Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rafacio napisał:

taki dopasowany do przeważających basolubnych gustów.

 

Odrobina basu jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła, jeżeli K712 jest dla basolubów to co powiesz o chociażby Meze, HD650 czy wielu innych modelach. Promowanie bezbasowia jako neutralności jest tak samo szkodliwe jak basolubstwo, które to tak audio**** umiłowali sobie wyśmiewać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Dla mnie 712 są niezbyt akceptowalne przez nawałnicę basu. Takie odniosłem wrażenie. Słaby przedstawiciel rodziny K7, taki dopasowany do przeważających basolubnych gustów.

Wow, K712 i nawałnica basu?....he,he:o

Mają co prawda podbite o 3db niskie pasmo ale nadal nie można ich nazwać słuchawkami dla basoluba.

Nadal to kulturalne i równe granie znane z innych K7XX, jak dla mnie było tego basu nawet za mało w K712pro, 

musiałem bas port odblokować , było go wtedy więcej ale i stał się zbyt miękki, więc raczej nie polecam tego robić.

Bas w K712 jak akuratny, ale już przy DT990 600ohm, będzie sporo słabszy w odbiorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, brunnerius napisał:

@Palpatine, mocne, przede wszystkim mocne, Aune B1 im nie dało rady dopiero na Magni rozwinęły skrzydła, "grają" z dziurki C10 ale takie "jest ok ale to nie to" tyle w kwestii zapotrzebowania na moc. I tam bajki że jak se dodasz jakieś tam omy, podzielisz przez decybele i pomnożysz przez populację kornika w Puszczy to wychodzi, że poprawnie powinny zagrać z każdej dziurki to ekchm, już dawno minąłem "efekt placebo" one potrzebują mocy.

Co do charakteru źródła, z C10 po LO grają przepięknie, od klasyki przez jazz po heavy metal i pochodne ;) C10 jest raczej neutralny. Głosy chodzą, że niektórym K712 grają ciepławo, ja bym to na źródło zwalił. Dasz im ciepłe źródło to raczej bas będzie dominował, dasz zimne to zagrają jak K702, dasz neutralne lub co najwyżej delikatne "u" i masz audionirvanę za niewielką kasę. Nie miałem X1S ale się sporo o nim naczytałem, mogłoby to Aune stanowić dla K712 dobrego kompana, ale to z analizy opisów grania.

Ciekaw byłbym co na to audionanik. I tak rozwija się kult niewidzialnej mocy. Alee.. potwierdzam, na dużo mocniejszym Wire BAL miałem więcej wybuchowego i dobrze kontrolowanego basu w AKG K601 niż innym topowcu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nsk napisał:

Dla niego K701 mają za dużo basu więc na tym powinna skończyć się ta rozmowa :D.

No właśnie. I nie ma już żadnej dziury w nich do zablokowania. :( Idealną ilość basu dla mnie mają K501. Chciałem je sprzedać, ale teraz to dla mnie najbardziej uniwersalne słuchawki nawet do takiego metalu jak NILE. Niedawno kolumny na chyba 15" głośnikach wypełniałem watą i zamykałem otwory i teraz grają idealnie. W ogóle nie widzę na rynku prawie nic dla mnie. Te wszystkie modne obecnie planary walą basem. Staxy - grają za ładnie - żadnego syknięcia, cyknięcia, ja tak nie lubię. Pojawia się sznasa na odsłuch K812. Może to będzie to? A jak nie to i tak mam już co chcę.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem panowie dostałem dziś fcl2 podpinam K612pro i lipa trochę.

Jako dac mam Dac magic 100 i głośność idzie aż na 12-13 godzinę by była dosyć dobra głośność czy naprawdę ten wzmacniacz ma tak niewielki "gain" o ile dobrze rozumiem ?

dawno czarna perła dawała sporo głośniejszy sygnał jak pamiętam hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black pearl miałem rok temu ale sprzedałem bo nie do końca pasowały brzmieniem do lekko jasnego dac magica 100 przed tuningiem

Myślałem że FCL2 będzie miał większy sygnał nw jak to fachowo napisać, kupiłem go w promocji za bardzo małe pieniądze być może K612pro są jednak wymagające jeżeli mówimy o poziomie głośności.

Czyli czarna perła miała wyższy gain jak pamiętam na 10-11h wszystko leciało wyżej było za głośno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Aro91 napisał:

Mam mały problem panowie dostałem dziś fcl2 podpinam K612pro i lipa trochę.

Jako dac mam Dac magic 100 i głośność idzie aż na 12-13 godzinę by była dosyć dobra głośność czy naprawdę ten wzmacniacz ma tak niewielki "gain" o ile dobrze rozumiem ?

dawno czarna perła dawała sporo głośniejszy sygnał jak pamiętam hmm

lovely_cube_gain.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 22:33, brunnerius napisał:

@Palpatine, mocne, przede wszystkim mocne, Aune B1 im nie dało rady dopiero na Magni rozwinęły skrzydła, "grają" z dziurki C10 ale takie "jest ok ale to nie to" tyle w kwestii zapotrzebowania na moc. I tam bajki że jak se dodasz jakieś tam omy, podzielisz przez decybele i pomnożysz przez populację kornika w Puszczy to wychodzi, że poprawnie powinny zagrać z każdej dziurki to ekchm, już dawno minąłem "efekt placebo" one potrzebują mocy.

Co do charakteru źródła, z C10 po LO grają przepięknie, od klasyki przez jazz po heavy metal i pochodne ;) C10 jest raczej neutralny. Głosy chodzą, że niektórym K712 grają ciepławo, ja bym to na źródło zwalił. Dasz im ciepłe źródło to raczej bas będzie dominował, dasz zimne to zagrają jak K702, dasz neutralne lub co najwyżej delikatne "u" i masz audionirvanę za niewielką kasę. Nie miałem X1S ale się sporo o nim naczytałem, mogłoby to Aune stanowić dla K712 dobrego kompana, ale to z analizy opisów grania.

 

 

13 godzin temu, matkin napisał:

Ciekaw byłbym co na to audionanik. I tak rozwija się kult niewidzialnej mocy. Alee.. potwierdzam, na dużo mocniejszym Wire BAL miałem więcej wybuchowego i dobrze kontrolowanego basu w AKG K601 niż innym topowcu.

 

MjOOAQ.gif

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że chciałem je sprzedać. I to za 200 złotych. K501 - nie jest to miłość od pierwszego więc wejrzenia. Dla mnie najbardziej uniwersalne słuchawki do wszystkiego. Od Nile, czy Traumy po Carmignole. Muszę zdobyć drugie na zapas. A jak kto lubi to niech kupuje słuchawy za 14000.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał:

"Dla mnie k712 mają jeszcze minimalnie za mało basu"

Ciekawe czy to ja mam tak zepsuty słuch czy wy. :lol:

Kwestia gustu i przyzwyczajenia. Otwarte słuchawki zawsze będą miały go mniej, ale jego ilość zależy tylko i wyłącznie od preferencji i od tego z czego na co się "przesiadamy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj @Rafacio generalnie generalizowanie prowadzi do fanatyzowania. Dla każdego jego raj. Jeden lubi chudo i surowo drugi tłusto i wysmażone, czy to źle? A piszesz jakby to Twoja droga była jedynie słuszną. Dla Ciebie pewnie tak. Jeden lubi po szosie drugi na przełaj a trzeci to i to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Może masz rację. 

Ale zwolenników basu jest za dużo :ph34r: I przez to nie ma dla mnie sprzętu na rynku obecnym.

:mellow:

P.s. Dziwę się, iż odniosłes wrażenie, że próbuje kogoś na moje bezbasowie przekonać. Tak to wygląda?

Chyba do nocnego pójdę.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafacio napisał:

Hmm. Może masz rację. 

Ale zwolenników basu jest za dużo :ph34r: I przez to nie ma dla mnie sprzętu na rynku obecnym.

:mellow:

P.s. Dziwę się, iż odniosłes wrażenie, że próbuje kogoś na moje bezbasowie przekonać. Tak to wygląda?

Chyba do nocnego pójdę.

 

 

To nie jest tak, że brakuje dla Ciebie sprzętu. Jak ktoś lubi daną barwę tonalną i zacznie schodzić coraz niżej i niżej, to po prostu skończy mu się lista danych produktów. Pewnie po roku nieustannego użytkowania jakichś basowych słuchawek powrót do Twojego obecnego setupu byłby również bardzo dziwny i ciężki. Ja dopiero po odsłuchu kilku zamkniętych, ciemnych par zrozumiałem jak jasne są moje K612 PRO, zostałem przy nich ze względu na upodobania, ale trzeba być świadomym przywar swoich słuchawek.

 

Co w tym temacie mają powiedzieć Amerykanie, dla których połowa otwartych par ma zbyt mało basu. Gdzie nie spojrzeć tam odwołania do HD650. Dla nich ten model to jak Biblia dla Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że 612 dobrze ci służą. Ehh. Trochę żałuję ich sprzedaży. Miałbym basowego kilera nadal jak dla mnie.

 

"Co w tym temacie mają powiedzieć Amerykanie, dla których połowa otwartych par ma zbyt mało basu."

Co mam powiedzieć ja dla którego połowa ma zbyt dużo basu?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności