Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obejrzę, bo nie bawię się w internety na smartfonie, a po prostu na komputerze, wygodnie, jak człowiek :). Zresztą wersje mobilne, zwłaszcza w e-commerce to wciąż temat pomijany i nawet zrealizowany specjalnie na ten cel nie musi od razu być jakkolwiek bardziej użyteczny od wersji standardowej. Czasami sklep ignoruje wersje mobilne nawet ze względu na specyficzny asortyment, ew. jego unikatową strukturę, a czasami po prostu potrafią tak to zaprojektować, że Chryste Panie.


Tak czy inaczej, takiego etui w Thomannie nie ma, a przynajmniej ja nie widzę.




EDIT: widzę Mikołaj długo nie wytrzymał i już poszedł z K601 na All ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 moim zdaniem w swojej cenie i jak na w pełni otwarte słuchawki to do ideału brakuje chyba tylko odpinanego kabelka, oraz profilowanych padów od K701.

 

Zawsze można dorobić + dokupić.

 

Jeśli ktoś moim zdaniem nie potrzebuje słuchawek typowo zamkniętych, to jest to killer w tej cenie, taki sam, jak nie większy niż K550:

http://www.thomann.de/pl/akg_k_612_pro.htm

No może i są tanie. Zainteresowały mnie bardzo i już chciałem pojechać gdzieś na odsłuch ale... cena dobrego źródła wyraźnie dała mi do zrozumienia, że to nie dla mnie:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie może a na pewno ;). Koszt nowych = 700, podczas gdy stare K601 kosztowały jak pamiętam wedle rms.pl 1k zł w chwili wyskakiwania z rynku. Wbrew pozorom aż tyle na tor pod nie wydawać nie trzeba, choć fakt faktem trudniej je rozdmuchać niż serię 70x. Zawsze można próbować też szczęścia z ich niższymi modelami, które nie mają takich problemów, np. K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie może a na pewno ;). Koszt nowych = 700, podczas gdy stare K601 kosztowały jak pamiętam wedle rms.pl 1k zł w chwili wyskakiwania z rynku. Wbrew pozorom aż tyle na tor pod nie wydawać nie trzeba, choć fakt faktem trudniej je rozdmuchać niż serię 70x. Zawsze można próbować też szczęścia z ich niższymi modelami, które nie mają takich problemów, np. K550.

"Aż tyle"? To znaczy ile? :-)

Edytowane przez hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor po K601 stacjonarny da radę zrobić poniżej 1000zł, ale jeśli ma to iść z jakością to 1500-2000zł się nie zmarnuje :)

 

A uważam, że warto jak sprzęt da rade K601 to da spokojnie innym dynamikom także.

 

Zdam relację w piątek bo mam K601 w domu i będę składać wzmaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie etui np. z Superluksów, pasowałoby do K550 ? Chodzi o sztywne etui.

Lordzid Ty to masz bzika na punkcie etui wszelkicb ;)

 

Ale co do tematu, na pewno nie to od HD330 lub 660, zatrzaski w nim pewnie wytrzymaja niewielka ilosc zamkniec, nie wiem też, czy nie byłoby za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , bzika mam na punkcie mojej Żony, Muzyki Elektronicznej i Militariów. ;). A K550 na razie trzymam w worku od Superluksów, dodatkowo zabezpieczone folią bąbelkową. Przydałoby się sztywne etui ale ceny na Amazon są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy tylko dla mnie AKG k530 tak świetnie zgrywają się bezpośrednio z dziurki Musilanda O2 US ?

Nie znam Musilanda, ale ogólnie te słuchawki potrzebują wzmacniacza, bez niego dla mnie były ledwo słuchalne (ale może akurat gorszy dzień miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info. Czytałem tyle tematów na różnych forach o różnicy w recablowaniu k701 i k702, że ciężko mi ocenić. Generalnie jak dla mnie zmiana kabla robi różnicę (mam zmieniony przewód w he-500,d600 i dt880). Ciągle szukam słuchawek tylko do klasyki, co do której to jestem bardzo wybredny. Mój tor jest bardzo niemobilny (sonic pearl+dac podobnej wielkości+kable i listwa tomanek). Każdy zakup jest więc tak naprawdę "w ciemno", bo mobilnie to tylko c4 wezmę do ewentualnych testów. Jedni mówią, że recabling tylko w "y", a inni mówią, że w k702 wystarczy zmienić przewód, bo zmiana jest nieodczuwalna względem "y". Z serii "701"to słuchałem tylko "q", które są ponoć bardziej wersją fun, więc to nie to. Czy mógłbyś opisać na czy Twój mod polega? Mniemam, że to ulepszy w pewnych względach balans dźwięku.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciągle szukam słuchawek tylko do klasyki, co do której to jestem bardzo wybredny...

Radzę wypróbować Senki HD560 - sam takie posiadam i bardzo mi do klasyki pasują. Nawet obecnie masz ofertę zamiany w komisie http://forum.mp3store.pl/topic/109972-sennheiser-hd560-na/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czytałem tyle tematów na różnych forach o różnicy w recablowaniu k701 i k702, że ciężko mi ocenić. Generalnie jak dla mnie zmiana kabla robi różnicę (mam zmieniony przewód w he-500,d600 i dt880). Ciągle szukam słuchawek tylko do klasyki, co do której to jestem bardzo wybredny. Mój tor jest bardzo niemobilny (sonic pearl+dac podobnej wielkości+kable i listwa tomanek). Każdy zakup jest więc tak naprawdę "w ciemno", bo mobilnie to tylko c4 wezmę do ewentualnych testów. Jedni mówią, że recabling tylko w "y", a inni mówią, że w k702 wystarczy zmienić przewód, bo zmiana jest nieodczuwalna względem "y". Z serii "701"to słuchałem tylko "q", które są ponoć bardziej wersją fun, więc to nie to. Czy mógłbyś opisać na czy Twój mod polega? Mniemam, że to ulepszy w pewnych względach balans dźwięku.

 

Jeśli chodzi o mod z gąbkami to ja je w końcu wyjąłem zupełnie w k701 - pewnie dla większości jest totalne bezbasie, dla mnie jest jeszcze trochę szczerzej i klarowniej niż było - do klasyki idealnie. W recabling się nie bawiłem póki co.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czytałem tyle tematów na różnych forach o różnicy w recablowaniu k701 i k702, że ciężko mi ocenić. Generalnie jak dla mnie zmiana kabla robi różnicę (mam zmieniony przewód w he-500,d600 i dt880). Ciągle szukam słuchawek tylko do klasyki, co do której to jestem bardzo wybredny. Mój tor jest bardzo niemobilny (sonic pearl+dac podobnej wielkości+kable i listwa tomanek). Każdy zakup jest więc tak naprawdę "w ciemno", bo mobilnie to tylko c4 wezmę do ewentualnych testów. Jedni mówią, że recabling tylko w "y", a inni mówią, że w k702  wystarczy zmienić przewód, bo zmiana jest nieodczuwalna względem "y". Z  serii "701"to słuchałem tylko "q", które są ponoć bardziej wersją fun, więc to nie to. Czy mógłbyś opisać na czy Twój mod polega? Mniemam, że to ulepszy w pewnych względach balans dźwięku. 

 

Jeśli chodzi o mod z gąbkami to ja je w końcu wyjąłem zupełnie w k701 - pewnie dla większości jest totalne bezbasie, dla mnie jest jeszcze trochę szczerzej i klarowniej niż było - do klasyki idealnie. W recabling się nie bawiłem póki co.

Nie wiem jakiej klasyki słuchasz ale jak dla mnie mało basu wyklucza słuchanie duzych składów (podobnie jak zbyt dużo basu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Ciągle szukam słuchawek tylko do klasyki, co do której to jestem bardzo wybredny...

Radzę wypróbować Senki HD560 - sam takie posiadam i bardzo mi do klasyki pasują. Nawet obecnie masz ofertę zamiany w komisie http://forum.mp3store.pl/topic/109972-sennheiser-hd560-na/

 

Dzięki za propozycję. Z sennków z wyższych modeli miałem styczność z hd 540 woytla (które posiadałeś) i sam miałem hd 650@dhn. Musiałbym te hd 560 przesłuchać. Z klasyki słucham praktycznie wszystkiego. Jeśli chodzi o takie oczekiwania to preferowałbym taki dźwięk z oddali, dobrą separację, coś jak na tyłach sali koncertowej.

 

 

 

 

Jeśli chodzi o mod z gąbkami to ja je w końcu wyjąłem zupełnie w k701 - pewnie dla większości jest totalne bezbasie, dla mnie jest jeszcze trochę szczerzej i klarowniej niż było - do klasyki idealnie. W recabling się nie bawiłem póki co.

 

 

Ciekawa myśl z wyjęciem gąbek.

He-5LE - ja na tych słucham...

Na he-500 też mi odpowiada klasyka, ale mam takie wrażenie otwartej przestrzeni. Chciałbym czegoś z bardziej zarysowanymi granicami jak na sali. Klasyka też jest dobra na dt880 i bym celował w jakieś rozwinięcie takiej prezentacji dźwięku z lekkiego oddalenia. Może po prostu zostanę przy tych dwóch parach. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności