Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

K242 Hd są bardzo ładne zapomnieliście dodać :P , 240 mk2 , albo 240 Studio - są na mojej liście pożądanych słuchawek , być może kiedyś Sobie je sprawię :) jeśli dobrze sobie tłumaczę że to(k242hd) większa wersja k142hd w które mieście się całe uszko z lepszym Bassem (?) - to z pewnością warto kupić :)

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie upragnione AKG k701Q. Dźwiękowo jestem pod wrażeniem, spodziewałem się grających bardziej ostro i detalicznie a tu proszę łagodne i ta przestrzeń.Jednak załamany jestem wykonaniem tych słuchawek, jakby nie przewidzieli ich dla ludzi o dużych głowach! Co prawda mieści się głowa ale jednak po jakimś czasie strasznie uwiera czubek głowy! Tego nie da się wytrzymać. Nawet podkleiłem sobie na ten skórzany pasek taką gąbkę samoprzylepną ale wtedy już za ciasno jest. Czuję się jakbym zakładał buty o jeden numer za mały, niby znana firma a takiej prostej rzeczy nie dopracowali! Moje drugie słuchawki Senki HD598 to ideał w porównaniu z AKG 701. Lżejsze i ta mięciutka wyściółka pod głowę....szkoda że dźwiękowo dwa razy gorsze od AKG. Chyba wnerwię się całkiem i usunę na stałe ten pasek skórzany , można zwariować od tego docisku. Zamiast wygody , katorga. AKG nie popisało się w tym zakresie....duży minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha...widzę że nie tylko ja mam problem z tym dociskiem tego skórzanego paska :P Ten pomysł z folią bąbelkową najprostszy i najmniej inwazyjny. AKG 701Q przyznam się że kupowałem w ciemno i spodziewałem się dobrego dżwięku ale w rzeczywistości grają jeszcze lepiej...Niedawno miałem zestaw stereo z górnej półki gdzie całość oscylowała koło 30tys za nowe klocki.(Ja akurat miałem używki) Nie przesadzę jeżeli powiem że te AKG 701 grają właśnie w podobny sposób jak w moim stereo, a chyba i lepiej...Miałem kolumny ATC19 i od razu ten przyjemny bas z 701 skojarzył mi się znajomo. To ta sama klasa,swoboda i realność w przekazie instrumentów i głosu ludzkiego. Chyba nawet AKG701 jeszcze mocniej czarują i łagodzą wszystkie ostre przydźwięki i wyostrzenia niż ATC + Hegel H100 . Za źródło chodził u mnie Ayon 7s. Najbardziej zaskoczony jestem zgraniem z moją kartą dźwiękową Asus Essence St. Spodziewałem się bardziej ostrego, jasnego i metalicznego przekazu...a tu taka miła niespodzianka. Niedługo spodziewam się dojścia wzmacniacza/Daca do tych AKG. Wtedy pewnie dopiero zagrają jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie moje żeby nie było

20090228090.jpg

 

 

Dokładnie @fosforan nie wszystko musi być liczone stosunkiem co dostajemy za ile, u nie których (sporo takich osób :wacko: ) widzę chory niemal do granic konsumpcjonizm a gdzie w tym muzyka? Wszystko jest liczone chorym przelicznikiem złotówek.

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie Panowie - opłacałoby się zmienić BD DT770 na AKG K550 ? Czy raczej brnąć w BD T70P ? Nie zdołałem na razie na poważnie posłuchać K550 - tyle co u Kuropa. Wydają mi się coraz fajniejsze, choć odstraszała mnie ostra góra. Ale mają dużo przestrzeni. Niestety nie dałbym chyba rady kupić K550 i zostawić 770....

 

Czy AKG ma coś takiego jak T50p ? Chodzi nie tyle o sposób grania co wygląd, design ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępuję do klubu z Q460 - miałem je sprzedawać, ale to bardzo fajne portable jazzofony :)

 

No i mam pytanie, chciałbym coś półotwartego/otwartego ze stajni AKG do jazzu - z dobrą średnicą, miękką górą, niezbyt rozlazłym basem i dobrą szczegółowością. Myślę o jakiś używkach, kuszą mnie trochę K121. Ktoś miał z nimi styczność? Może K141, stare K240? Tak do 300 zł.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord

Myślę, że wybór to kwestia preferencji bardziej, więc zmiana w ciemno to raczej nie jest najlepszy pomysł. Najlepiej jakbyś mógł pożyczyć to wtedy porównałbyś na spokojnie. Co do T70P - to chyba lepiej iść w T70, ale to też trzeba posłuchać koniecznie, a nie w ciemno, bo dla niektórych basu za mało będzie (co może być szczególnie dotkliwe po przesiadce z DT770) lub niemuzykalnie - trzeba wiedzieć co się lubi - SRH940 mogłyby się okazać bezpieczniejszym wyborem od beyerków obu. Co do K550 jak dla mnie ostre nie są np. z prodigy cube (ale z fiio obawiam się, że może być trochę ostrawo, kiedyś miałem E10, ale k550 w tamtym czasie nie miałem) , a wygrzewanie jeszcze poprawia sytuację.

 

@maciux

Nie pamiętam już, ale chyba wersje studio są ciekawsze - 121S i 141S, a z 240, wersja DF bardzo ciekawa, no i Sextetty, tylko, że one mają sporo driverów, więc w razie awarii trudniejsze do odrestaurowania i raczej jeszcze gorsze do napędzenia niż 600 ohmowe DF. Więc raczej coś tam mocniejszego niż o2 potrzebne, by to naprawdę dobrze rozbujać.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w E07K ? Fatso słucha z nim wygrzanych K550. i mówi,że jest OK.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

Nie pamiętam już, ale chyba wersje studio są ciekawsze - 121S i 141S, a z 240, wersja DF bardzo ciekawa, no i Sextetty, tylko, że one mają sporo driverów, więc w razie awarii trudniejsze do odrestaurowania i raczej jeszcze gorsze do napędzenia niż 600 ohmowe DF. Więc raczej coś tam mocniejszego niż o2 potrzebne, by to naprawdę dobrze rozbujać.

nie przesadzajmy z potrzebą tych mega mocnych wzmacniaczy, O2 powinien spokojnie dać radę i nie zostawiać niedosytu (ewentualnie, jeśli chodzi o brzmienie, zgranie się). One mimo wszystko mają odpowiednią skuteczność, by nie być aż tak straszne, jak niektórzy starają się je przedstawić.

 

Poleciłbym Ci, maciux, moje K242, czy inne sextetty z późnej produkcji, ale czego ja wtedy będę słuchał jeśli wyślę Ci swoje na testy :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

Nie pamiętam już, ale chyba wersje studio są ciekawsze - 121S i 141S, a z 240, wersja DF bardzo ciekawa, no i Sextetty, tylko, że one mają sporo driverów, więc w razie awarii trudniejsze do odrestaurowania i raczej jeszcze gorsze do napędzenia niż 600 ohmowe DF. Więc raczej coś tam mocniejszego niż o2 potrzebne, by to naprawdę dobrze rozbujać.

nie przesadzajmy z potrzebą tych mega mocnych wzmacniaczy, O2 powinien spokojnie dać radę i nie zostawiać niedosytu (ewentualnie, jeśli chodzi o brzmienie, zgranie się). One mimo wszystko mają odpowiednią skuteczność, by nie być aż tak straszne, jak niektórzy starają się je przedstawić.

 

Poleciłbym Ci, maciux, moje K242, czy inne sextetty z późnej produkcji, ale czego ja wtedy będę słuchał jeśli wyślę Ci swoje na testy :( ?

 

Kupiłem właśnie K280 Parabolic - może się sprawdzą, trochę o nich poczytałem i się skusiłem. Za parę dni je pewnie dostanę, posłucham i zdam relację.

 

Wiem jak to jest z tym pożyczaniem do testów, sam kilku osobom podesłałbym np. Tandemy, ale cały czas ich używam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie posłuchałem K280. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego - liczyłem na ciepłą, mulącą średnicę AKG i lekki kocyk. Dostałem bardzo przejrzyste i zbalansowane brzmienie z bardzo dużą i napowietrzoną sceną. Świetna dynamika, swobodne i punktowe granie - szczegółowość też niczego sobie. Prądożerne skubaństwa, a po podbiciu gain w O2 bardzo łatwo się przesterowują.

 

Nie tego chciałem, ale to co dostałem też mi się podoba :)

Trochę skrzypią i gumki już nie te, ale swój wiek mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności