Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam temat ze swoimi skromnymi k142HD

proszę o dopisywanie posiadaczy oraz dyskutowanie o dźwięku, konserwacji i wszystkiemu co Im służy :)

 

Ja na początek napiszę że tych słuchawek mi się osobiście inaczej słucha niż każdych innych, muszę się bardziej w nie wsłuchiwać by czerpać radość, ale za to gdy to zrobię odkrywam że jest w nich wiele szczegółów precyzyjnie porozrzucanych po scenie ... :))

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dołącze do klubu z K550 ;)

 

-myk do zakładania K550, jeśli poprawiasz słuchawki po założeniu dla uzyskaniu optymalnej wygody, to warto spróbować docisnąć komory z tylnej części głowy (w końcu mają regulację w boki). Normalnie poprawiałbym słuchawki kilka sekund, a tak po dociśnięciu odrazu wygodnie leżą.

 

Dla mnie jest to ciekawe, że AKG po wyprodukowaniu K540, które były najbardziej ziarnisto grającymi słuchawkami (w swoim przedziale cenowym, bo mniemam, że pchełki noname mogłyby zagrać gorzej pod tym kątem) wypuścili K550, które czystością biją każde dynamiki na rynku.

 

A co do jakości, to myślę, że obecnie jest to raczej problem bardziej szeroki, wynikający z oszczędności na produkcji.

Przykładowo sennheiser się nie przęjął pękaniem hd555/595 i nic nie poprawił w konstrukcji, a ponadto wypuścił serię następców - hd558/598 z takimi samymi wadami. hifiman miał sporo wadliwych egzempli w serii słuchawek HE400, ponadto jak pamiętam to HE300 znacznie zmodyfikowali (na plus) i sprzedają je pod tą samą nazwą, co osobiście nie podoba mi się, gdyż jak wprowadzać znaczące poprawki to powinna być możliwość ich odróżnienia przez konsumenta. Fischer, FA-011 miał z wadami konstrukcyjnymi spore ilości, zaś obecnie niedawno przeczytałem, że ktoś kupił i były źle polutowane. Goldringi DR150 niektórym się rozpadały... Sporo narzekania można znaleźć na pękanie Shure SRH440 oraz niszczenie ich padów, a na samym naszym forum nawet widziałem 2-3 przypadki, że SRH840 się rozpadły, na headfi można znaleźć zdjęcia pękających SRH940... Aurvana live się pogorszyły dźwiękowo. Wiele osób mówi, że tak samo jest z superluxami 668b.

myślę, że można by jeszcze sporo tutaj modeli wymienić.

Jednak osobiście mnie to nie rusza tak (gdybym miał znaleźć słuchawki bez żadnych wad to chyba musiałbym zbierać na Orfeusza ;) ), kiedyś miałem np. monitor LG F900P - było wiele komentarzy, że prędzej czy później się zepsuje, i mimo to nigdy się nie zepsuł. Na wiele egzemplarzy nawet modeli "psujących" się wcale nie wszystko musi padać. W razie czego zawsze jest gwarancja i niezgodność z umową 2 lata :) Zaś AKG jak niesie plotka nie naprawia słuchawek tylko wymienia na nowe odrazu.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku K550 mnie nie interesowały. Lecz trochę gusta mi się zmieniły i z chęcią bym ich pokosztował. Ciekawią mnie jeszcze starsze wersje K240, chętnie dorwałbym jedną sztukę - było dużo okazji, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to może być "to"

 

Z miałem chyba tylko K420 i całkiem nie rozumiem ich popularności i "fajności" może chodziło jedynie o brak alternatywy... no cóż.... nie podpasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyś posłuchał K422 z Touchem 4G to by Ci się pewnie spodobały. Trochę szczękę zbierałem z podłogi, nie sądziłem, że AKG mogą zagrać tak soczyście i muzykalnie :)

 

Co do Fanklubu AKG - miałem styczność z kilkoma modelami, nigdy nie szalałem za ich produktami - chociaż AKG K420 posiadałem dosyć długo. Ich produkty są według mnie cholernie specyficzne - trudno mi się w coś konkretnie wstrzelić. Tu kocyk, tu brak basu, tu wypchnięty środek itd. Ale K422 mam i pewnie trochę u mnie zostaną (wygrały z V-Jays i KPP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby AKG K450 miały równą charakterystykę i lepszy kabel (grubszy) byłyby ekstra w swojej klasie. A tak są tylko dobre.

K420 niezłe są obsługowo i w miarę równe ale jako otwarte strasznie przepuszczają hałas ulicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 4 lat K530LTD, które wraz z Rotelem z mojej sygnaturki stworzyły przyjemnie grający duet - soczyście, muzykalnie, z solidną podstawą basową. W ogóle ten Rotel jest dość ciekawy, gdyż podłaczone do niego KPP grają bardziej górą, dość ostro, ze szczupłym basem - czyli wszystko na opak, niż np. z dziurki mojego Marantza M-CR503 :) Wracając do K530LTD - bardzo je cenię ze względu na wygodę - mozna w nich słuchać kilka godzin bez przerwy bez żadnego dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby AKG K450 miały równą charakterystykę i lepszy kabel (grubszy) byłyby ekstra w swojej klasie. A tak są tylko dobre.

K420 niezłe są obsługowo i w miarę równe ale jako otwarte strasznie przepuszczają hałas ulicy.

 

A Q460 to to samo co K450? Wszędzie krążą różne opinie. Ja słuchałem tych pierwszych, były bardzo fajne - optymalna scena, przejrzyste brzmienie, dobra średnica. Gorzej z ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG lubie , choć jestem naprawdę Bass-headem , zawsze wybierałem słuchawki porażające Mocą i bassem , a tu jednak takie zaskoczenie w przypadku Tych ...

Z pewnością Kiedyś Sobie Kupię K-701 .

Wtedy będę miał Pewność że słucham Muzyki z godnym podziwem by AKG.

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż mam nastrój na jeszcze jednego posta , dodam że pierwsze wrażenia obcowania z AKG z mojej strony były dosyć negatywne , słuchawki ściskały soki w czaszce, bolały uszy , w dodatku grzały jak diabli , dźwięk jakiś zamglony , bass bez impetu , poogłaszałem pre-ampa coraz bardziej by usłyszeć jakiekolwiek wibracje , a tu nic z tych rzeczy, uszy już bolały od wysokich częstotliwości a jednak nie słyszałem tego impetu co bym się spodziewał , nie słuchałem ich kilka dni , grzały się , jednak ciągle miałem to samo wrażenie , dopiero "odkryłem" je w nocy gdy zdarzało mi się wracać późno do domu zmęczony , byłem głodny relaxu muzycznego , puściłem Sobie muzykę i dotarła do mnie ... dogłębnie, nie przeszkadzała mi w rozluźnieniu się , grała jakby nie z Słuchawek - lecz z przestrzeni obok , Wtedy po raz pierwszy Słuchawki przestały grzać zniknęły na głowie :) To było iście magiczne doświadczenie .

Choć Te Varimotiony nie są stworzone do pobijania rekordów Db , w Nocy są Idealne :)

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A, co tam, dopiszę się ze świeżo otrzymanymi jako prezent k271s :) (kabel od Forzy). Katuję je od kilku dni po 5h i dłużej (były już wygrzane) i co mi się na pewno w nich bardzo podoba to naturalność brzmienia. Nie jest tak gęste i potężne jak w hd25ii- powiedziałbym, że w tym zestawieniu k271 grają subtelnie. Ale coś za coś- akg mają w moim odczuciu równie dobrze zarysowaną, a na pewno szerszą przestrzeń. Bas jest nieco zbyt spokojny w stosunku do tego, co lubię najbardziej, ale najważniejsze, że klarowny i zaznacza się. Za to tony wzwyż basu w tych nausznikach to dla mnie poezja, świetnie sobie one radzą z wokalami, syntezatorem i gitarą (w tej kolejności). Bardzo przyjemny sprzęt nastawiony na wierność dźwięku (w końcu to odłam Pro).

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak AKG, to tylko stare modele, albo współczesne topowe. Mam pozytywną opinię nt. K701 / Q701, K550 ale prawdopodobnie nigdy nie będę chciał być w ich posiadaniu. Must-buy to dopiero stare topowe modele, zaczęło sie od K240 sextettów (prawdopodobni MP), teraz mam K242, niewiele młodsze wiekiem sextetty o innej nazwie. Mają mniej basu i grają bardziej naturalnie. Wciąż jednak są na tyle dociążone, co dodatkowo przy ogólnej bezpośredniej prezentacji daje dźwięk świetnie nadajacy sie do słuchania rocka i metalu. Teraz mam chrapkę na testy wszystkich innych staroci, pokroju K120, K140, K240 DF, K250, K340, K500, może K1000 ? Jedyne co mnie na razie od tego powstrzymuje to zdrowy rozsądek - prawdopodobnie żadne z nich nie zastapią moich aktualnie posiadanych słuchawek - zaspokoiłyby jedynie moja ciekawość :)

 

 

Współczesnych modeli pokroju K518, K420, czy K450 po prostu nie ogarniam. Testując jakiś czas temu K514 MK II jestem w stanie zrozumieć chęć ich posiadania, pozostałe są dla mnie zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo HiFi i Muzyka przyznało Nagrodę Roku 2013 słuchawkom AKG K511. Cena 169 zl. Podobno prawidłowa równowaga tonalna, głęboki bas, neutralna średnica.

Inne wyróżnienia to Panasy RP-HJE120, Philips Shibuya, Bose SIE2, ULTRASONE DJ-1, Beyery Custom One Pro i Sennki HD 598. Jeszcze jedną nagrodę roku zgarnęły Grado RS1000 i Shure SHR-1840..Kolejne wyróżnienia : BW P5, Sennki HD700, AKG K3003i, Denon AH- D600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też zapiszę do Fanklubu z AKG K1000. Słuchawki które wychodzą obronną ręką w bezpośrednich porównaniach z takimi hełmofonami :)

Audeze.jpg

HD800.jpg

Edytowane przez johnys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności