Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dotarły do mnie dzisiaj K7xx, niestety nie mam i jeszcze przez jakiś czas nie będę miał dostępu do docelowego źródła. Ale na chwilę obecną K550 MKII idą na sprzedaż.

 

Jedynie prosiłbym o dokładne porównanie modeli K702/65 oraz K712 w stosunku do K7xx. Ogółem z tego co pisał na swoim blogu Evil - K7xx, delikatnie cieplejsze od K712, troszkę bliższy wokal. Miał ktoś do czynienia z K702/65? I mógłby jakoś ustawić owe trzy modele pod względem ciepłoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Brain napisał:

Dotarły do mnie dzisiaj K7xx, niestety nie mam i jeszcze przez jakiś czas nie będę miał dostępu do docelowego źródła. Ale na chwilę obecną K550 MKII idą na sprzedaż.

Ja bardzo możliwe że zrobię to samo tzn. wymienię AKG 550 na AKG K712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy ? A ale to inne granie i czego innego się szuka. AKG K712 zrobiły na mnie duże wrażenie, ale to był szybki odsłuch i tak jak pisałem potrzeba lepszego wzmacniacza. 

Muszę jeszcze raz ich posłuchać i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 701 zrobiły takie wrażenie, że już dwa lata ponad uważam je za najlepsze co w audio mi się przytrafiło. Obecnie do spóły z Grado. Co do zamkniętych AKG. Zdecydowanie bardziej wolę K272 od K550.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanklub AKG...moja przygoda ze słuchawkami AKG zaczeła sie dawno dawno temu , kiedy  dostalem na mikołaja AKG 514...dzwiekowo były ok - lecz bez szału...ale pod wzg wytrzymałości zrobiły na mnie duże wrażenie, są juz u mnie w domu 10 lat i wygladają jak nówki..a były dość dużo używane..w końcu postanowiłem kupić coś lepszego ze stajni AKG - byly AKG 240 35 ohm plus Fiio Olympus 2 10k - trochę za sucho, troche za krzykliwie, kupiłem używki AKG k612 PRO, lepiej ale bez basu...więc zdecydowałem się na AKG 712 PRO, mam w domu Arcam irDac II ze wzmakiem sluch. - układ na ESS SABRE 9016, wszystko brzmi ładnie(detale, dobra scena, w koncu wiem co to bas) ale przy głośniejszych odsłuchach zestaw troszke jest za bardzo jaskrawy..postanowiłem że z k712 pro zaprzyjaźnie się dłużej. No i szukam daca, daca ktory będzie w moim zestawie stacjonarnym jak i daca ktory bedzie dobrym kompanem z k712 pro..nie mam wielkich funduszy...czy wspópraca k712 PRO z Aune X1s  jest dobra, jak się ma do droższych konstrukcji typu S6 ? 

Edytowane przez dukat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny odradzam łączenia sprzętów o tej samej charakterystyce. Skoro K712 są dla Ciebie zbyt jaskrawe, to szukaj sprzętu towarzyszącego

o łagodnej, zaokrąglonej prezentacji dźwięku, a wspomniany Aune x1s z pewnością do takich nie należy. 

 

W podobnym budżecie proponuję NuForce icon HDP, który jest analogowy i stonowany, a mocowo bez problemu sobie poradzi z tymi AKG. Pewnie

koledzy coś jeszcze ciekawego podrzucą np. z nowych urządzeń.

 

Możesz też włożyć listek papieru toaletowego lub ręcznika pod pad, pomiędzy ucho a przetwornik, powinno pomóc na jazgotliwość tego modelu.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Po raz kolejny odradzam łączenia sprzętów o tej samej charakterystyce. Skoro K712 są dla Ciebie zbyt jaskrawe, to szukaj sprzętu towarzyszącego

o łagodnej, zaokrąglonej prezentacji dźwięku, a wspomniany Aune x1s z pewnością do takich nie należy. 

 

W podobnym budżecie proponuję NuForce icon HDP, który jest analogowy i stonowany, a mocowo bez problemu sobie poradzi z tymi AKG. Pewnie

koledzy coś jeszcze ciekawego podrzucą np. z nowych urządzeń.

 

Możesz też włożyć listek papieru toaletowego lub ręcznika pod pad, pomiędzy ucho a przetwornik, powinno pomóc na jazgotliwość tego modelu.

czytalem z Nufroce Icon Hdp nie bardzo slabo się zgrywa ze słuchawakmi ponizej 100 ohmów ..czy to prawda ? k712 pro to 65 ohm.

 

Edytowane przez dukat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał:

?????????????????

Mamy inną tolerancję na wyższe częstotliwości, z tego powodu w/w AKG i Twoje byłe Grado sr60, są dla mnie niesłuchalne ;). 

50 minut temu, dukat napisał:

na któryms z forum czytałem ze minimum to 100 ohmów...boję się wobec tego...

 

To się nie bój, kup i na własne uszy przekonaj ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jakościowo dolega mad in china. Chyba nie mam pojęcia na co patrzeć bo nie widziałem różnicy między China vs Austria. Ba. China lepsze bo bez wypustek w tym przypadku. Piszę o 701.

Swoją drogą czemu uważasz, że Słowacy lepiej składają sprzęt niż Chińczycy?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzeżenia co do made in china - a przynajmniej do modelu k7xx, plastiki trzeszczą przy zakładaniu i ściąganiu, tak samo podczas mocnego skręcenia głowy. W k550 tego nie miałem, a czytając recenzje zarówno k712 jak i modele z kątowymi padami mają podobno lepsza jakość wykonania i raczej nie jest to przypadek gdyż w porównaniach jest o tym wspomnienie.

 

A co oceny made in Slovakia, to właśnie przez pryzmat tych k7xx, sądzę że modele made in china nie są już tak idealnie spasowane.

 

Miałem 2x k7xx ze sporą różnica numeru seryjnego więc raczej wadę pojedynczego egzemplarza wykluczam.

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczne K701 made in china trzeszczą jak opętane. Natomiast austriackie 4-5 letnie zupełna cisza. Ja zauważyłem, że plastik w austriackich jest odrobinę grubszy i dużo jest takich detalików dopieszczonych widocznych po zdjęciu padów czy kapsli w celu zrobienia basmoda. Plastik uformowany jest z większą dokładnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poszukiwaniach czegoś co by się zgrywało z k712 pro, zamówiłem AUNE S6 - i powiem że jest moc, aune ładnie maskuje nieokrzesanie na górze k712 pro, oczywsicie czasem ale bardzo rzadko coś zaiskrzy ale to już w nagraniach bardzo źle zrealizowanych...świetny bas, ładna, szeroka scena, dość dużo detali, podanych kremowo, dość analogowo...super dynamika...z Aune s6, k712 pro zrobiły się bardzo uniwersalnymi słuchawkami...

 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można pisać że góra w K712 jest nieokrzesana, jest świetna, wyrazista ,ostra, taka jaka ma być...a że ktoś przesiadł się ze słuchawek za 100zł to pewnie dla niego jest szokiem że góra może być tak wyrazista.....he,he.

Chcecie dobrej góry to macie...Jaka tam szeroka scena, posłuchaj K701 to dopiero poczujesz przestrzeń, nie mówiąc o lepszych modelach, można się zagubić w przestrzeni....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh żal mi Was

 

14 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Nie wiem jak można pisać że góra w K712 jest nieokrzesana, jest świetna, wyrazista ,ostra, taka jaka ma być...a że ktoś przesiadł się ze słuchawek za 100zł to pewnie dla niego jest szokiem że góra może być tak wyrazista.....he,he.

Chcecie dobrej góry to macie...Jaka tam szeroka scena, posłuchaj K701 to dopiero poczujesz przestrzeń, nie mówiąc o lepszych modelach, można się zagubić w przestrzeni....?

żal mi Ciebie kolego...jestem pewny że gdybyś posłuchał k712 z moim wczesniejszym DAC'em to byś zrezygnował...i twierdził że kaleczą uszy....nie przesiadłem się ze słuchawek za 100, bo szedłem modelami AKG coraz to z wyższej półki...bo szukałem dobrego basu i znalazlem w k712, ale góra w moim połaczeniu była skopana...kaleczyła uszy....i tyle !!!! pisze ze jakby ktos sie zastanawial nad k712 i aune s6 to jest dobre połączenie !! Co do sceny jest niezła, napweno w k701 lepsza, ale wolę bardziej dosadny bas niż lepszą scene...

 

9 godzin temu, brunnerius napisał:

No powiedzmy ze S6 pasuje do K712 jeżeli ktoś takie granie lubi, spoko, ale przestańcie już z tą nieokrzesana górą :D

a co tu mówic, to b. dobre połączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności