krakowskim Jelczu się nie nadaje (mieszkańcy Bronowic i Białego Prądnika wiedzą o co chodzi) ale w mieście już daje rade. Stojąc w zatłoczonym tramwaju również podziękujemy za możliwość zmiany utworu za pomocą pilota bez konieczności siłowania się ze smarfonem w kieszeni.

Same słuchaweczki niestety do niczego się nie nadają w moim odczuciu, choć są nawet nie brzydkie i estetyczne wizualnie.

 

DSC_20160321_140711_226_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

Jednak estetyka to nie wszystko więc się ich pozbędziemy.

 

DSC_20160321_140835_727_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

Bez lutownicy się nie obejdzie.

 

DSC_20160321_141243_114_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

No i problem z głowy,

Teraz bierzemy wybrane przez nas słuchawki. W moim przypadku, to dosyć tanie ale ze sporymi możliwościami VE Monk, które ostatnio całkiem przypadły mi do gustu.

 

DSC_20160321_141351_652_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

Analogicznie do poprzednich musimy pozbawić je kabla.

 

DSC_20160321_141528_224_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

Następnie wszystko na nowo lutujemy i składamy w całość.

 

DSC_20160321_142039_260_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD

Mniej niż godzinka roboty i mamy nowy, przyjemnie grający zestaw słuchawkowy, w 100% kompatybilny z naszym smartfonem.

 

DSC_20160321_143210_141_wm.jpg


Jak dorobić pilot z mikrofonem do słuchawek. VE Monk MOD


Takim oto sposobem biorąc słuchawki (VE Monk) za około 50zł (cena zależy od dystrybucji) oraz zestaw słuchawkowy za 35zł otrzymujemy przyzwoity zestaw słuchawkowy, który spełni swoje zadanie jako zestaw do rozmów jak i będzie umilać nam czas w drodze do pracy.

Sama modyfikacja choć bardzo inwazyjna jest dosyć bezpieczna dla słuchawek, oczywiście jeśli wiemy jak posługiwać się lutownicą oraz innymi narzędziami koniecznymi do takiego zabiegu.

Osobom bez minimalnej wiedzy na temat elektroniki nie polecamy takich modyfikacji jeśli nie chcecie się pożegnać ze swoimi słuchawkami.

Ponownie żeby uniknąć niejasności w kwestii własności, cały wątek jest kopią wpisu z mojego bloga http://e11mtlab.blogspot.com/2016/03/jak-dorobic-pilot-z-mikrofonem-do.html. Zarówno w związku z tym opis trochę jak dla dziecka ale to firmowy blog i przeważnie wchodzą na niego ludzie nie mający jakiegokolwiek pojęcia o czym czytają więc trzeba pisać dużymi literami.

Edytowane przez Chamelleon
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W oryginalnym wpisie jest oferta ale na forum nie chciałem perfidnej reklamy wstawiać więc usunąłem o tym wzmiankę. Często ludzie u mnie w serwisie pytają o jakieś lepsze słuchawki niż oryginalne i ciężko cokolwiek polecić bo na hurtowniach niczego poza chińskim badziewiem i zestawami od telefonów nie mają więc pomyślałem żeby wyjść z inicjatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności