Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Kuba_622 said:

Bo one nie mają za mało basu, tylko praktycznie nie mają niskiego basu.

 

nie zauważyłem, fajnie schodzą do dołu ale przecież naturalnie niski bas gra ciszej i one to oddają 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hibi napisał:

nie zauważyłem, fajnie schodzą do dołu ale przecież naturalnie niski bas gra ciszej i one to oddają 

 

Mówiąc o brakach w niskim basie mówiłem o K701/K702 Te K712 rzeczywiście tego niskiego basu mają więcej.

Natomiast to, że człowiek słyszy coraz niższy bas coraz ciszej, to jest właśnie argument za tym, że słuchawki nie powinny grać niższych częstotliwości ciszej. Wystarczy posłuchać np. kontrabas na żywo a potem na K701, żeby zobaczyć jak karykaturalnie to wypada na tych słuchawkach - stosunek ilości niskiego do wysokiego basu jest dokładnie przeciwny do tego, co słyszymy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o 702

to albo masz wadliwą sztukę albo nie masz Mojo do nich :)

bas pierwsza klasa

jeżeli nie pierwsze ani drugie to potrzeba ci NH/NO ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hibi napisał:

ja o 702

to albo masz wadliwą sztukę albo nie masz Mojo do nich :)

bas pierwsza klasa

jeżeli nie pierwsze ani drugie to potrzeba ci NH/NO ;)

 

Nie, po prostu porównuję ze słuchawkami, które mają o wiele lepszy bas od K701/2 :)

 

Nie znam Mojo. Używam wzmacniacza lampowego, ale wcześniej na kilku wzmacniaczach tranzystorowych też ich słuchałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygód z K702 ciąg dalszy :)

Zrobiłem bas moda i zacząłem odsłuchy. Okazało się, że dla mnie basu jest za dużo, a na razie nie chce mi się bawić w częściowe odsłanianie kanału (swoją drogą ma to sens, czy BM działa zero-jedynkowo?).

Ostatecznie wróciłem do stanu pierwotnego. Zdecydowanie słuchawki do jazzu i klasycznej. Jak ktoś szuka uniwersalnych, to nie tu. W tych gatunkach nieustanny banan na twarzy :D

P.S.

Swoją drogą, jeśli chodzi o zagadnienia praktyczne - kopułki centralne dość dobrze odkręca się za pomocą wykałaczek. Trzeba oczywiście robić to z wyczuciem, żeby nie złamać "narzędzi", ale unika się uszkodzenia delikatnych powłok (w przypadku K702 jest to srebrna warstwa). 

Edytowane przez kpiekos
Skleroza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kpiekos napisał:

Dla mnie za mało dociążony dół w cięższych gatunkach. Nie tego od nich oczekuję. W ww. gatunkach spisują się świetnie.

Swoją drogą, zwróciliście uwagę na to, że K702 nie są czarne, tylko ciemnogranatowe?

 

Prawda to. Za to pady są czarne, a nie czarno-brązowe :P

k712k702.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kpiekos napisał:

... na razie nie chce mi się bawić w częściowe odsłanianie kanału (swoją drogą ma to sens, czy BM działa zero-jedynkowo?)...

Bas mod nie działa zero-jedynkowo - można częściowo zasłonić otwór i efekt będzie pośredni.

Osobiście to zakleiłbym plastrem i zrobił otwór szpilką. W razie potrzeby, drugi, trzeci itd...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perul napisał:

Osobiście to zakleiłbym plastrem i zrobił otwór szpilką. W razie potrzeby, drugi, trzeci itd...

Dzięki za odpowiedź! :)

Właśnie się bawiłem w zmianę średnicy otworów. Wymieniałem taśmy z coraz większymi średnicami. Zatrzymałem się na około 0,7 mm. Daje to w miarę zrównoważone brzmienie. Jutro posłucham "na świeżym słuchu" i ewentualnie skoryguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kpiekos napisał:

Dla mnie za mało dociążony dół w cięższych gatunkach. Nie tego od nich oczekuję. W ww. gatunkach spisują się świetnie. (...)

Bo mają, stąd eksperymenty z dociążeniem ich. Zobaczę, czy kompromis z częściowym bass modem nie wpłynie na wrażenia w jazzie i klasycznej, jeśli tak, wracam do stanu wyjściowego.

5 minut temu, Aro91 napisał:

Jak na moje oko K702 są grafitowe xD  (...)

Oświetl je mocniejszym światłem. Nić na skórzanej opasce też jest niebieska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż ,słucham właśnie najnowszego Asot 845 Trance...i K701 na głowie...

Muszę tutaj przeprosić serdecznie Rafacio, czasem z niego drwiłem i śmiałem się, chwalił tak mocno te K701,:)

że niby basu nie brakuje....jakem niewierny Tomasz nie wierzyłem, w K702  mi go brakowało...

Ale przyznaję ,ma chłop rację są rewelacyjne te K701, najlepsze jak dla mnie z tej rodziny K7XX...bas daje po garach, jest go akurat ile trzeba:rolleyes:

To mówię ja ,fan basowego grania...po HD800s wcale mi basu nie brakuje...może już człowiek stary i słuch nie ten...co tam, ważne że jest impreza!...he,he.

Rafacio, druga para K701 to dobry pomysł...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na wykresie widać że K702 ciut więcej basu mają...ale własny odsłuch i wykresy można sobie wiadomo gdzie włożyć...he,he.

Przy K702 raził mnie sztywny przekaz, sprężysty i twardy ogólny odbiór, brak dociążenia ,stąd szybki bas mod robiony  po kilku dniach.

Po bas modzie K702 stawały się przyjemne w odbiorze.

W K701 w ogóle nie czuję potrzeby robienia tego modu...to ci dopiero cud świąteczny:P

Słuchane na tym samym torze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702 też bardzo mi podeszły,sprzedałem jedynie bo kasy brakowało...K701 już zostają ze mną jak to się mówi do grobowej deski....he,he.

Pewnie jakieś lampowe Combo byłoby mile widziane do K701...może Aune T1...-_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo te Made in Austria na mnie za małe bo właśnie mają te wypustki, nie wiedziałem do niedawna że już te chińskie są produkowane bez wypustek, chwała im za to. Teraz mieszczę się na styk plus dogięcie pałąka,oby nie pękł...

Od rana zbieram szczękę jak się K701 poprawiły w przekazie.

Nawet obudził się we mnie zwykły gość i zatłukł oraz zakopał Soundmana oraz dobrze uklepał ziemię...he,he.:ph34r:

Żeby tak dobrze grać na Essence ST w cenie słuchawek za 550zł to powinno być karalne.:lol:

Sens kupowania czegoś więcej dla przeciętnego człowieka jest zerowy .

Dla pasjonata jeszcze są Staxy ,chyba jedynie one warte swej ceny, tam też słychać ciszę...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności