Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca się zgadzam - inaczej, niższa średnica jest lekko cofnięta (tak samo jak niski bas), wyższej jest sporo - tak samo góry. Słychać to po wokalach - damskie prezentują się lepiej, męskim brakuje trochę dociążenia. Tak samo dęciaki wypadają lepiej niż kontrabas.

 

V-ka to to nie jest - nie ma mowy o wybrakowanej górze bez wsparcia w średnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra-dół - tzn, że jeden driver zajmuje się niskimi, drugi wysokimi? Ja właśnie przed zakupem wyczytałem odwrotnie, że oba są identyczne i grają dokładnie to samo, cały myk jest w ich wyprofilowaniu - kącie umieszczenia, który tworzy "acoustic lens" :)

 

Coraz bardziej mi się podobają. Rzeczywiście przydałoby się więcej niskiego środka, ale dynamika, separacja i wymiary sceny robią wrażenie. Myliłem się też co do basu - niesamowicie kontrolowany i potrafi naprawdę nisko zejść zachowując punktowy charakter - zero mulenia.

 

Aktualnie są na allegro K260 w niezłym stanie, ale 600 Ohmów, chyba O2 by tego nie rozbujał, chociaż nie wiem jaką mają skuteczność. Podobno ten sam driver co K240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Aktualnie są na allegro K260 w niezłym stanie, ale 600 Ohmów, chyba O2 by tego nie rozbujał, chociaż nie wiem jaką mają skuteczność. Podobno ten sam driver co K240.

Stare K140 też niby mają ten sam driver co K240 ... ale co z tego wynika kokretnego :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K280 - REWELACJA :) Tak jak nie podeszły mi k550/k500/k601/k701/k540 (na długi czas zraziłem sie do AKG) k280 uważam za wybitne słuchawki, do rocka/metalu są wyborne. Ostatnie co bym o nich powiedział to to że grają loudness... Na czym ich słuchałeś Mikołaj? LC?

 

I napaliłem się k250 i k260 już do mnie jadą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 słuchałem z E07K. Były dość świeże, z pudełka.

 

Kupiłem Andes i rzeczywiście K550 stają się z nim ostre :blink: Całe szczęście że jest tam korektor. Osobiście preferuję ustawienie T: - 2, B: 2, Gain: 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścinacie górę a podbijacie dół w K550? Jezu, to ja zupełnie odwrotnie. No, prawie. Lekko podbijam górę, a dołu nie ruszam. I to na FiiO E17. Tylko że sklepowe mają już swoje godziny przegrane. Świeżaki dla mnie były nie do słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słuchafony mają rok grania za sobą. Zestaw Classic 6g + Andes + L11 + K550 jest zbyt ostry jak na moje preferencje i zmuszony jestem własnie tak modyfikować pasmo. Zastanawiam się nawet, czy nie zejść jeszcze do -4 z wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na takim torze rzeczywiście może być przy ostro. Ale na przykład, na E09K i E17 nic nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andes i E17 to jako amp to samo. Przy wygrzanych K550 z 5g i E07k jest już lepiej. Góra tak nie atakuje.

 

Chyba dołączę do fanklubu z K550...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra gora w K550? Dla mnie to ona jest schowana, a wydaje mi sie, ze to wyzsza srednica jest podbita, dlatego w niektorych ostrzejszych kawalkach z gitara rockowa ciezko sie slucha. No i mam wrazenie przesunietego balansu na lewa strone...

 

i jeszcze odkleja mi sie pianka na palaku... eh AKG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, przechodziły mi przez łapy K240 prawie w moim wieku, mojego ezgemplarza 550 nie wyobrażam sobie już za 10 lat.

 

Jak sprawdzić przesunięcie balansu, żeby mieć pewność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem na testowych płytach różnych wytwórni lub producentów audio są sample do rozstawiania kolumn - odsłuchy poszczególnych kanałów. Trzeba jednak uważać, bo np. w samplach XLO spiker na prawy kanał mówi trochę głośniej, przez co już kilka razy myślałem, że mam balans skopany w słuchawkach...

 

Można znaleźć nagranie mono lub skonwertować stereo.

Warto również w foobarze zamienić kanały - W DPS's: Reverse Stereo Channels.

 

No i oczywiście zabawa w zmienianie słuchawek stronami, ale nigdy nie można być pewnym żadnej z metod. Nasze uszy też podobno słyszą różnie - nie mamy perfekcyjnego balansu.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam wrazenie przesunietego balansu na lewa strone...

 

i jeszcze odkleja mi sie pianka na palaku... eh AKG...

Mam te same problemy.Z balansem sobie poradziłem w ten sposób, że we właściwościach dzwięku w kompie ściszyłem lewy kanał do 93.Prawy bez zmian i wydaje się być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podkleiłem piankę do pałąka na taśmę dwustronną.

 

Z balansem na stacjonarce to ok, ale na urządzeniach mobilnych z reguły nie ma możliwości ustawiania balansu i tu jest problem.

 

Kto jest oficjalnym dystrybutorem AKG w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę do FanKlubu AKG z moimi wieloletnimi K414p które chwilowo odpoczywają na półce czekając na nowego właściciela oraz z K450 które je z powodzeniem zastąpiły. :lol:
Mam również definitywny zamiar w przyszłości zakupić K550 bo o ile stockowo grają bardzo dobrze to po rekablingu ich przez Fatso Cordialem to się w nich zakochałem. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności