Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się nie udało AKG z projektem 550/551... te słuchawki starzeją się zdecydowanie zbyt szybko. Pady i pałąk skórkowy po 2-3 latach wyglądają gorzej niż w egzemplarzach ich słuchawek sprzed 30 lat. A teraz jeszcze się zawiasy luzują? A mówią, że przenoszenie produkcji do Chin nie zmienia jakości... ale to pewnie kwestia badziewnych materiałów a nie miejsca produkcji. Dziwne i poniekąd smutne, skoro ich wyjściowa cena startowała od 1,5 tys zł.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasługa tej ekoskórki, rwała się zarówno z padów jak i pałąka. Zawiasy to raczej wada konstrukcyjna obrotu w dwóch osiach. Dobrze, że ceny używek poszły w dół, z kolei części zamienne są równie drogie, a niektórych brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety eko skóra ssie. Pożałowali na materiale i tyle. Zawiasy odpukać nie szwankują.

U mojego młodego pady od PRO80 też obłażą.

 

 

8947663.jpg

Edytowane przez sp5it
  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Brainwavz są nieco większe i głębsze. Nie są to duże różnice. Jak dla mnie dźwiękowo różnic nie ma.

No może oprócz tego, że te skórzane dobrze uszczelniają, i bas jest bardzo przyjemny.

Łatwo się nakładają.

Generalnie całość in plus, uszy mają więcej luzu w muszlach, a trwałość skóry będzie zapewne

nieporównywalnie większa (oraz komfort).

Przy zakupie u producenta (płatność PayPal) wyszło mi 171zł. Były u mnie równo w tydzień (wysłane z Luksemburga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia teraz w modzie  i widać efekty...kilka miesięcy  i się rozłazi tałatajstwo w rękach....he,he.

A mądrzy Indianie wszystko ze skór prawdziwych robili, na kilkadziesiąt lat mieli, nie psuło się ,zimę i słotę przetrwało...

Się ekolodzy pryszczate wcisnęli co to na widok borsuka zlali by się w gacie, że a fee nie wolno ze skóry naturalnej...to macie ....

Tak jakby milionów rocznie nie zarzynano zwierząt dla skóry, dosyć hipokryzji...najlepsze to co naturalne i basta....ten na górze tak to zaprojektował Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 13:27, jouhou napisał:

pytanie do @holdegron, jak mają się te okrągłe pady brainwavz do stockowych z K550? Miałeś możliwość porównać bezpośrednio? (pytam tutaj, żeby nie robić offtopa w wątku A45)

 

Bas robi się bardziej rozlazły i przede wszystkim jest go więcej, reszta niewiele zmieniona. Kątowe za to zupełnie inaczej pozycjonują scenę na boki (szerzej, ale mniej spójności), separacja zyskuje mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Tak jakby milionów rocznie nie zarzynano zwierząt dla skóry, dosyć hipokryzji...najlepsze to co naturalne i basta....ten na górze tak to zaprojektował Howgh!

Zarzynają bo jest zbyt... Indianin mądry zabijał bo od tego zależało to czy przeżyje czy nie... 

I mowisz ze to ten milosierny z gory tak to zaprojektowal, kuknij jak te Twoje naturalne skorkowe pady powstaja, nie łudź sie ze gdzies sa fermy i humanitarne sposoby pozyskiwania skór, nie w dzisiejszych czasach, nie w masowej produkcji,nie nie jem miesa i nie nosze skórzanych butów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że znam sposoby pozyskiwania skór,hodowli zwierząt, ,co ciekawe w Polsce chyba drugi rynek hodowli zwierząt na skóry w Europie?!

Nie jest to nic miłego i trzeba to ograniczać ale nie można zapomnieć że to wielki rynek pracy w Polsce.

Miałem do czynienia ze zwierzętami ponad połowę swego życia ,to ciężka praca, lubię zwierzaki ale nie oszukujmy się ,to nie takie proste pozbyć się całego rynku mięsnego.

Można nie jeść mięsa, stać ziemię by ludzie jedli tylko roślinne produkty, ale to pewnie dopiero za kilka stuleci, problem braku białka też jest nie taki prosty.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Yenna napisał:

 

Bas robi się bardziej rozlazły i przede wszystkim jest go więcej, reszta niewiele zmieniona. Kątowe za to zupełnie inaczej pozycjonują scenę na boki (szerzej, ale mniej spójności), separacja zyskuje mocno.

Nie zgodziłbym się, ze bas robi się jakikolwiek inny, niż na oryginalnych padach. Porównuję bezpośrednio, bo oryginały są jeszcze w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, holdegron napisał:

Nie zgodziłbym się, ze bas robi się jakikolwiek inny, niż na oryginalnych padach. Porównuję bezpośrednio, bo oryginały są jeszcze w dobrym stanie.

 

Miałem takie wrażenie gdy porównywałem je łeb w łeb, ale było to jakoś pół roku temu. Możliwe, że to kwestia oklapnięcia oryginalnych padów (miały na pewno ponad 1,5 roku), brainwavzy były wtedy świeże.

27 minut temu, sp5it napisał:

Problem padów rozwiązany. Właśnie kurier przyniósł Brainwavz XL sheepskin.

M

 

Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło basu, są twardsze od oryginalnych, lepiej przylegają do czaszki.

Tłumienie otoczenia lepsze. Dodatkowo włożyłem krążki 3mm filcu, wytłumiło sybilanty, nie kłują jak w oryginale.

Scena raczej bez zmian.

Testowane na Sarah Brightman Scaraborough Fair, Dave Burbeck - Take Five, Anre Brun - All my Tears, Dire Straits Heavy Fuel.

Posłuchałem parę godzin. Słuchawki dostały "sosu". Jak komuś brakuje dołu w K550/551 to pozytywna zmiana. Jest więcej dołu ale nie dominuje. Filc wywaliłem, nie podobało mi się.

M

Edytowane przez sp5it
Zmian, zmiany, zmiany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pady od K712 na K701. Totalna zmuła jakaś się zrobiła, że nie da się tego słuchać. No może jednak przesadziłem. Gitary dostały mięcha. Wygodne są. To tak wstępnie. Zobaczymy po czasie. Ktoś może wie czym poza padami różnią się 712?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś tych padów od K712 w K701, miałem nawet kupić od znajomego...

Ale nie, całkiem zabijają i zmieniają przekaz wspaniale otwarty K701, robią się ciemnawe, mało scenowe, bas mocniejszy, lepsze dociążenie ale jakim kosztem.

Z K712 te pady spełniają zadanie, ale do K701 mi nie podeszły, niestety też ciut za płytkie, uszy dotykały mi siateczki drivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak trochę jak z amerykańskiej recki. Jeśli kochacie swoje AKG to kupcie im memory-foam pady, ale jeszcze lepiej kupcie Grado.

A przekonała mnie ostatecznie Błękitna Stal Beruda.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności