Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pierotero napisał:

Dźwiękowo dorównują K701 -2?

 

Jak dla mnie,klasa wyżej granie mają K712pro.

Więcej detalu, przejrzystość,pozycjonowanie na scenie...czysto i wyraziście,czuć hi-end niemalże.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał:

 

Gość uważa że K712 są lepsze od K702 i K7XX.

 

Miałem K7XX i K712 jednocześnie i mogę potwierdzić, że jest różnica, ale nie powiedziałbym, że miedzy nimi da się określić "lepszość", raczej kwestia preferencji.

Mnie bardziej siadły K712, ale z K7XX się rozstawałem z pewnym smutkiem.
Jak napisałem kiedyś - różnica na tyle duża, że zauważalna, ale na tyle mała, że nie uzasadniłbym posiadania obu jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vonBaron napisał:

Basu jest na styk. Jest sens wymieniać kabel czy ten stockowy jest ok?

 

Ja sobie zamówiłem krótki kabelek na Acrolinku 7N i jest trochę lepiej. Co do brakach w basie to może wywal na początek pierścienie z gąbki przed driverami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Jak dla mnie,klasa wyżej granie mają K712pro.

Więcej detalu, przejrzystość,pozycjonowanie na scenie...czysto i wyraziście,czuć hi-end niemalże.

 

zrób stopkę jakie słuchawki miałeś i lubiłeś  i jasne będzie dlaczego dla ciebie  jest to klasa wyżej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hibi napisał:

zrób stopkę jakie słuchawki miałeś i lubiłeś  i jasne będzie dlaczego dla ciebie  jest to klasa wyżej :) 

Hmmm, to się czuje od razu chyba,mimo że można nie polubić to docenia się klasę i poziom przekazu danych słuchawek.

Ja mogę nie lubić przekazu danych słuchawek,ale jeżeli prezentują odlotowy poziom to je doceniam,inaczej byłbym zakłamany....

Moim ideałem są Beyery T1 rev2, detaliczne,ciemnawe lekko, wyraziste,przestrzenne w głąb sceny jak żadne słuchawki...wymagają dobrego toru ale bez przesady...

AKG k712 pro są niezwykłe bo...ergonomia najlepsza z K7XX, scena największa dla mnie i najgłębsza, wyrazistość wzorowa, poziom Hi-End, za 1tys zł, dają szansę każdemu poczuć jak grają słuchawki za 14tys...czytaj HE1000...i tyle w temacie... 

Potrzebują jednak nasyconego,dobrego toru..by pokazać pełnią możliwości...dla mnie lepsze od K812...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LoneVagrant napisał:

 

Miałem K7XX i K712 jednocześnie i mogę potwierdzić, że jest różnica, ale nie powiedziałbym, że miedzy nimi da się określić "lepszość", raczej kwestia preferencji.

Mnie bardziej siadły K712, ale z K7XX się rozstawałem z pewnym smutkiem.
Jak napisałem kiedyś - różnica na tyle duża, że zauważalna, ale na tyle mała, że nie uzasadniłbym posiadania obu jednocześnie :)

Prawda to że K7XX mają więcej basu od K712?

1 godzinę temu, decees napisał:

 

Ja sobie zamówiłem krótki kabelek na Acrolinku 7N i jest trochę lepiej. Co do brakach w basie to może wywal na początek pierścienie z gąbki przed driverami?

Przecież napisałem że basu mi nic a nic nie brakuje.

 

Czuję że będzie mi bardzo ciężko znaleźć lepsze otwarte w cenie do 1000zł.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Prawda to że K7XX mają więcej basu od K712?

Przecież napisałem że basu mi nic a nic nie brakuje.

 

Czuję że będzie mi bardzo ciężko znaleźć lepsze otwarte w cenie do 1000zł.

 

Prawda to. Raz że ilościowo (chociaż nie jakoś bardzo), a dwa - całościowo są cieplejsze i bardziej relaksujące, ale i przez to mniej rozdzielcze (ale dalej precyzyjne). Na pewno to też kwestia toru, ale tu nie miałem możliwości robić jakichś testów poza tym co w sygnaturce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LoneVagrant napisał:

 

Prawda to. Raz że ilościowo (chociaż nie jakoś bardzo), a dwa - całościowo są cieplejsze i bardziej relaksujące, ale i przez to mniej rozdzielcze (ale dalej precyzyjne). Na pewno to też kwestia toru, ale tu nie miałem możliwości robić jakichś testów poza tym co w sygnaturce :).

 

A więc K712 wcale nie takie naj-fanowe. Może K701 z bassmodem nie byłyby takie najgorsze :)

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Jego to trzeba traktować z pewnym dystansem ;)

Możesz porównać K712 do 400i?

 

400i chudsze w basie, ostrzejsze, bardziej szczegółowe granie ale mniej muzykalne, sporo słabsza góra od tej w K712. To tak na pierwszy słuch. Ogólnie to K712 podobają mi się bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pierotero napisał:

 

A więc K712 wcale nie takie naj-fanowe. Może K701 z bassmodem nie byłyby takie najgorsze :)

 

Muzycznie wolę K702 od K712, zwłaszcza z otwartym bas portem w K702...

Odebrałem k712 jako nastawione głównie na przekaz detalizy, techniczną wyższość pokazują, za to średnica mniej przyjemna od K702,Q701...

Więc wydaje się najlepiej dokupić pamięciowe pady do K702/Q701 i będzie wcale nie gorzej.

 

A do mnie właśnie dotarły AKG K550 mk2, na razie czuć że potrzebują wygrzania ale jazzik grają już teraz rewelacyjnie, Metallica też super nad podziw.

Bałem się że nie wejdę w te K500 ale na szczęście starczyło pałąka...ha,ha.

Na 12tce jest ideał ale wiadomo kosztem przekazu, mam teraz na 11tce i jest optymalnie, na 10 za ciasno.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie wolę K702 od K712, zwłaszcza z otwartym bas portem w K702...
Odebrałem k712 jako nastawione głównie na przekaz detalizy, techniczną wyższość pokazują, za to średnica mniej przyjemna od K702,Q701...
Więc wydaje się najlepiej dokupić pamięciowe pady do K702/Q701 i będzie wcale nie gorzej.
 
A do mnie właśnie dotarły AKG K550 mk2, na razie czuć że potrzebują wygrzania ale jazzik grają już teraz rewelacyjnie, Metallica też super nad podziw.
Bałem się że nie wejdę w te K500 ale na szczęście starczyło pałąka...ha,ha.
Na 12tce jest ideał ale wiadomo kosztem przekazu, mam teraz na 11tce i jest optymalnie, na 10 za ciasno.
 

Nie warto padów żelowych ładować do k702 bo zmiany są niewielkie , trochę lepszy kick basu ale mniej przestrzennie .

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograły mi te K550 z 10h, bas nadal nieśmiały i mało obecny że aż ciekawy:P

Po wykresie powinny mieć bas lepszy od K701/702, na razie to chyba najmniej basowe słuchawki co miałem.

Ale może jeszcze się rozkręcą, wczoraj nic nie było słychać,dzisiaj na ostro basowej muzyce coś tam zaczyna plumkać,

ale to nadal kartonowe pudełko. 

Ciekawe,tak by je AKG wykastrował z basu? K702 przy nich to jak basowe potwory...he,he.

Ale nie narzekam, wiedziałem w co się pakuję, kupiłem z ciekawości, średnica i góra bajka.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seler666 napisał:

Czy między K612 a 712 jest przepaść jakościowa czy raczej delikatne rozwinięcie podobnej szkoły grania? 

IMO inne granie trochę z dystansem, przepaści na pewno nie ma 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Pograły mi te K550 z 10h, bas nadal nieśmiały i mało obecny że aż ciekawy:P

Po wykresie powinny mieć bas lepszy od K701/702, na razie to chyba najmniej basowe słuchawki co miałem.

Ale może jeszcze się rozkręcą, wczoraj nic nie było słychać,dzisiaj na ostro basowej muzyce coś tam zaczyna plumkać,

ale to nadal kartonowe pudełko. 

Ciekawe,tak by je AKG wykastrował z basu? K702 przy nich to jak basowe potwory...he,he.

Ale nie narzekam, wiedziałem w co się pakuję, kupiłem z ciekawości, średnica i góra bajka.

A może MK1 kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności